VYVAŽOVÁKY! !!!!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Zajic »

Jj, také jsem u něj byl a mohu jej a jen doporučit, navíc je to práce na cca. 3 hodiny a je po strachování. Takže se takový výlet vyplatí.

Uživatelský avatar
Radektuning
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 25.12.2010 11:46
Bydliště: Českolipsko

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Radektuning »

samozrejme jsem myslel kdo dela dokonale a je blizko me :) koukam a vsude ctu,ze ma samy kladny ohlasy,tak hned po vyplate se snim musim domluvit :) do litomeric je to kousek.. tak diky za tip..

Tomáš Neubauer
Člen klubu
Příspěvky: 151
Registrován: 12.02.2011 22:07
Bydliště: Jihlava

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Tomáš Neubauer »

jen se zeptám,mám BMP a před necelýma dvouma rokama byla dělána kompletní GO motoru a zajímá mě jestli jdou přehodit vyvažováky (celek) z novějšího odolnějšího CR???

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od teekey »

Tomáš Neubauer píše:jen se zeptám,mám BMP a před necelýma dvouma rokama byla dělána kompletní GO motoru a zajímá mě jestli jdou přehodit vyvažováky (celek) z novějšího odolnějšího CR???
to je otazka, nebude levnejsi a rychlejsi zajet k sharikovi, ktery ma lepsi kontrukci nez je origo CR?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Tomáš Neubauer
Člen klubu
Příspěvky: 151
Registrován: 12.02.2011 22:07
Bydliště: Jihlava

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Tomáš Neubauer »

teekey: k sharikovi se chystám, jen mě tato otázka napala jestli se to dá třeba zaměnit atd :)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od teekey »

prober to se sharikem, jsem si jisty, ze vzhledem k jeho letitym zkusenostem v teto problematice ti i v tomto poradi :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od sharik4x4 »

Vyvažovací moduly pro PD motory a pro CR nejsou záměné.U CR motorů je vynecháno prostřední uložení hřídelí a na bloku je to přišroubovaný 6 šrouby,kdežto PD má 8šroubů.Asi by to tam šlo upravit,ale myslím,že oprava původních od mě vyjde levněji než modul z CR/více na http://www.vyvazovaky.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Pokud ho tedy nemáš od "zadara". :D
Naposledy upravil(a) sharik4x4 dne 18.12.2013 07:55, celkem upraveno 2 x.

pastro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 02.12.2012 10:53

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od pastro »

zdravím kolegové,dá se poznat podle VIN nebo podle roku výroby jaký mám pohon olejového čerpadla ? passat kombi,BMP,2006 :-) když jezdím, tak sedím jak na trní potom co tady čtu ,chjo :-(

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od TomB »

pastro píše:zdravím kolegové,dá se poznat podle VIN nebo podle roku výroby jaký mám pohon olejového čerpadla ? passat kombi,BMP,2006 :-) když jezdím, tak sedím jak na trní potom co tady čtu ,chjo :-(
Podle VINu a Etky. 2006 je přelomový rok řetěz/ozubený kola.

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od baxxter222 »

je jedno aky mas pohon.dosrat sa to moze u oboch.ci uz retaz alebo ozub.kolo.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od TomB »

baxxter222 píše:je jedno aky mas pohon.dosrat sa to moze u oboch.ci uz retaz alebo ozub.kolo.
ale u řetězu se navíc ojedou i kolečka a řetízek :mrgreen:

Pokud by měl řetěz, tak ta úprava není zas tak jednoduchá, jak nabízí sharik.

pastro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 02.12.2012 10:53

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od pastro »

neznáte prosím někoho kdo odborně opravuje a mění vyvažováky na sev.moravě? nechal bych si to po domluvě udělat i odborníky z fóra,ale jsou všichni jsou strašně daleko z Frýdku Místku je to štreka a já bych to chtěl udělat , tak že postavím celé auto a pak si v klidu odjedu. :-)

Uživatelský avatar
trasty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.02.2012 10:03
Bydliště: Mělnicko

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od trasty »

Zdravím všechny,také mám zkušenost s tímto paskvilem.Preventivně jsem před půl rokem vyměnil šestihran, který už byl omačkaný (cca 150t.km) a tímto jsem si myslel, že starosti skončily, ale diskuzí na toto téma přibývalo a názor sharika, že protočení nadále přetrvává, mě dohnalo se s ním domluvit na opravě.Je to perfektní mechanik, který má tento problém vyřešený do detailu.Když to čerpadlo rozebral, tak jsem šel do vrtáku, šestihran byl jak nový akorát byl v hřídeli zakousnutý,protože nové šestihrany jsou tvrdší a tím dokonale vydrbou díru v hřídeli.Tímto děkuji sharikovi za opravu a vřele doporučuji :good:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od teekey »

pastro píše:...ale jsou všichni jsou strašně daleko z Frýdku Místku je to štreka...
resil jsem pred nejakym mesicem stejny problem. S mechanikou by si asi poradil kdekdo, ale chtel jsem to mit na 100% a mit to v cajku, tak jsem se jednoho dne domluvil s sharikem a udelal si vylet v sobotu z Opavy do Litomeric. Tam a zpet najeto cca 1000km, ale nelituju toho.
Nejprekernejsi je, ze ten olejovy modul asi nikdo casto nesundava v beznem garazovem servise, musis zvazit pro a proti. Jinak cesta vezme cca 5h&5h.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

To pastro: Hele myslím, že ty kilometry jsou úplně jedno. Vem si, že na Chip jsem jel 300 km tam a 300 zpět a nelituji a tohle je mnohem důležitější, tak to vem z druhé strany. Mě se to stalo a vím o čem mluvím, je to pak fakt mr.dání a byl jsem 1.5 měsíce bez auta, už jsem to tu psal a jiní také, vysere se to vždy v tu "nejlepší" chvíli. Prevence tě vyjde do 5 tisíc, oprava pak minimálně na 20. No a pokud máš řetěz, tak počítej ještě prachy za ozubená kola, rozvodový řemen a olej, takže tak 7-8 tisíc navíc a hromadu práce....ale furt lepší než zadřené turbo nebo motor + to ostatní k tomu. Tohle spočítat umí každý

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“