Startuje, chvíli jede a umře 1.9 TDI 77kw BXE

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Axis551
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2018 16:17

Startuje, chvíli jede a umře 1.9 TDI 77kw BXE

Příspěvek od Axis551 »

Zdravím ve spolek, pokud je to offtopic moc se omlouvám, ale jsem už v koncích.. Mám VW Passat B6, 1.9 TDI BXE 77kw, do toho mi manželka omylem natankoval benzín, ujela 7km než se auto zastavilo.. Po vyčerpání nádrže dolitá nafta (bez vyčištění) - ano moje blbost, auto chvíli jelo, po cca 14ti dnech se zastavilo - nepravidelný chod, kouří a průběžně umřelo.. Takže opět a lépe, vstříky ven (všechny údajně v řítí spálené), koupil jsem nové a namontoval. Dále odešlo podávací čerpadlo - nové a opet celá nádrž ven a vyčistit, vyčistil jsem celou palivovou soustavu, poskládal.. Po vyčištění, výměně vstřikovačů (seřízné správně), výměně podávacího čerpadla auto konečně ožilo. Bohužel však projelo 2 dny a objevil se opět trn.. Začalo to cukáním při zátěži (jízdě), pak se za nějakou chvíli zastavilo úplně, opětovný start nastartuje ale následně ihned umře.. Napadl mě palivák, páč může se stát že se zacpe zbytkem bordela, vyměnil jsem palivák ale výsledek stejný.. Nastartuje, někdy jede 10 sec., někdy umře hned a někdy i minutu a víc než opět umře.. Kontroloval jsem podávací čerpadlo - podává, tlak v pořádku, předtím nešlo ani z hadice nic před výměnou. Při zátěži motor cuká nepravidelně, jak kdyby někde šel vzduch a on pokaždé u toho cukne, pak nějakou chvíli běží a opět umře a pořád dokola nicméně vzduch do toho nejde to jsem kontroloval, symptomy viz video:

https://youtube.com/shorts/9beM2NQtMHU?feature=share

Každopádně napadla mě jediná a poslední možnost a to je tandemové čerpadlo, může vůbec takhle zlobit? Vstříky, tlak podávacího jsem kontroloval přes vcds a všechny hodnoty jsou v normě, startovací dávka v pořádku. Budu rád za každou radu, už nevím kam hrábnout, pokud to nebude tandem tak už fakt nevím..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“