jaký olej 2.0 TDI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
polkyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 05.04.2012 19:53
Bydliště: Proboštov, Ústecký kraj

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od polkyk »

mam BKP .. už jsem se k tomu dopídil ... 2 servisáci mi už longlife rozmlouvali, sice nevim proč ... nějak to časem vyřešim .... nebo zajedu do VW ať si s tim poradí =)
Polkyk Passat 2007 2.0 TDI, 103 kW, 140 hP, comfortline

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od uncompromised »

polkyk: obecně panuje averze proti longlife olejům, ale myslím si, že pokud se bude měnit častěj, nic ne nemůže pokazit. Vím o pár autech, které najezdili na LL olej přes 300tis s výměnou po 20-25ti tisících km a bez problémů. Spíš bych tam nalil to co dopuručuje autobilka.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Sullaco »

uncompromised píše:polkyk: obecně panuje averze proti longlife olejům, ale myslím si, že pokud se bude měnit častěj, nic ne nemůže pokazit. Vím o pár autech, které najezdili na LL olej přes 300tis s výměnou po 20-25ti tisících km a bez problémů. Spíš bych tam nalil to co dopuručuje autobilka.
Jak píše kolega nahoře, u nás máme podobné nájezdy s LL a vše OK! Pokud vyleješ LL olej po 15 tisících tak si bude auto chrochtat. Takže nevymýšlej již vymyšlené, na oleji nešetři, dej přesně to, co tam patří akorát se vykašli na LL interval a vylej to po těch 15cti. Vykašli se na kecy některých garážmistrů, oni ti na motor stejně žádnou garanci nedají! Myslím, že další diskuse již netřeba :wink:

Nedávno sem kupoval Castrol EDGE 5W30 LL, jeho lepší verzi Professional za nějakých 210,- Kč litr, klasický EDGE je snad za 190,- Oba splňují dané normy. Má cenu vymešlet nějaké pikačoviny při těhle cenách? Radši si rozhoď vyvažováky a něco s nima udělej dokud je čas!!!! :!:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od teekey »

Ono to vypada, ze je "dost" lidi proti LL, ale co z kontextu casto vypadava je jeho pouziti. Ti technici brblaji vetsinou nad jeho pouzitim - tedy jak uz tady zaznelo vymena po 25-30k km apod. Pokud ale clovek bude pouzivat LL a bude jej menit jako klasicky olej napr. co 15k km, tak to nemuze nijak uskodit. Vymyslet a setrit na oleji je asi nejvetsi hloupost, ktera se muze draze vymstit. Vyjimkou jsou snad jen "vyrechtane" motory, ktere maji natocenou pulku zemekoule a tem by napr. jiny typ oleje (jako 10W-40) mohl ztisit chod.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
polkyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 05.04.2012 19:53
Bydliště: Proboštov, Ústecký kraj

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od polkyk »

a mohli byste mi doporušit nějaký LL olej ??? v dostupné ceně ?? ani ne nějaký šmejd ani nějakou špičku ?? prostě nějaký průměr ???
Polkyk Passat 2007 2.0 TDI, 103 kW, 140 hP, comfortline

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Sullaco »

polkyk píše:a mohli byste mi doporušit nějaký LL olej ??? v dostupné ceně ?? ani ne nějaký šmejd ani nějakou špičku ?? prostě nějaký průměr ???
Kristova noho, nezlob se na mě, ale co chceš ještě víc slyšet? Nahoře jsem ti napsal cenu za Castrol Edge. Dalo by se o něm říct, že to je jeden ze špičkových značek. 190,- Kč za litr je moc? No nezlob se na mě, kolik najedeš kilometrů, že se ti zdá moc 760,- korun za olej na 15tisíc kilometrů? Pokud ano, někdo tu nabízel o deset korun levnější Aral, popřípadně si najeď do jakýhokoliv shopu a zjisti si podle normy daný na tvoje auto ceny u značek jako Shell, Castrol, Mobil 1 atd. To jsou všechno dobrý značky. A nebo se na to vykašli a kup si nějakej no name olej, ten koupíš jednou začas i v Lídlu nebo v pochybných prodejnách auto kelly, ušetříš cca celkem sto korun, stojí to ale za to chlape? Na co si kupuješ auto jako je Passat když pak řešíš stovku na 4 litrech oleje! Nemyslím to nijak zle, to se neuraž, jen už ti prostě nerozumím co vlastně chceš a proč chceš takhle nesmyslně šetřit. :roll: A za sebe ti řikám:
1) NA OLEJI NEŠETŘI!
2) RADŠI SE ZAJÍMEJ O STAV VYVAŽOVACÍCH HŘÍDELŮ A SLAVNÉHO ŠESTIHRANU neb jak tě tak poslouchám chlape, potkat tě toto, tak budeš hodně neštastnej!

Uživatelský avatar
polkyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 05.04.2012 19:53
Bydliště: Proboštov, Ústecký kraj

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od polkyk »

Sullaco píše:
polkyk píše:a mohli byste mi doporušit nějaký LL olej ??? v dostupné ceně ?? ani ne nějaký šmejd ani nějakou špičku ?? prostě nějaký průměr ???
Kristova noho, nezlob se na mě, ale co chceš ještě víc slyšet? Nahoře jsem ti napsal cenu za Castrol Edge. Dalo by se o něm říct, že to je jeden ze špičkových značek. 190,- Kč za litr je moc? No nezlob se na mě, kolik najedeš kilometrů, že se ti zdá moc 760,- korun za olej na 15tisíc kilometrů? Pokud ano, někdo tu nabízel o deset korun levnější Aral, popřípadně si najeď do jakýhokoliv shopu a zjisti si podle normy daný na tvoje auto ceny u značek jako Shell, Castrol, Mobil 1 atd. To jsou všechno dobrý značky. A nebo se na to vykašli a kup si nějakej no name olej, ten koupíš jednou začas i v Lídlu nebo v pochybných prodejnách auto kelly, ušetříš cca celkem sto korun, stojí to ale za to chlape? Na co si kupuješ auto jako je Passat když pak řešíš stovku na 4 litrech oleje! Nemyslím to nijak zle, to se neuraž, jen už ti prostě nerozumím co vlastně chceš a proč chceš takhle nesmyslně šetřit. :roll: A za sebe ti řikám:
1) NA OLEJI NEŠETŘI!
2) RADŠI SE ZAJÍMEJ O STAV VYVAŽOVACÍCH HŘÍDELŮ A SLAVNÉHO ŠESTIHRANU neb jak tě tak poslouchám chlape, potkat tě toto, tak budeš hodně neštastnej!
promiň nevšiml sem si toho .... nikdy sem olej nekupoval ani sem se o to nezajímal, když sem viděl na shell litr za 300 tak sem málem omdlel
Polkyk Passat 2007 2.0 TDI, 103 kW, 140 hP, comfortline

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Sullaco »

V pohodě, nic se neděje. Dej třeba ten Castrol za 190,- a myslim že ty i auto budete spokojený :good:

Uživatelský avatar
polkyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 05.04.2012 19:53
Bydliště: Proboštov, Ústecký kraj

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od polkyk »

uz sem ho objednal ... 5 litru za 1100 co jsem cetl tak auto spolkne 4 litry a litr mi zbydd na dolevani
Polkyk Passat 2007 2.0 TDI, 103 kW, 140 hP, comfortline

Jeřábek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 04.12.2011 12:52
Bydliště: Praha 9

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Jeřábek »

Tady máš ten zmíněný Aral.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217383" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
polkyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 05.04.2012 19:53
Bydliště: Proboštov, Ústecký kraj

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od polkyk »

dnes jsem to udělal, a dal sem Castrol 5W-30 s normou 507.00
Polkyk Passat 2007 2.0 TDI, 103 kW, 140 hP, comfortline

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od ctvrta »

Ten ARAL, co tu nekdo nabizel, nebyl o 10kč levnejsi, ale minimalne o 80Kč a nabizim ho ja :mrgreen:

ARAL Super Tronic Longlife III 5W30 504.00/507.00 za 110Kč v litrovym baleni. Kvalitnejsi olej za lepsi peniz tezko sezenes.

Do Prassata 3C jedine 504.00/507.00 at uz tam je jakejkoliv motor. A do nemeckyho das auta nejlepe nemeckej das olej, takze der ARAL a je alles super :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Benetty »

Sullaco píše:
polkyk píše:a mohli byste mi doporušit nějaký LL olej ??? v dostupné ceně ?? ani ne nějaký šmejd ani nějakou špičku ?? prostě nějaký průměr ???
Kristova noho, nezlob se na mě, ale ..............už ti prostě nerozumím co vlastně chceš a proč chceš takhle nesmyslně šetřit. :roll: A za sebe ti řikám:
1) NA OLEJI NEŠETŘI!
2) RADŠI SE ZAJÍMEJ O STAV VYVAŽOVACÍCH HŘÍDELŮ A SLAVNÉHO ŠESTIHRANU neb jak tě tak poslouchám chlape, potkat tě toto, tak budeš hodně neštastnej!
Ad 2 mě fakt pobavilo, zvláště po tom, co jsem to dnes po 6 týdnech natočil po stejné závadě. Opravdu to nikdo nepodceňujte, stojí to pak ranec a toho času a nervů v pr**l.i (vlastní ruční práce). Jinak olej leju LL a interval mám nastavený na 15 tkm ( http://www.prodejoleju.cz/cz/detail/tex ... /texaco-4/" onclick="window.open(this.href);return false; )

Uživatelský avatar
Floppy
Člen klubu
Příspěvky: 163
Registrován: 31.10.2012 18:19
Bydliště: Plzeň

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Floppy »

můžete ještě někdo napsat kolik ho tam jde? nikde jsem nenašel. Díky
VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI
VW Touran 1.6FSI

Uživatelský avatar
polkyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 05.04.2012 19:53
Bydliště: Proboštov, Ústecký kraj

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od polkyk »

bylo ho tam myslím 4,3 l odhadem
Polkyk Passat 2007 2.0 TDI, 103 kW, 140 hP, comfortline

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“