jaký olej 2.0 TDI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od KJirka »

je to řídký jak voda, jestlis dosud moc nedoléval, tak budeš.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

mbaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 21.05.2010 07:31
Bydliště: Havířov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od mbaz »

Na jakou znacku teda prejit? Tenhle je ok?
http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- ... 66686.html

Diky
Passat Variant B8, 2.0, 110kw, DFGA, 10/2018
Passat Variant 3C, 2.0, 103kw, BKP, 4/2007

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od hkr »

Co treba na to, co predepisuje vyrobce?! To jsou otazky... Mj. to je ten Castrol.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

mbaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 21.05.2010 07:31
Bydliště: Havířov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od mbaz »

Parametry ktere doporucuje vyrobce znam, jen znacku jsem nevedel. Priste to budu teda resit nejdrive s vyrobcem, a ne tady;)
Passat Variant B8, 2.0, 110kw, DFGA, 10/2018
Passat Variant 3C, 2.0, 103kw, BKP, 4/2007

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od ricom »

ještě nás tady zmrdej tvl.. většina z nás na ten olej jezdí a nedělá pokusy s nějakým levnějším Shellem či kdo ví čím.. :fool: :fool:
mbaz píše:Parametry ktere doporucuje vyrobce znam, jen znacku jsem nevedel. Priste to budu teda resit nejdrive s vyrobcem, a ne tady;)

mbaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 21.05.2010 07:31
Bydliště: Havířov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od mbaz »

Ten Shell tam daval 4 roky daval autorizak, ja dalsi 4 roky co 15tis km, takze zadne pokusy.
To je dobre ze na ten olej vetsina z vas jezdi, ale ja nevim vsechno proto jsem se dotazoval;) :fool:
Passat Variant B8, 2.0, 110kw, DFGA, 10/2018
Passat Variant 3C, 2.0, 103kw, BKP, 4/2007

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od ricom »

jo holt autorizák nakoupil levně v sudech.. logické..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od KJirka »

nekupuj to v litrovkách, je to zbytečně drahý, ber kanistr 5 litrů.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

kabik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2009 10:18

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od kabik »

mbaz píše:Ten Shell tam daval 4 roky daval autorizak, ja dalsi 4 roky co 15tis km, takze zadne pokusy.
To je dobre ze na ten olej vetsina z vas jezdi, ale ja nevim vsechno proto jsem se dotazoval;) :fool:
Doteď jsem taky jezdil na Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30. Jeho náhradou je teď olej pouze ve viskozitě 0W-30. I přesto, že si taky myslím, že olej bude dost řidkej, tak ho prubnu. Už jenom pro tu pr**l co mně odepsal autorizovaný distributor od Shellu, který tvrdí pravý opak s tím dolíváním :laugh: Když budu muset ňák extrémně dolejvat, tak se vrátím na původní viskozitu 5W-30 (asi Castrol).

Jeho odpověď:

Olej má samé plus:
Rychlejší zaolejování motoru
Nižší opotřebení motoru
Menší odparnost oleje (cca 100x)
Menší spotřeba oleje
Vyšší Viskozitní index VI oleje
Nižší spotřeba paliva
Celkově nižší opotřebení motoru

Michal Vodička

DBO Ústí nad Labem s.r.o.

Mobil: 737 222 284
Naposledy upravil(a) kabik dne 02.04.2016 22:03, celkem upraveno 1 x.
VW CC - 2.0 TDI CR 103 kW, Candy White, 7/2012

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od ricom »

je to naprostej nesmysl co píše.. už to tady s tímhle dovedou řešil kolega Quido.. a pak jim to hodil na hlavu..

ale dělej jak myslíš.. tvoje auto tvůj motor tvůj boj..

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od sharik4x4 »

Kolikrát ti mám říkat,že se máš na autorizák vys... Těm kecům už snad nevěří ani moje děti.
Shell se v autorizáku dává jen u nás v absurdistánu,kde stačí dobře namazat vedení a prodáš šmejd za cenu echtgold.
Shell je předražená srágora,kterou ještě vylepšily teď na entou, takže není vhodný ani do friťáku. :negative:
Dávám již 10let Castrol a motory čistý jak dětská prdelka. :laugh:
Je vždy nejlepší tam dávat,to co ve fabrice a to je v případě VW group již leta páně -Castrol.Pamatuji ještě na první VW TDI v B4, kde se lil Castrol 15W-50 a jak to šlapalo.
Když jsem měl Boxera s motorem Iveco,tak jsem tam dával Urania Iveco Daily /to co je z výroby/ a v zastoupení Peugeota jsem je s jejich Totalem poslal do pr**le, ať to lejou do těch svých francouzkých krámů a ne do italskýho motoru.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od Master »

No, ono original... VAPSOIL coz je pro koncern "originalni" olej, ktery treba v Nemecku dnes pouziva halda autorizaku(v CR jsem nevidel, jinde nevim) je mimochodem prebaleny SHELL. A od doby co dela SHELL oleje 507.00 ve viskozite 0W30 je i VAPSOIL 507.00 0W30.

kabik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2009 10:18

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od kabik »

Docela jste mě zviklali, jestli Shell nebo Castrol. Jeden z důvodů proč jsem do teď lil Shell byl ten, že jsem měl zdroj u kterého se dalo předpokládat, že olej není ňákej pančovaný padělek. Viz. třeba toto: http://www.mjauto.cz/padelane-oleje-cas ... il-a-shell" onclick="window.open(this.href);return false;
VW CC - 2.0 TDI CR 103 kW, Candy White, 7/2012

kabik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2009 10:18

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od kabik »

Master píše:No, ono original... VAPSOIL coz je pro koncern "originalni" olej, ktery treba v Nemecku dnes pouziva halda autorizaku(v CR jsem nevidel, jinde nevim) je mimochodem prebaleny SHELL. A od doby co dela SHELL oleje 507.00 ve viskozite 0W30 je i VAPSOIL 507.00 0W30.
Tenhle maník mně loni na dotaz ohledně oleje napsal toto:

Dobrý den,

určitě Helix Ultra Professional AV-L 0W-30, viskozita 0W-30 je nyní dávána jako prvonáplň v celém koncernu VW, který ji doporučuje používat při záručním i pozáručním servise. Touto cestou jdou dnes všechny přední automobilky (je to především z důvodu úspory paliva a ochrany motoru při studených startech).

S pozdravem/Best regards

Jiří ČERMÁK
Technical department

Walmsley enterprises international spol. s r.o.
oficiální dovozce olejů a maziv Shell

Tel: +420 737 272 835
web: http://www.automaxeurope.com" onclick="window.open(this.href);return false;
VW CC - 2.0 TDI CR 103 kW, Candy White, 7/2012

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaký olej 2.0 TDI

Příspěvek od sharik4x4 »

A proč jsou občas k vydění loga Castrolu na některých věcí na motoru,to tam dávaj asi, aby zmátli nepřítele. :laugh:
No nic nebudeme řešit značku, protože já osobně jsem rozebral více jak 500 kusů motorů a jednoznačně nejlépe to vevnitř umeje Castrol, ale nemám chuť se tady dohadovat.Jak píše Ricom- tvůj motor,tvůj boj. :laugh:

Zpět k té viskozitě,mě je jasný,proč k té změně došlo,zase ty proklaté emise.
Když se vrátím do svých mladých let,zhruba o 20let, tak s tímhle super olejem přišel tenkrát Mobil 1 u Forda,0W-30 ,byl jsem dokonce na celodením školení o tom zázraku na planetě. Takže se to začlo dávat do všech motorů, protože něco tak ůžasnýho tam musí mít každý.Již po roce začli být problémy na 16V motorech ,protože ve vedrech to bylo jako voda a hydroštely mlátily jak do kovadliny.Protože s takovouhle vodou motor ve zvýšených volnoběžných otáčkách sotva udělá nějaký tlak oleje.A jelikož většina čechů motor podtačí,kvůli spotřebě,tak začli být motory při běžném courání hlučný.O spotřebě oleje ani nemluvím.
Nakonec se zase přešlo zpět na 5W-30 a byl klid.
V dnešní době,kdy nový VW motory baštěj olej jako o závod, nevydím jediný důvod tomu napomáhat ještě řidčím olejem.
Takže kdo každý ráno jezdí ralye a potřebuje hned plný výkon motoru,tak ať si tam leje zázrak 0W-30.My co vklidu zahříváme a vypínáme všechny ekologické nesmysly typu start-stop a podobně, budeme lejt 5W-30.
A nějaký žvásty z autorizáku, kterým jde hlavně o to,jak si nejlépe namastit kapsu, mě nechávaj v klidu, protože už jsem podobných nesmyslů četl za svůj život desítky. Já odjakživa používám selský rozum.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“