Ruční brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mejsny3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 19.01.2012 23:41

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Mejsny3 »

Tak jsem dnes přišel k autu před barák to jen zkusit a ručka pustila normálně. Hlásí to chybu pořád, pořád svítí oranžový přeškrtnutý symbol ručky, ale povolilo to, takže to budu používat zatím bez toho, až budu pohyblivej, tak musím vyřešit tu hlášku. :-) Takže se Pašík "opravil sám"... :-)
VW Passat Variant 3C Comfortline, 2.0 TDi 103kW, BKP

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Ruční brzda

Příspěvek od ricom »

neopravil.. a jestli jsi četl správně tak Pašák občas zabrzdí a odbrzdí sám.. Každopádně jezdit s tímto a spoléhat na to že tě to někdy nenechá slušný to ti povím
byl tu jeden co neodjel od McDonalda. :sorry: :sorry:

no někteří jsou pořád nepoučitelní no

Uživatelský avatar
Mejsny3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 19.01.2012 23:41

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Mejsny3 »

No, asi jsem to špatně napsal... já s tím asi teď moc jezdit nebudu, když mám odespanou jednu nohu... jen, že jsem to odbrzdil a nechal to tak. Jak budu pohyblivej, tak samozřejmě to takto nenechám... :pleasantry:
VW Passat Variant 3C Comfortline, 2.0 TDi 103kW, BKP

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Ruční brzda

Příspěvek od ricom »

tak to ju.. jsem se lekl.. :drinks: nech sundat motorky a šup ke Kimoušovi na repasé.. pak si tam jen zajedeš a nechát nasadit odborně a máš na xxxtis klid :good: :good:

Veverka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 21:08
Bydliště: Plzeň

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Veverka »

Ahoj, trochu opožděně hlásím, že motorky repasované na podzim u Kimika šlapou jak hodinky :good:

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Ruční brzda

Příspěvek od petryk1 »

A autohold mas? Ja som mal problem s tlacitkom EPB. Vsetko fungovalo, ale autohold nie. A svietila vystraha zlta. Po vymene tlacidla vsetko OK. Aj autohold funguje.

Uživatelský avatar
Dredr1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 14.08.2013 14:07

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Dredr1 »

Zdravim, sháním zadní třmeny z passata 3.6 3C nebo CC ... kdybyste někdo o nějakejch veděl neváhejte mě kontaktovat ... beru i z bouračky

Luke....
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.12.2008 18:08
Bydliště: Třebíč

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Luke.... »

Ahoj, tak dnes me to potkalo taky. Mam dotaz, neodbrzdilo se mi jedno kolo, chvilku sem mackal tlacitko az se mi auto odbrzdilo. Takze predpokladam, ze motorky budou ok a bude potreba vymenit tlacitko. Je to tak nebo se pletu? Diky
VW Passat B4 1,9TDi 66kW, Mazda 6 2.0 TDCi 100kW, VW Passat 3C 2.0TDi 103kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Ruční brzda

Příspěvek od ricom »

kdyby jsi trochu pohledal je na to tady sekce a repasí motůrků se zabývá uživatel Kimik.. dosti uživatelům zde již pomohl a motorky jim zrepasoval.. včetně mě..
někteří nečekají až se to stane a udělají to preventivně.. :good: :good:

greenbery
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.06.2014 15:21

Re: Ruční brzda

Příspěvek od greenbery »

Ahoj. Chtěl bych přidat taky jeden dotaz do této rozsáhlé diskuze. Po výměně kol jsem zjistil, že mám na jedné zadní straně sjeté brzdové destičky, zatímco ta druhá je ještě dost v pohodě. V servisu mi řekli, že to bude špatná ruční brzda a že výměna bude 5-10 tisíc za motorek podle výrobce, kterého mám nyní. Když ale zmáčknu brzdu nebo odbrzdím, motorek na tom špatném kole je slyšet, tudíž se domnívám, že nějak funkční bude. Mělo by tedy stačit jej nechat pročistit nebo repsovat tak jak tady nabízí kimik, než dávat 10 až 20 tisíc za novou ruční brzdu na obou stranách??

Díky za info

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

Novej motorek mam za 3500kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Benetty »

Menší postřeh: přestala brzdit ručka, dle VAGu zůstalo viset tlačítko/sepnuté/, za 1 den to sebralo všechnu šťávu z baterie....po výměně ok... Zdar

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Benetty »

ten parkovací systém ruční brzdy (tlačítka, motůrky park. brzdy) je prostě výser... Nemůžu si pomoct, minulý měsíc jsem měnil tlačítko a teď je zase v prdeli motůrek, KO, takže jestli někdo víte o novém za dobrou cenu (pod 2300), nebo starším, tak sem s tím info. Díky. Věčné práci na passatu zdar.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Qido »

greenbery píše:Ahoj. Chtěl bych přidat taky jeden dotaz do této rozsáhlé diskuze. Po výměně kol jsem zjistil, že mám na jedné zadní straně sjeté brzdové destičky, zatímco ta druhá je ještě dost v pohodě. V servisu mi řekli, že to bude špatná ruční brzda a že výměna bude 5-10 tisíc za motorek podle výrobce, kterého mám nyní. Když ale zmáčknu brzdu nebo odbrzdím, motorek na tom špatném kole je slyšet, tudíž se domnívám, že nějak funkční bude. Mělo by tedy stačit jej nechat pročistit nebo repsovat tak jak tady nabízí kimik, než dávat 10 až 20 tisíc za novou ruční brzdu na obou stranách??

Díky za info
Repas co nabízí Kimik je lepší nové motorky z VW. Motorky z VW mají pořád stejnou konstrukci (staré i ty inovované) takže se časem vyserou stejně jako ty co už máš na autě.

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Hrubking »

Zdravím ve spolek. Rozbila se mi ruční brzda konkrétně pravý motůrek. Mám už ho objednaný ale potřeboval bych poradit u montáže v jaké poloze má bejt na zadní straně třmen. Jestli úplně povolenej nebo dotáhlej tak aby se sevřeli destičky. Doufám že už stím někdo máte zkušenost. Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“