Ruční brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Benetty »

To je vidět, kde jsou prachy :potlesk: Pěkná částka, to bych jim to auto tam nechal. Já tedy jo :!: Dost velká částka najednou tedy....

Uživatelský avatar
vdostalek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 03.01.2011 10:35

Re: Ruční brzda

Příspěvek od vdostalek »

Tak je to 06 a má nalítáno 230.000 km,takže některé věci prostě dosloužily-rozvody,tlumiče,brzdy atd.Ale zase bude na dlouhou dobu pokoj...aspoň doufám.
VW Passat 3C 2006 Highline 4Motion silver sedan (2,0 tdi, 103 kW, BKP vyměněn za BKD)
My ze Slovácka máme jedno univerzální řešení na všechno - ALKOHOL :drug:

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Benetty »

To jo, to je pravda, mám 221.000, také po rozvodech a i vyvažovákách + další věci. Tak ať nám slouží všem :wink:

Uživatelský avatar
pepa3205
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 06.06.2009 07:39
Bydliště: Východ :))) (okolie Vranova)

Re: Ruční brzda

Příspěvek od pepa3205 »

zdravim klubakov
no vidim, ze vecsina ma problem s tlacitkom ktore nefunguje, ja mam este stare s indexom "A" a funguje, len uz je z vonku mechanicky opotrebene,
Obrázek

a tak by som vas chcel poprosit ak este niekto mate vadne tlacitko ktore nepotrbujete, vedeli by ste mi ho niekto zaslat?
skusil by som z dvoch poskladat jedno :thanks:

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Ruční brzda

Příspěvek od lanasxxx »

Bohuzel,uz jsem ho rozebral a vyhodil:-(
Ale cca. 800kc za nove neni moc

Uživatelský avatar
r.u.u.d
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.05.2009 08:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Ruční brzda

Příspěvek od r.u.u.d »

pepa3205 píše:zdravim klubakov
no vidim, ze vecsina ma problem s tlacitkom ktore nefunguje, ja mam este stare s indexom "A" a funguje, len uz je z vonku mechanicky opotrebene,
Obrázek

a tak by som vas chcel poprosit ak este niekto mate vadne tlacitko ktore nepotrbujete, vedeli by ste mi ho niekto zaslat?
skusil by som z dvoch poskladat jedno :thanks:


Tady ho někdo prodává za 200 ,-

http://autobazar.hyperinzerce.cz/elektr ... a-teplice/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PassatAT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.06.2009 12:42
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Ruční brzda

Příspěvek od PassatAT »

Benetty píše:
lanasxxx píše:Me nefunguje...tedy nebrzdi mi jedno kolo,takze asi mam motorek v.....ale az bude cas tak ho rozeberu jestli to pujde
To vdostalek: měl by to zvládnout zručný autoelektrikář, jsou to dva dráty co vím...spíš bude problém v cestě tažení...
To polkyk: mě se to začlo dít po měsíci stání venku (auto mrtvola), člověk by to měl asi používat pravidelně a asi to taky jednou za uherák vyčistit:

Dělal jsem to minulý týden, pravý motůrek totálně zakousnutý v poloze odbržděno - díkybohu. Osobně každému doporučuji to rozebrat (ono to vlastně ani moc nejde) a preventivně to vyčistit a namazat. Motorek je zalisovaný v plastovém pouzdře (které zespoda rádo praskne) a v něm jsou dvě ústrojí poháněné řemínkem mezi sebou jako na rozvodu. To k čemu se dostanete, je samotný náhon k brzdovému válci nebo brzdiči, no prostě k tomu co stlačí ty desky :mrgreen: , ten byl jak jetel - kamínky, sůl, oxidace materiálu. Všechno jsem vyfoukal vzduchovou pistolí a vyškrábal šroubováčkem, očistil. V protilehlém plastu nebo straně, nebo jak to napsat, je konektor a domnívám se, satelitní soukolí - je to poměrně malé a má to nehoráznou sílu. To se totálně kouslo a k tomu se nelze dostat. Na hřídelku motůrku lze nasadit očko č. 7, dále připojit venku na vyndaný motůrek + a - z nějaké baterky (12V), nalít trochu oleje (ne moc, budou tam asi uhlíky) a hýbat tak, aby se vzbudil, přepínat +-, popř. dopomoct zmíněným očkem. Pokud se rozhýbe, tak klidně ještě přimáznout a prohazovat + a - , aby se motorek protočil dostatečně na obě strany a přestal chroupat. Chce to trpělivost a nevzdat to hned při prvním neúspěchu. Takto opraveno cca po hodině jebání. Podotýkám, že motůrek nelze rozebrat a nový stojí cca 7.000,- Korun českých... Práci zdar :taunt:

Ahoj, brzdič se předpokládám sundavat nemusí, stačí jen vlastní motůrek, který drží na dvou šroubech ( imbusy? ). Ještě doufám, že mi nevyteče brzdová kapalina.

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Ruční brzda

Příspěvek od lanasxxx »

Moturek drzi na dvouch sroubech T30 a neboj,brzdovka ti pri vymene motorku nevytece...Ale pokud to budes delat na heveru jako ja tak te bude sra...t ten pristup k tem sroubum:-)

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Benetty »

Přesně tak jak píše kolega.
To pepa 3205: čoveče udělej s tím tlačidlem něčo lebo sa vyzvrátím :laugh:

Uživatelský avatar
Mates.T
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 01.09.2011 16:58
Bydliště: Beroun

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Mates.T »

to pepa3205: Čejče málem mi přebejval jeden B-čkovej. Blbla mi parkovačka, tak jsem koukal jakej čudlík tam mám. Páč to bylo b-čko, tak jsem koupil c-čko samozřejmě a asi jak jsem se v tom šťoural nebo co, tak jsem tam asi s něčím pohnul a to b-čkový začalo zase sloužit (anebo se leklo a radši začalo :-D)).
VW Passat Variant 3C5 a motor jako obrázek = BMP

Uživatelský avatar
pepa3205
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 06.06.2009 07:39
Bydliště: Východ :))) (okolie Vranova)

Re: Ruční brzda

Příspěvek od pepa3205 »

Benetty píše:To pepa 3205: čoveče udělej s tím tlačidlem něčo lebo sa vyzvrátím :laugh:
Obrázek

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Ruční brzda

Příspěvek od lanasxxx »

Aho klubaci:-) vi nekdo jak ve vagu vypnout to hrozny pipani budiku,kdyz je odpojenej jeden moturek??Pips mi to i behem 100km jizdy:-((( dekuju

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Benetty »

lanasxxx píše:Aho klubaci:-) vi nekdo jak ve vagu vypnout to hrozny pipani budiku,kdyz je odpojenej jeden moturek??Pips mi to i behem 100km jizdy:-((( dekuju
Myslím, že nejde :negative:

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Ruční brzda

Příspěvek od lanasxxx »

Tsk to je blby:-( ale ten jeden moturek mi sam brzdi:-)

Uživatelský avatar
pitlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.09.2011 22:22
Bydliště: Košice, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda

Příspěvek od pitlo »

Ja mám ťiež problém, ale pravý motorček ostal zabrzdený. Jak na to? Tlačítko som menil pred mesiacom.
passat 2. TDI 125kW, sportline 2006

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“