Ruční brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
SIMIREK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.01.2008 23:58
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda

Příspěvek od SIMIREK »

ahoj kluci, mam takovy problem,( priznam se, necetl jsem tohle tema od 1. stranky), ale svagrovi po vymene tlacitka ruc. brzdy za novejsi typ C, kdy se rozsvitila oranzova kontrolka a psalo to chybu tlacitka, stale sviti cerveny vykricnik, jak s brzdou tak bez , proste porad, a vag nepise zadnou chybu, nevite kde je problem?diky moc

Nagi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.04.2016 22:32

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Nagi »

Čau chlapi, mám taky problém s ruční brzou. Autům rozumím málo, tak se prosím pokuste to případně vysvětlit jako blbcovi. Koupil jsem si nové, originální tlačítko ruční brzy, jelikož se starým byly problémy. Ze začátku fungovalo jak mělo, pak ale nešlo zabrzdit a mohl jsem ho mačkat, jak jsem chtěl. Poté jsem ho trochu povytáhl z té "ohrádky", tak jsem myslel že tam je jen špatný kontakt. Fungovalo mi to tak asi půl roku a včera když jsem ho zmáčkl, rozsvítily se mi tři kontrolky, to přeškrtnuté P, ABS a ESP, které po pár metrech zhasnou, pak se ale znovu rozsvítí. Přitom ruční brzda funguje normálně. Stalo se někomu něco podobného a jak jste to řešili? předem díky za odpověď

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda

Příspěvek od teekey »

A co diagnostika? Ta by mohla napovedet, kde je chyba.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Nagi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.04.2016 22:32

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Nagi »

Chystám se na ni, jen mě zajímalo jestli se s tím už někdo setkal. Jestli s tím můžu jezdit a být v klidu zatím, a kolik financí si na to dát bokem :lol:

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Ruční brzda

Příspěvek od kimik »

Nagi píše:Chystám se na ni, jen mě zajímalo jestli se s tím už někdo setkal. Jestli s tím můžu jezdit a být v klidu zatím, a kolik financí si na to dát bokem :lol:
Ahoj, máš SZ.... :wink:
KiMiK.

Uživatelský avatar
DrDolzin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.04.2012 16:11

Re: Zavada na ESP

Příspěvek od DrDolzin »

Zdravím ,chcem sa opytat, mam problem s ESP. Ked dam kluc do zapalovania ihned mi zahlasi zavadu na ESP, a pocas celej cesty trvalo svieti nazlto kontrolka auta v smyku a zároveň bliká kontrolka parkovacej brzdy,tiez nazlto. Ručna brzda funguje v norme. V servise - kamarát, nie orig. VW, chcel chybu cez VAG vymazat,ale stale tu chybu nahodilo naspat, vravel mi, ze bude treba asi vymenit riadiacu jednotku pre brzdovy system a ze ta suciastka stoji cca 540 Eur. Zda sa mi to vela, je to realna cena za dany komponent a za opravu danej poruchy ?, ved auto jazdí dobre az nato že asi nefunguje ESP. Dik. Mam passat r.v. 2008 CBAB dikes

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Nwkt »

A co tam bylo za chybu?

devonrex1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2016 16:29

Re: Ruční brzda

Příspěvek od devonrex1 »

Mám stejné problémy jako jste měli vy.
1) po zmáčknutí tlačítka to občas vyhodí chybu.Problém je, že jsem místo origo tlačítka koupil C tlačítko od Febi a to mi vůbec nefunguje. Stačí ho zapojit a hned to háže chybu, která se nedá smazat ani ve Vagu. Proto raději funguji na staré origo A tlačítko i s občasným vyhozením chyby.
2)včera mi paní sdělila, že autu přibržďuje levé zadní kolo a to až tak, že byla cítit guma. Zatím jsem to neměl napíchnuté, takže nevím, zda odešel do háje levý motorek, nebo je přituhlý zadní brzdič. Každopádně v dohledné době může uživatel kimik očekávat mou SZ :)

Dotaz mám zatím jediný, dokáže někdo to Febi tlačítko rozchodit, nebo ho mám hodit do koše a koupit si v Teplicích origo?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

Tak záleží co ti to píše za chybu, pokud tlačítka tak ho reklamuj. Já dávám jen origo. To samé nové motorky, ty kdyžtak umím za dobré peníze.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

hymar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.06.2011 18:15

Re: Ruční brzda

Příspěvek od hymar »

Zdravim. Tak mám stejný problém. Pravé kolo zabržděno levé se po zmačknuti tlačítka odbržduje ale pravý motor je buď ticho nebo vrčí cca 30 sec. Bohužel mi nejde povolit vnitřní torx a sundat brzdič nejde vzhledem k zabržděné ručce. Nemá někdo z vážených kolegů nějaký nápad jak vozidlo zpojizdnit?

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Ruční brzda

Příspěvek od kimik »

Máš SZ.... :wink:
KiMiK.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

hymar píše:Zdravim. Tak mám stejný problém. Pravé kolo zabržděno levé se po zmačknuti tlačítka odbržduje ale pravý motor je buď ticho nebo vrčí cca 30 sec. Bohužel mi nejde povolit vnitřní torx a sundat brzdič nejde vzhledem k zabržděné ručce. Nemá někdo z vážených kolegů nějaký nápad jak vozidlo zpojizdnit?
Pokud ti to nejde odbrzdit tak sundej motorek(ty dva 30 torxy). Potom do středu brzdiče zasun 45torx(někdy stačí pouze vhodně velký šroubovák) a pak už jen toč po směru ručiček. Tím to odbrzdíš. Případně pokud si někde z okolí Prahy 9 tak ti s tím mohu pomoci.
Nový vyztužený motorek s protikusem vyjde na 2500kč, případná výměna 1000kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Ruční brzda

Příspěvek od vlado 14 »

ahojte co je toto za chybu dik
Přílohy
1.jpg

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda

Příspěvek od teekey »

vlado 14 píše:ahojte co je toto za chybu dik
ZDE nejake info :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

budinec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.10.2009 21:12

Re: Ruční brzda

Příspěvek od budinec »

Ahojte, mam jeden problem s EPB. Menil som platnicky aj kotúče (cez VAG,zakl.nastavanie, atd) a od vtedy po zatiahnuti rucnej brzdy a naslednom odbrzdeni ostane koleso pribrzdene(hreje sa za jazdy). Pokiaľ roztiahnem platnicky sroubovakom vsetko je OK. Obidve strany to robia rovnako. A pri startovani nieco cukne v tej riadiacej jednotke EPB pod lakťovou opierkou. Chyba na palubnom PC žiadna. Kde môže byt problem ?
VW Passat Variant 3C, 125kW, r.v.2009, R-line

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“