Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C
PříspěvekNapsal: 22.07.2012 01:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.05.2008

62

Zdravim pánové, potřeboval bych Vaše rady a zkušenosti ..

Mám Pašíka 3C, 2.0TDI-CR 103kw, r.v.01/2010 ..najeto 160.000km a ted mi začalo něco cvakat/klepat na před.napravě, ALE ...dělá to pouze a jen po delší cestě po dálnici !!!!

Začalo to před 3týdny, ráno jsem měl popojíždky po Praze, pak jsem jel Praha - Benešov, to bylo vše OK, hned na to jsem vyrazil z Benešova do Mnichova, cesta přes 400km nonstop....po dálnici vše OK, ale jak jsem přijel do Mnichova, tak hned při pomalé jízdě po městě, i na rovné asfaltce se ozývalo z předku (levé strany) docela silné kovové klepání/cvakání, docela vyjukanej jsem zastavil u pumpy, jak blbec jsme tam dával kola do rejdu jestli neco neuvidim, houpal tam z autem a nic, na místě jsem nic neviděl ....Nic, auto jsem tam zaparkoval, po cca 3-4h k tomu přijdu a vyrazim opět na cestu zpět do Prahy a bylo úplné ticho!!!!! ...Po příjezdu zpět do Prahy jsem to hned na jižní spojce opět slyšel jak to zase klepe/cvaká .... Druhý den ráno opět ticho po pěšině ! ... Takhle to dělá dokola, prostě jen po delší cestě....
Muj mechanik, jinak velmi schopný chlapík který dělal 15let ve VW servisu a ted si otevřel svuj servis, na to koukal, prolejzal a nic, jen už jsem měl vyteklé př.tlumiče, tak ty jsem kompletně vyměnil včetně hor.uložení a ložisek.... Bohužel, tlumičema to nebylo, ozývá se to dál :-( ..když jsem byl u něj po druhé, tak to opravdu prolejzal pečlivě a už se musel smát a já taky, už jsem byl za blbce, prostě nic tam nenaznačuje, že by bylo někde něco špatně!!
Jen ho napadlo, jestli by to nemohl dělat horní silenblok na převodovce, sice na něj koukal a nezdál se mu špatnej, ale prý když se to třeba víc prohřeje, tak může trochu povolit a může to klepat/cvakat ...ale zdálo se mu to divný, prý když ten odejde, tak to bud klepe prostě pořád, nebo se začně víc třást auto jak neplní svojí funkci .... prostě je to hádání na slepo ...

Pokud by jste měl někdo stejnou zkušenost nebo nápad, tak piště prosím, už mně nic nepadá ...je to fakt záhada.... to bych fakt radši, at mi neco upadne a je hned jasno :-), ale tohle tápání mně fakt štve :-( !!!! ...

Předem díky za nějaké rady a napady ...

Předmět příspěvku: Re: Zahada - klepání/cvakání z před.napravy Passat 3C
PříspěvekNapsal: 22.07.2012 08:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.03.2010

257

Cau no hele ja mam pasata 20,tdi cr. Nabehano 157tkm a ted jsem prisel na to ze mi pri pridani plynu lupne v podlaze takze pridam uberu pridam a lupne v podlaze. Dalsi vec co se projevuje je asi Cv kdyz jedu delsi trasu tak se to ohreje a cvaka ale jen obcas a tak 3x po sobe jenze je to tak rychly ze nevim jestli to je nebo neni cv. Taky jsem z toho sisatej

PříspěvekNapsal: 25.07.2012 23:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1499

Sever Čech...

Zkus na místě kroutit rejdem sem tam až nadoraz a pokaždé pak kousek couvnout nebo popojet. Ozve se to taky?

PříspěvekNapsal: 10.08.2012 23:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.03.2010

257

No na audine mi cvakala jen kdyz jsem jel rovne. v rejdu ani prd.

PříspěvekNapsal: 01.11.2014 12:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.03.2008

250

Senomaty, okres Rakovník

Mám passata 2.0 tdi 103 KW 250 000,- po výměně silentbloků, vnějších homo kloubů a klepe stejně jako tobě.....v servisu taky nevědí...přišel jsi na to???

PříspěvekNapsal: 01.11.2014 17:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.03.2012

65

Mam 2.0TDI 103kw BMP najeto momentálně 308OOOkm a začalo se mi těď toto praskání ozývat při prudším rozjezdu,nebo když přibrzdím a pak prudce přidam plyn.Mám zato že to bude dělat uchycení převodovky,přední nebo zadní silentblok,jak se to napíná při záběru,uložení motoru je v pořádku,tak jedině u převodovky.Zastavim couvnu praskne,rozjedu svižně praskne,při pomalém rozjezdu ticho.

PříspěvekNapsal: 18.11.2014 13:56 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

18.07.2014

71

http://youtu.be/BLDS5pA5jN8

Čau chlapi,

v mém CC, r.v. 2012, 2.0 TDI, 103 kW, DSG, najeto 59.000 km -- divné cvakání při sešlapnutí plynu. ať už v neutrálu, či v rychlosti.

Nevíte, co to může být?
Díky

PříspěvekNapsal: 18.11.2014 20:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.06.2011

108

Bratislava

Pride mi to ako klasicky zvuk vysokotlakoveho cerpadla. Nachadza sa na lavo od mierky oleja (z pohladu videa) pod krytom motora, taky cierny klobucik. Skus to porovnat s tymto videom cca od 20tej sekundy:

https://www.youtube.com/watch?v=ZsWkbpGs96w

Takze ak vsetko funguje ako ma, tak neries.

PříspěvekNapsal: 21.11.2014 11:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.11.2008

172

a co takto jednoducha nezmyselnost ako volnobezka alternatora? mne to zacalo robit nahodne a tiez pri pomalsej jazde. vyzeralo to najprv ako keby som chytil nejaky konar do kolesa, ale bol to taky nespecifikovany zvuk, ktory sa potom menil na kovovy, obcasny klepot v roznej intenzite a dlzke. nie je to nic nakladne na opravu.

PříspěvekNapsal: 21.11.2014 11:48 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

18.07.2014

71

milky22 píše:
Pride mi to ako klasicky zvuk vysokotlakoveho cerpadla. Nachadza sa na lavo od mierky oleja (z pohladu videa) pod krytom motora, taky cierny klobucik. Skus to porovnat s tymto videom cca od 20tej sekundy:

https://www.youtube.com/watch?v=ZsWkbpGs96w

Takze ak vsetko funguje ako ma, tak neries.

no ten Yety dělá to samé, co můj CC...

PříspěvekNapsal: 12.02.2015 07:17 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

12.02.2015

64

Nazdar kolegovia... vcera som si vsimol ze po pridani plynu ide tiez taky cvakot... je to normalne,??
Myslim ze taky zvuk som nikdy predtym nezaregistroval... Po blizsiom skumani to vychadza z vysokotlakoceho cerpadla... (mam 2.0 , 125KW CR)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]