Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výměna brzdových kotoučů a destiček
PříspěvekNapsal: 06.11.2012 11:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.04.2011

22

Jde to i bez vagu, mam odskouseno. jednoduse pri dobrzdene brzde.
1) odpojit kabel na cerpadle
2) pomoci nabijecky (nebo jineho zdroje) roztahnout trmen na max (musi se zjistit kam dat plus) opacne ho stlacis
3) demontovat , vymenit desticky
4) nasadit trmen
5) pripojit konektor cerpadla
6) stejne udelat druhou stranu
7) zabrzdit rucni brdu
8) odbrzdit

Hotovo. Behen vymeny nechat odbrzdeno a vytazeny klic. Dulezite je mit oba brzdice ve stejne poloze jako tlacikto brzdy (odbrzdeno). Pak jen zasunout klic , zabrzdit a odbrzdit.
Mam to vyskouseno.

PříspěvekNapsal: 06.02.2013 20:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.02.2013

1

Můžu potvrdit,přesně podle tohoto postupu to jde,celou zadní nápravu otázka hodinky a hotovo,doma,bez Vagu,vše funguje. Pro jistotu jsem ale odpojil celou baterii,v poho. :smoke:

PříspěvekNapsal: 06.02.2013 21:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.04.2011

325

Jako přes diagnostiku to je hned no... rozjede se to, vyměníš a zase to zejede resp. si to udělá test ... :)

PříspěvekNapsal: 16.06.2013 10:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.09.2009

55

... neví někdo proč se někde píše že musí být připojená nabíječka ?? vždyť to vagem roztáhnu a vše pak vypnu - ne bo ne ?? Dík za info.

PříspěvekNapsal: 16.06.2013 11:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.02.2012

174

Praha

G5pepa píše:
... neví někdo proč se někde píše že musí být připojená nabíječka ?? vždyť to vagem roztáhnu a vše pak vypnu - ne bo ne ?? Dík za info.

To je jen při postupu bez VAGu - jinak VAGem roztánout a vyměnit...

PříspěvekNapsal: 16.06.2013 12:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

5055

Praha

Nabíječka má být připojená protože motorky mají velký odběr a kdyby byla horší baterka tak by podpětí mohlo ohrozit správný chod motorků. Já s tím jednou něco laboroval, do toho se mi pouštěla sahara a v půlce kalibrování byla baterka vymlácená, naštěstí to jednotka přežila v pořádku

ŠKODA Octavia RS CEGA

PříspěvekNapsal: 17.06.2013 08:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.09.2011

54

Olšany

Mě teda vůbec nešli motůrky otevřít a zavřít přes diagnostiku......Asi mám slabou baterku nebo nevím.Zkusím nabíječku zapnout do autobaterie a uvidím.Potřebuji na jednom motůrku udělat základní nastavení.......

PříspěvekNapsal: 29.06.2013 20:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.09.2009

55

... ještě se chci zeptat jestli při výměně zadních kotoučů se dají povolit v pohodě ty držáky třmenů - je tam 14 mnohohran, nebo musí být auto na zvedáku?? Chtěl jsem to udělat na dvorku, ale moc prostoru na povolení tam asi nebude. Díky za info.

PříspěvekNapsal: 29.06.2013 20:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.03.2013

727

Orlová

G5pepa píše:
... ještě se chci zeptat jestli při výměně zadních kotoučů se dají povolit v pohodě ty držáky třmenů - je tam 14 mnohohran, nebo musí být auto na zvedáku?? Chtěl jsem to udělat na dvorku, ale moc prostoru na povolení tam asi nebude. Díky za info.

naklepni ten klíč M14 aby jsi hrany neoholil. Je to pořádně dotáhle vždy jsem musel použít trhák a aspon 0,6m dlouhou trubku. Ale vždy jsem měl auto celé na zvedeku. Uvidíš no.

PříspěvekNapsal: 30.06.2013 09:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.03.2009

80

Tachovsko

Ahoj, delal jsem to nedavno..
Na dvorku, zvedle na spalku a slo to, jen s tim prostorem je to tam fakt naprd.
Trhak jsem tam nedostal, takze racna a na ni nasazena trubka. Na prave strane to slo nejhur, musel jsem si vzit rukavice, abych si jako vzdy neojel klouby :-)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 03.07.2013 22:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.10.2010

43

Liberec

Ahoj, ja menil minuly rok desky i kotouce. Par postrehu.

1. S VAGem to je super prace, zadny problem, vse opravdu jednoduche a rychle, presne podle navodu, ktery tady je ve FAQ. Bez VAGu bych se do toho opravdu nepustil. Mam jen info, ze s nekterejma neorigo kabelama (klonama) brzdice nejdou otevrit :)

2. Trmeny jdou ven krasne. Kdyz uz to delate, dejte si s tim praci a ocistete perfektne vsechny dosedaci plochy a namazte vodici cepy (jen proboha ne medenou pastou). Zkontrolujte prachovky na pistku. To je pridana hodnota, kterou tomu muzete dat narozdil od servisu, kde to jedou na cas :). S pistkem se netoci, jde zatlacit normalne pripravkem.

3. Kotouce jsou horsi, musi se totiz sundat drzak trmenu. Potrebujes k tomu 14XZN orech, trhak klic, nebo sakra dobrou racnu s nastavcem a velke nervy, pac je to utazeny jak prase a pristup tam je sileny. Jakmile to povolis, zbytek uz je jednoduchy i pro obycejnyho lajka:)

4. Nakonec provest test trmenu VAGem.

5. Koupil jsem Brembo kotouce a silene reznou, nejsem moc spokojeny po vizualni strance :)

PříspěvekNapsal: 03.10.2013 09:41 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

13.02.2011

47

Moravskoslezký kraj

milan.petr píše:
2. Trmeny jdou ven krasne. Kdyz uz to delate, dejte si s tim praci a ocistete perfektne vsechny dosedaci plochy a namazte vodici cepy (jen proboha ne medenou pastou). Zkontrolujte prachovky na pistku. To je pridana hodnota, kterou tomu muzete dat narozdil od servisu, kde to jedou na cas :). S pistkem se netoci, jde zatlacit normalne pripravkem.

Zdarec,
proč nemazat ty vodící čepy měděnou vazelínou?Je na vysoké teploty...Časem tuhne,nebo kde je problém?

PříspěvekNapsal: 24.06.2015 21:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.10.2012

234

Netusi nekdo jake jsou dotahovaci momenty...drzak zadniho trmenu..a drzak predniho trmenu? Trmen predek..trmen zadek? A je treba i ty srouby vymenit za nove a dat na lepidlo? Pokud ano..tak jake je cislo dilu? Predem dekuji.

Předmět příspěvku: Výměna brzdových kotoučů a destiček
PříspěvekNapsal: 24.06.2015 23:42 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

28.09.2011

676

Hranice

milan.petr píše:
Ahoj, ja menil minuly rok desky i kotouce. Par postrehu.

1. S VAGem to je super prace, zadny problem, vse opravdu jednoduche a rychle, presne podle navodu, ktery tady je ve FAQ. Bez VAGu bych se do toho opravdu nepustil. Mam jen info, ze s nekterejma neorigo kabelama (klonama) brzdice nejdou otevrit :)

3. Kotouce jsou horsi, musi se totiz sundat drzak trmenu. Potrebujes k tomu 14XZN orech, trhak klic, nebo sakra dobrou racnu s nastavcem a velke nervy, pac je to utazeny jak prase a pristup tam je sileny. Jakmile to povolis, zbytek uz je jednoduchy i pro obycejnyho lajka:)

4. Nakonec provest test trmenu VAGem.

5. Koupil jsem Brembo kotouce a silene reznou, nejsem moc spokojeny po vizualni strance :)

Přesně jak píšeš, já dával předek Zimmermann Sport vrtaný a zadek to samé ale bez děr ;-) a dělána na klonu ale taky mi kámoš psal a jemu to neslo s mým klonem ano.Ps zimm jsou lakovaný a zatím to nerezne

PříspěvekNapsal: 25.06.2015 08:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.11.2007

268

Tak kdyz uz se tady sverujeme jak nam to slo dobre vymenit, tak mam taky par postrehu, kdyz jsem to pred cca rokem delal:

1. mam cinskej klon VAGiny a slo to OK
2. drzaky trmenu jsou utazeny jako krava a jo, je tam pristup jako k penezum, takze racna a nekolik ruzne dlouhejch nastavcu + ruce jak chobotnice jsou nutnosti! :-)
3. pozor na ten malej idiotskej hlinikovej sroubek co jisti kotouc k naboji, ja jsem ho strhnul bez mrknuti oka a potom jsem se s tim sral dalsi dve hodiny (odvrtani, projeti zavitu, atd.)
4. koupil jsem ATE kotouce u kterych v popisu blekotali neco o vetsi primesi uhliku a musim rict, ze zatim "skoro" vubec nereznou, jenom nepatrne na venkovnich krajich, ale jen takove milimetrove sem tam prd. :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]