Ruční brzda-chybové hlášení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Jeřábek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 04.12.2011 12:52
Bydliště: Praha 9

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jeřábek »

Děkuji za vaše příspěvky, které mi pomohli. Hlášení "porucha ruční brzdy", svícení žluté a červené kontrolky by při jízdě tolik nevadilo jako pípání. Pravý motorek nebrzdil a bylo i odpojeno napětí. Prasklým krytem se dostala sůl do planetové převodovky a zarezla ložiska. V Kelly mají motorek za 10800, nechá se koupit i za 5500 nebo od Jirky. Jsem důchodce a říkal jsem si, že nemůžu nic zkazit. Ustřihl jsem tři zobačky (které drží převodovku pouze při manipulaci s motorkem, po montáži k brzdiči nejsou potřeba), vyndal jsem planetovou převodovku a chemií uvolnil, namazal a pomocí jehlice navlékl na převodovku ozubený řemínek. Prasklinu zatavil a celý stáhnul motex páskou. Levý kryt motorku byl taky prasklý, ale ještě funkční (oprava praskliny a montáž motex pásky), sůl by udělala své. Vše maká, zdravím Láďa.
Přílohy
DSC07672.JPG
DSC07669.JPG
DSC07671.JPG
DSC07675.JPG
DSC07676.JPG

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od kimik »

Jeřábek píše:.... sůl by udělala své. Vše maká, zdravím Láďa.
:roll: věř, že dlouho nebude.... :wink:
KiMiK.

Uživatelský avatar
martin1808
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 25.01.2010 15:52
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od martin1808 »

To Kimik: Souhlasím s tebou.
Láďa to vzal z praktického hlediska pevně do svých rukou. Pak je otázkou, zda se třeba nezasekne s vnoučaty u výdejního okénka McDrive. :drinks:
VW Passat Variant B6@103 kW, 2006, BMP

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od kimik »

martin1808 píše:.... je otázkou, zda se třeba nezasekne s vnoučaty u výdejního okénka McDrive. :drinks:
:good:
:rofl: no, to byla story...
KiMiK.

Jeřábek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 04.12.2011 12:52
Bydliště: Praha 9

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jeřábek »

Story bylo když.....měl jsem šestiletého pašíka týden a brzda né a né odbrzdit. Po telefonátu s původním majitelem jsem odpojoval několikrát baterii, až se povedlo odject s hláškou porucha parkovací brzdy. Pomohla výměna tlačítka za 800. Tlačítko mám v rezervě z Číny, 130 Kč.

Uživatelský avatar
DafiBoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 05.02.2012 22:29
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od DafiBoos »

Zdravím pana Jeřábka a medajli tomu "chlapci"
Ono jak už tady zmínili chlapci, na dalších 5 let to asi nejlepší řešení neni. Ale jak jsem si sám dne vyskoušl jako nouzovka je to velice užitečná rada.
Takže bych ještě jednou poděkoval p. Jeřávbkovi

Al Pacino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.09.2016 10:17

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Al Pacino »

Pokial je vadne len tlacitko tak si staci zapnut bezpecnostny pas a rozbehnut sa s autom, brzda sa odbrzdi. Z vlastnej skusenosti viem, kolko ludi to ani netusi a s autom sa nepohne...
Tiez by som chcel vediet kolko vydrzi ten opraveny motorcek, podla mna bude este dlho fungovat.

Uživatelský avatar
martin1808
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 25.01.2010 15:52
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od martin1808 »

Pravdu má ten chlapec Al Pacino :good:
VW Passat Variant B6@103 kW, 2006, BMP

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Prochy01 »

Jerabku ty jsi fakt soumen! Ze ty mas doma pěknou dilnicku a ničeho se nebojis :-)))))

Motorky určitě vyres jako běloch, tady se opravy dle Přemka a Ládi fakt nevyplati a tlacitko z Číny na než jsi pysnej jak jsi ho výhodné koupil je take usmevne. Jestli mas ted tlacitko s indexem C, tak se tlačítka bát nemusíš, to spis odejde to tve rukodilne vylepšení.

Lidi jako ty pak vypráví, jak se tyhle auta serou a vlastně jen nemáte na adekvatni servis. Za mě rada, výměn to za nový motorky - kluci je tady mají za 2,5 kus fungl nové a modernizovany typ a mas už na porad klid a bez rizika.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od KJirka »

až mu do něj znova nateče, tak ho vymění. Zatím můžete třeba uzavírat sázky, za jak dlouho to bude a jak daleko od domova ho to znehybní.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Bostich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 27.07.2014 00:35
Bydliště: Příbram

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Bostich »

Tohle fakt nepodcenovat. Motorek mi odešel z kraje týdne : přijedu do práce, zabrdim a jeden se už neodbrzdil. Dříve s ruckou nebyl žádný problém. Po vyndání motorku a povolení ručky následoval výlet do Prahy za Jirka. a výměna obou motorků. Tímto mu chci ještě poděkovat za návod a že si udělal takhle narychlo čas:-)
VW Passat B8 DFGA 2018
VW Passat B6 BMM 2007
Peugeot 406 HDI 1999
BMW E30 1.8 IS
1991

carda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 13.11.2007 11:52
Bydliště: Vítkov okr.Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od carda »

Ahoj kluci.Mam problem z levym a pravym motorkem.Vše fungovalo až do te doby než jsem dal pres vag pistky zajet a vymenil desky. Chtěl jsem pistky roztahnout a už to nešlo. Měl jsem odpojene konektory :oops: zapojil jsem je ale uz tam byly ulozene 2 chyby ze nejed do levného a pravého motorku proud. Ale zavada nejde vymazat. Nevite prosim jak to odstranit?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jirka. »

Odpoj baterku na 5 minut, potom připoj, nastartuj a zmáčkni tlačítko.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

carda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 13.11.2007 11:52
Bydliště: Vítkov okr.Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od carda »

Tak jsem nechal baterku vyplou pres noc teť jsem ji zapnul nastartoval a zmačkl tlacitko. Na maxiku pise porucha parkovaci brzdy.A na vagu zavada 02433 napajeni motoru prave park.brzdy a 02433 napajeni pro motor levé park.brzdy. nikdo prosim nevi jak vymazat jednotku?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od vwCharlie »

carda píše:Tak jsem nechal baterku vyplou pres noc teť jsem ji zapnul nastartoval a zmačkl tlacitko. Na maxiku pise porucha parkovaci brzdy.A na vagu zavada 02433 napajeni motoru prave park.brzdy a 02433 napajeni pro motor levé park.brzdy. nikdo prosim nevi jak vymazat jednotku?
mam to same

prvni to psalo jen pravy třmen,dobre zkusil jsem trmen napojit a jen cvaka a nic. Druhý jel. Takze trmen vymenit. Trmen novy a ted uz pise prava i leva strana napicu (02432,02433). Kabelaz zkontrolovana,nikde ani naznak prodreti,kable uchycene origo hezky v drzackach. Pojistky zkontrolovane,pro jistotu i vymenene. Sel jsem po pojistkach zprava v palubce 2,17,30,31. Vsechny ostatni jsem kontroloval. Tlacitko vymenene za tlacitko s koncovkou C. Nevim jestli ho zkusit jeste jednou a jine,uz jsem z toho picus. Vergle zasrane,zlate stare passaty... :roll:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“