Ruční brzda-chybové hlášení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jirka. »

Není problém opravit. Na počkání.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od vwCharlie »

Jirka. píše:Není problém opravit. Na počkání.
no tak dik no,to je rada jak svina

jedine co si z toho muzu vzit,je ze to bude nejaka picovina,kdyz to udelas na pockani

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Nwkt »

Tak jasný že třeba motorky vyměníš na počkání ;-)

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jirka. »

Tak člověk nemůže radit když neví jestli si tam dal nějaký nefunkční, nebo číny nebo to jenom neumíš nastavit. Těch motorků jsem dělal dohromady tak 400 ks a ještě se mi nestalo že by to auto neodjelo v pořádku. Ale pravidelně se mi stává že sem jezdí lidi kterým to nejsou schopný dát dohromady ve velkém servisu. A pak taky lidi co jsou schopný si vlastní blbostí odpálit jednotku. Ale jak říkám nejsem věštec.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od vwCharlie »

No to je fuk,je to jenom diskuze,tak se bavime o tom,zkusenosti atd,od toho to forum je,i kdyz jsou tu taky nekdy koumaci a hujeri. Ale vidis,ze jsem z ostravy,tak asi k tobe neprijedu,abys mi to na pockani opravil.

Nicmene uz jsem na to prisel a stanovisko je takove,ze nelze zamenit dva typy trmenu i kdyz jsou oba pro passat 3C a od pohledu temer totozne.Lisi se zvenku od pohledu jen v pripojeni brzdove hadice (na oko s prutocnym sroubem nebo na trubku),motorek vypada stejny,ale neni. Po demontazi motorku z noveho trmenu,jsem zjistil,ze jeden typ je hvezdice a druhy tisicihran a elektronika uvnitr je zrejme taky jina a jednotka se s tim nedohodne,proto do nej odstavi proud. Prisel jsem na to tak,ze jsem mezi sebou ty motorky prohodil a problem se presunul na druhou stranu. Predtim jsem psal,ze mi nejde najednou ani jedna strana,ale to se stalo az po vymene toho jednoho trmenu,ktery byl 100% spatny. Podarila se rozchodit,pustil jsem do ni proud naprudko,at se motorek otevre a dostane do stejne polohy jako novy,protoze jsem si myslel,jestli to neni nahodou v tom.Pak po projeti a parkrat zmacknuti tlacitka,se leva strana se starym motorkem rozchodila,prava s novym stale nic. Proto jsem si mohl tedkom dovolit motorky prohodit,kdyz jsem vedel,ze aspon jedna strana jde a uz jsem vedel kde je zakopany pes.

takze takova je moje zkusenost,snad to nekomu pomuze...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jirka. »

vwCharlie píše:No to je fuk,je to jenom diskuze,tak se bavime o tom,zkusenosti atd,od toho to forum je,i kdyz jsou tu taky nekdy koumaci a hujeri. Ale vidis,ze jsem z ostravy,tak asi k tobe neprijedu,abys mi to na pockani opravil.

Nicmene uz jsem na to prisel a stanovisko je takove,ze nelze zamenit dva typy trmenu i kdyz jsou oba pro passat 3C a od pohledu temer totozne.Lisi se zvenku od pohledu jen v pripojeni brzdove hadice (na oko s prutocnym sroubem nebo na trubku),motorek vypada stejny,ale neni. Po demontazi motorku z noveho trmenu,jsem zjistil,ze jeden typ je hvezdice a druhy tisicihran a elektronika uvnitr je zrejme taky jina a jednotka se s tim nedohodne,proto do nej odstavi proud. Prisel jsem na to tak,ze jsem mezi sebou ty motorky prohodil a problem se presunul na druhou stranu. Predtim jsem psal,ze mi nejde najednou ani jedna strana,ale to se stalo az po vymene toho jednoho trmenu,ktery byl 100% spatny. Podarila se rozchodit,pustil jsem do ni proud naprudko,at se motorek otevre a dostane do stejne polohy jako novy,protoze jsem si myslel,jestli to neni nahodou v tom.Pak po projeti a parkrat zmacknuti tlacitka,se leva strana se starym motorkem rozchodila,prava s novym stale nic. Proto jsem si mohl tedkom dovolit motorky prohodit,kdyz jsem vedel,ze aspon jedna strana jde a uz jsem vedel kde je zakopany pes.

takze takova je moje zkusenost,snad to nekomu pomuze...
Tak v tom vůbec problém nehledej. Motorky 12tihran/6hran jsou 100% záměnné. Spíš ten motorek co si koupil bude ko, nebo si to měl dojetý na dorazu když si to tam dal a jednotka se s tím snaží cuknout zrovna na tu stranu kam už to nejde.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od vwCharlie »

Byl fungl novy trw. Ani v nem necvaklo,proste ho jednotka hned odpojila a hodila chybu. A kdyz jsem ho dal naprudko,tak normalne chodil. Na dorazu nebyl. Nesel mi na vagu ani pres akcni cleny ani otevreni a zavreni

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jirka. »

Není TRW jako TRW. Net je plnej padělků z PRC. Zkus ho na 12 V jestli chodí. Ale věř mi že motorky zaměnit jdou, když to dáš i s protikusem(osou) brzdiče.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od vwCharlie »

To je pravda,to si majitel sehnal sam odnekud tzv. za levno... :) Ale jak jsem psal,kdyz ho dam naprudko na 12V,tak chodi. Ale to je jedno,poslal jsem ho pro ten,co tam ma byt,budou stejne a uvidi se...
Diky za poznatky,dam pak vedet

pavlasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 22.11.2015 02:42
Bydliště: Brno

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od pavlasss »

Ahoj,
taky mě to potkalo. :/ je KO levá strana a neodbrzdil jsem... Když budu kupovat nové motorky, je možné předem zjistit starý/nový typ?
_______
PS: neprodavá motorky někdo? (vzal bych rovnou obě strany)
Přílohy
konektor.jpg
spodek+praslina.jpg

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Moral3z »

Tady dva příspěvky nad tebou Jirka. píše, že umí opravit a určitě má i skladem. Tak mu zkus napsat :good:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jirka. »

Motorky mám skladem, originály. Vychází 2500 Kč kus i s protikusem do brzdiče, pak nepotřebuješ řešit nový/starý typ, ale od pohledu tohle je nový. Určitě doporučuju udělat komplet s protikusem, když uděláš samotný motorek tak stejně časem začne chcát těsnění, nedej bože protočí na zubech.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od kimik »

pavlasss píše:Ahoj,
taky mě to potkalo. :/ je KO levá strana a neodbrzdil jsem... Když budu kupovat nové motorky, je možné předem zjistit starý/nový typ?
_______
PS: neprodavá motorky někdo? (vzal bych rovnou obě strany)
... a nejsou toto náhodou ty novější motorky co jsou vyztužený a nepraskaj? :smoke:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od Jirka. »

Jsou. Ale po 10 letech a kdyby to ve výrobě namázli jako to dělám já, tak vydržej ještě 2X tolik :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ruční brzda-chybové hlášení

Příspěvek od vwCharlie »

Tak brzda opravena,už vše funguje a bez chyb,ale stejně mi to není jasné,tak Irenko proč... :roll:

Dal jsem druhý třmen,tentokrát už ten samý typ (předtím jsem si myslel,že motorky starý/nový typ nejdou asi zaměnit,proto asi stále ta chyba),takže jsou už oba stejné,ale stejně mi to nefungovalo a chyba 02433 přetrvávala. Byl jsem z toho zoufalý.
- pojistky vyměněné i když byly dobré
- kabeláž ok,proměřená odporem
- tlačítko taky vyměněné
- baterie nabitá,přes noc odpojená
- zakládní nastavení díky přetrvávající chybě nešlo
- motorek po napojení na 12V šel
- třmeny nebyly zatažené na doraz ani otevřené
- tloušťka brzdového obložení všech 4 destiček stejná

tak nevím kde byla chyba,už jsem měl podezření na ř.j.EPB. K odstranění problému došlo až,když jsem nový motorek prohodil s druhou stranou se starým a oba zapojil (předtím v minulém příspěvku jsem zkoušel přehodit jen starý motorek,který na problématické straně šel,ptoro jsem si myslel,že je chyba asi ve špatném typu třmene). Potom šla chyba najednou smazat,provést základní nastavení a brzdily obě kola. Motorky jsem pak přehodil zpět,takže nový motorek byl zpět na novém třmenu a vše funguje.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“