Regenerácia DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

Vedel by mi niekto z Vás technicky znalejších objasniť podmienky regenerácie DPF na 1,9tdi 77kw kod BLS :?:
Ktoré všetky snímače majú nastarosti DPF + spustenie regenerácie :?:
Ako je zabezpečené keď sa začne regenerácia a auto ostane stáť z nejakého dôvodu napr. idem po dialnici zrovna sa spusti regenerácia a zrazu zápcha a ostanem stáť na volnobehu, čo sa deje ďalej :?:

A tuto bude môj problém, nejden krát sa mi stalo, že sa spustila regenerácia, bohužial bolo to len zistenie podla podstatne zohriateho výfuku-také zvláštne praskanie ako ked chladne kov, pozorujem ozaj asi len pri regenrácii DPF lebo pri jazde aj keď tomu šlapem tak výfuková sústava sa tak neprehreje, nejeden krát som musel auto odstaviť pri spustení regenerácie.
ako náhle som sa rozbehol tak z výfuku išiel biely dym. Trvalo to možno 30sec viac isto nie. A zase pokoj.
Stalo sa mi to pár krat, keď som pozoroval za sebou biely dym-včera v noci keď som išiel ku priatelke,išiel som cca 500m na 2jke, odstavil som auto nech si ešte troška povrčí na volnobeh a počúval ako chladne výfuková sústava. Vypol som motor a ešte pekne dlhu dobu sa ozývalo praskanie. Chytil som koncovku výfuku a bola teda pekelne zohriata :oops: .
Po cca hodine som išiel preč, sadnem do afta normálne naštartujem rozbehnem sa a po cca 200m pozorujem za sebou biely kúdol dymu, za cca 20sec zase čisto išiel som na 2jke okolo 2100otáčiek mierny kopec dole.
Pozoroval som to aj keď sme šli na dovolenku po cca 1000km ujdených bez vypnutia motora, takže viem, že musel byť dostatočne zohriaty :cry: dlhé klesanie na dialnici, na pal PC aktualna spotreba dlhodobo okolo 3l-2l a pozerám za seba a bielo.. stačilo pridať troška prevetrať a bolo po dyme.
Takže po včerajšku môžem z istotou vylúčiť, že regenerácia sa začne minimálne pri zaradenom 3prevodovom stupni, lebo ju isto spustilo aj na 2jku.
Vždy po bielom dyme som robil diagnostiku, len bohužial proces začaťia regenerácie som nikde nenašiel. Je tam len vzdialenosť od poslednej regenerácie.
Bohužial keď ju nedokončí tento údaj sa nezmení. Preto potrebujem vedieť ktoré vštky snímače majú nastarosti DPF aby som ich mohol skontrolať a vylúčiť chybu tam. Auto má momentálne nabehané 176000km, stav zanesenia píše 6%. Ja som na afte spravil 20 000km a ani raz sa mi nerozsvitila kontrolka DPF. Diagnostika úplne bez závad.
Musím to nejak doriešiť do konca, lebo cez den neni boh vie čo keď to začne husto dymiť a za mnou neni nič vidno :evil:
Ďakujem za vaše rady a nápady. :158:

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

Takže dnes po dlhej dobe znova ten istý problém. Idem z práce, ako som tak šiel 80km/h tak zrazu len auto slabučko cuklo, pozrem do spetaku a za sebou biely dym. :adr: Akonáhle sa motor zohrial už som ho nevidel. Vypnem motor v meste. Dám kafčo idem znova preč a zas sa sebou pri rozbvehu biely dym. Na 100% je to regeneráciu DPF, ale za pána neviem pochopiť prečo sa spustí ani nie ked má voda 50stupnov. Viem, že je tam podmienka, že 3min. auto naštartované, rýchlosť nad 30km/h, a 70stupnov olej. Ale prečo sa tak deje skor? A prečo je za mnou ten biely dym? Prípadne či VW pre tento motor vydalo nový soft?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

imo17: v životě jsem neslyšel, že by šel při regeneraci DPF bílý dým z výfuku.

Jednou se mi stalo, že jsem se vrátil domů, zacouval k vratům a šel je otevřít. Jak jsem byl za autem, zdálo se mi divné že necítím klasický "nakyslý smrad" z výfuku, ale obyčejný naftový zápach, ale nedusil ani nedýmil. Taky jsem si všiml, že auto jakoby trochu pískalo, jako nějaká elektronika a spaliny byly hodně teplé, 20cm od výfuku jsem neudržel ruku. Tak jsem vrata zavřel, sedl do auta a jezdil za dědinou. Naštěstí byla noc a žádný provoz, tak jsem na tempomat najezdil cca 15km nad 2000ot. Po návratu auto smrdělo jako obvykle a ruku jsem bez problémů udržel těsně u výfuku.

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

To čo popisuješ mám aj ja. No len bohužial mna ešte sprevádza ten dym. Ale ani za pána neviem čím to je sposobené. Ked sa pred vianocami robila hlava, dávali sa aj nové tesnenie pod vstreky, od vtedy som mal pokoj, teda až dodnes. :oops:

Uživatelský avatar
lukas6666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2011 20:56
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od lukas6666 »

neviem ci ti to pomoze ale mna ten biely dym tiež sprevádzal, vymenil som gumicky + podložky na vstrekoch a prestalo.... ak to ešte riešiš...
VW Passat Variant 3C, 2008, BXE

sarkanator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2011 09:51
Bydliště: Prievidza

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od sarkanator »

Ja mam tiez otazocku, kontrolujem si cez vag pravidelne DPF a v poslednom case mi stale ukazuje zanesenost 0% co sa mi zda divne pri najazdenych 200 000km, nejakych 43% som nameral naposledy zaciatkom leta.Niekedy sa mi stava ze auto trochu cukne a na chvilu strati vykon a raz to aj dost zadymilo tak na bielo asi 2s, neviem posudit ci prave toto nieje ta regeneracia!?
Passat variant 3C šedá metalíza 2006 2.0 TDi 103kw BMP

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od newmann75 »

Jak se dá zkontrolovat procento zanesení přes VAG,který to je kanál?
Děkuji :-) :lol:
CC 2014
1.4 TSI

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

newmann75: kanál 75, pole 3

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od cernytdi »

no tak ne uplne presne sorry tady treba to je videt
Přílohy
dpf 2.png
Naposledy upravil(a) cernytdi dne 06.01.2012 20:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od cernytdi »

jo jeste jsem zapomel jak bude 60 tak se musi vymenit nebo nechat vycistit ultrazvukem jen pro zajimavost vymena kopletne i spraci 1700 eur cisteni 450 eur.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

cernytdi: takže tady: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?s ... post&p=751
tady: http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 144#617144
a dokonce i TADY!: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... +#p1782711 to taky není úplně přesně? měl by ses jim taky vysmát :D

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od cernytdi »

chape ja se ti nesmeju mam chovani nejsem vychrice koukej v prvnim policku je naplneni filtru u me bylo 3,9 tak jse to projel a je to 0,00 ale ten nejvetsi problem je ten popel ve druhem policku ten uz se sam ven nedostane proto prave ten filt menej a ne protoze je ucpanej pevnima castkama ty se spali ale popel nehori a zustane dole sedet

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

komu by sa chcelo počítať viac
http://www.myturbodiesel.com/1000q/DPF- ... W-Audi.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

bohužial, mam taký pocit, že pomaly nikto nevie ako to presne je..... len každý vie, že DPF sa zasiera.... :oops:

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

cernytdi: v pohodě :wink: stačí to jen pořádně vysvětlit, newmann se ptal na zaplnění, což v kanále 75 je, ale máš pravdu i ty, nakonec za to může on, protože správně nepoložil otázku :D

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od cernytdi »

ja vim ja se taky poradne neumim vymacknout tech 25 let nemecko ze mne udelalo uplnyho blba ale trochu se ted o to zajimam nemuzu se stim smirit ze tam sedi 31 % popele a nejde ven takze uz ma polovicku plnou psal jsem dokonce do vw co a jak a rekli mi ze az bude 60 procent tak se musi menit a tomu se prave chci vyhnout .Stim vypalovacim procesem se da jezdit na celej zivod auta ale ten skur..j popel tam zustava a neda se snim nic delat chyba vyvoje dilu od vw bych rekl .Unas taxi sharan mel hodnotu 67% a nouzovej chod motoru neda mi to spat uz mam asi 15 service projeto a vsude jsem se ptal na skusenosti a skoro vsude rekli tu nejjednodusi metodu menit .

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“