Režim ,,Sport" u DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od dkraft »

no selskym rozumem....... kdyz bezi motor na volnobeh znamena to ze se podtaci? ne protoze nema zadnou zatez. Ja kdyz jedu po rovince, klidne ve meste a jedu 60km/h -/+ mam tam 6ku a 1100-1200ot tak mam seslapnuto tak na 5% plynovej pedal a neprijde mi ze by to pro motor byla nejak super velika zatez! ale jakmile seslapnu vic, nebo prijde kopec tak podradi......... prakticky okamzite klidne na 3ku. Ja si myslim, ze podtaceni je pro motor opravdu spatne v plne zatezi, kdyz nekdo u manualu necha ve stejne situaci sestku, zaslapne to az na podlahu a drzi to v takhle nizkych otackach. Ale naopak mi prijde ze to DSGcko se chova velice chytre v tehle "klidnych" rezimech jizdy.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od Jirka. »

dkraft píše:no selskym rozumem....... kdyz bezi motor na volnobeh znamena to ze se podtaci? ne protoze nema zadnou zatez. Ja kdyz jedu po rovince, klidne ve meste a jedu 60km/h -/+ mam tam 6ku a 1100-1200ot tak mam seslapnuto tak na 5% plynovej pedal a neprijde mi ze by to pro motor byla nejak super velika zatez! ale jakmile seslapnu vic, nebo prijde kopec tak podradi......... prakticky okamzite klidne na 3ku. Ja si myslim, ze podtaceni je pro motor opravdu spatne v plne zatezi, kdyz nekdo u manualu necha ve stejne situaci sestku, zaslapne to az na podlahu a drzi to v takhle nizkych otackach. Ale naopak mi prijde ze to DSGcko se chova velice chytre v tehle "klidnych" rezimech jizdy.
:good:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od pásovec »

KJirka píše:eště jsem se to nenaučil :D
co se chceš na tom učit? Prostě to jen přešaltni doprava a kvedlej s pákou jako u manuálu ;)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Moojay
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 10.05.2009 12:20
Bydliště: Praha

Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od Moojay »

dkraft píše:no selskym rozumem....... kdyz bezi motor na volnobeh znamena to ze se podtaci? ne protoze nema zadnou zatez. Ja kdyz jedu po rovince, klidne ve meste a jedu 60km/h -/+ mam tam 6ku a 1100-1200ot tak mam seslapnuto tak na 5% plynovej pedal a neprijde mi ze by to pro motor byla nejak super velika zatez! ale jakmile seslapnu vic, nebo prijde kopec tak podradi......... prakticky okamzite klidne na 3ku. Ja si myslim, ze podtaceni je pro motor opravdu spatne v plne zatezi, kdyz nekdo u manualu necha ve stejne situaci sestku, zaslapne to az na podlahu a drzi to v takhle nizkych otackach. Ale naopak mi prijde ze to DSGcko se chova velice chytre v tehle "klidnych" rezimech jizdy.
K tomu neni co dodat. Je to jak rikas.

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od monteg »

Nevím jak vám ale jedu na 6tku cca 60 - 70km 1100 - 1200ot. lehká noha :!: vše v pořádku
Pak přidám aby auto zlehka zrychlovalo motor duní do cca 1400ot a pak je klid :yahoo:
Kdyby se dalo nějak upravit aby mi otáčky nepadali pod cca 1300 - 1400 tak by to bylo super :baseball:
Takhle musím man. podřadit :fool:
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od Mishaw »

monteg píše:Nevím jak vám ale jedu na 6tku cca 60 - 70km 1100 - 1200ot. lehká noha :!: vše v pořádku
Pak přidám aby auto zlehka zrychlovalo motor duní do cca 1400ot a pak je klid :yahoo:
Kdyby se dalo nějak upravit aby mi otáčky nepadali pod cca 1300 - 1400 tak by to bylo super :baseball:
Takhle musím man. podřadit :fool:
To je přesně to, o co mi jde :)
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
SCHROJF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.03.2013 07:39
Bydliště: TT,PK

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od SCHROJF »

Kto raz vyskusal DSGecko,si myslim,ze auto s manualom uz chciet nebude,ja mam uz druhe auto s automatikou (zena mala v USA Jettu GLI)a vyjadrim sa takto...rezim D pouzivam na 95% jazd,a je to na pokojnu,neagresivnu jazdu,ktora tym tu uz spomenutym podtacanim motora setri palivo.Rezim S pouzivam ked si chcem trosku uzit zabavnejsiu jazdu,v serpentinach,a samozrejme pri predbiehani,pretoze vyuziva vykonove rezervy motora.A manualny rezim tkz.Tiptronic som vyuzil snad tri krat,raz na jazdach na uzavretom okruhu,potom iba pri ukazovani ludom co vidia automatiku prvy raz na to,ze sa daju radit rychlostne stupne aj manualne.
Mk 6 Rabitt 1.2 TSI 7 DSG (united gray)

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od dkraft »

monteg píše:Nevím jak vám ale jedu na 6tku cca 60 - 70km 1100 - 1200ot. lehká noha :!: vše v pořádku
Pak přidám aby auto zlehka zrychlovalo motor duní do cca 1400ot a pak je klid :yahoo:
Kdyby se dalo nějak upravit aby mi otáčky nepadali pod cca 1300 - 1400 tak by to bylo super :baseball:
Takhle musím man. podřadit :fool:
no ja fakt nevim, asi se muzeme lisit v definici "zlehka zrychlovat", ale ja kdyz pridam, tak mi proste podradi! :-) dneska cestou z prace budu pozorovat a pokusim se opravdu hodne zlehka........

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od dkraft »

SCHROJF píše:Kto raz vyskusal DSGecko,si myslim,ze auto s manualom uz chciet nebude,ja mam uz druhe auto s automatikou (zena mala v USA Jettu GLI)a vyjadrim sa takto...rezim D pouzivam na 95% jazd,a je to na pokojnu,neagresivnu jazdu,ktora tym tu uz spomenutym podtacanim motora setri palivo.Rezim S pouzivam ked si chcem trosku uzit zabavnejsiu jazdu,v serpentinach,a samozrejme pri predbiehani,pretoze vyuziva vykonove rezervy motora.A manualny rezim tkz.Tiptronic som vyuzil snad tri krat,raz na jazdach na uzavretom okruhu,potom iba pri ukazovani ludom co vidia automatiku prvy raz na to,ze sa daju radit rychlostne stupne aj manualne.
Souhlasim, mam DSG sice teprve pul roku, ale uz nikdy nechci znova manual! :-) Clovek si pripada tak nejak "menecenej", kdyz musi na kazdym semaforu s necim kvrdlat a to vubec nemluvim o tom zbytecnym pedalu navic! :laugh:

PS: na predjizdeni se mi osvedcili padla pod volantem, daji se pouzit kdykoliv i kdyz mas zarazene "D" takze si jenom jednim tuknutim podradim, predjedu a ono se to zase samo po chvilce prepne na automat. :good:

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od Lukas.cc »

dkraft píše:
monteg píše:Nevím jak vám ale jedu na 6tku cca 60 - 70km 1100 - 1200ot. lehká noha :!: vše v pořádku
Pak přidám aby auto zlehka zrychlovalo motor duní do cca 1400ot a pak je klid :yahoo:
Kdyby se dalo nějak upravit aby mi otáčky nepadali pod cca 1300 - 1400 tak by to bylo super :baseball:
Takhle musím man. podřadit :fool:
no ja fakt nevim, asi se muzeme lisit v definici "zlehka zrychlovat", ale ja kdyz pridam, tak mi proste podradi! :-) dneska cestou z prace budu pozorovat a pokusim se opravdu hodne zlehka........

v režimu D ti to normalně podřadí při předjíždění? Jak to sakra děláš???:|
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od Kami3120 »

Slapne dle potřeby na plyn ne? Z sestky to hodi za tri a nic neresis.

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od Mishaw »

Kami3120 píše:Slapne dle potřeby na plyn ne? Z sestky to hodi za tri a nic neresis.
Když už jsme u toho...jak je na tom DSG s tímhle kickdownem? Zvládá podřazení o 2 a více stupňů v pohodě, nebo mu to vadí stejně jako starším verzím?
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od KJirka »

ať si kdo chce co chce říká, mě to D prostě moc neštimuje
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od Lukas.cc »

[quote="Kami3120"]Slapne dle potřeby na plyn ne? Z sestky to hodi za tri a nic neresis.[/quote


mě podřadí S o na 3ku jak mu šlápnu. Ale v D nic:(
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Režim ,,Sport" u DSG

Příspěvek od KJirka »

No vidiš, takže vás postupně všechny přesvědčím, že to D stojí za h***o :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“