Předčasná výměna long life oleje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
seler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 16.08.2009 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od seler »

Víc jak 15tisíc bych to tam nenechával, zvlášt u nového motoru.. Už jsem viděl, co všechno filtr nezachytí...
3C 125kW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od KJirka »

no a na tohle se celou dobu ptám, jestli tam především tu první náplň nechat nebo ne. Takže půjde ven.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od Sullaco »

No, tak já ho vylil už po 10 000 km a to z důvodu, že se právě zasírá od záběhu motoru. U motorek, lodí se to dělá zcela normálně, že první výměna je o dost dříve. I když je možný, že v dnešní šetřící a oblbovací době se to už ani u motorek a lodí nedělá, už jsem 6 let novou motyku ani loď nekupoval. A pohádky o speciální prvotní náplni na zajetí motoru hahaha, to asi bude hodně velkej zázrak, když to umí zajet motor za 30 000 km a ještě kvalitně mazat a chladit. :-) Na záběh motoru není potřeba kdejakej super hyper cool zázrak, stačí kvalitní olej, vyloženě motor nervat a spíš s nárustem km zvyšovat otáčky a hlavně nejezdit v konstantích otáčkách. Ovšem olej je znehodnocenej dalece dříve a proto ven!

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od ricom »

Sullaco píše:No, tak já ho vylil už po 10 000 km a to z důvodu, že se právě zasírá od záběhu motoru. U motorek, lodí se to dělá zcela normálně, že první výměna je o dost dříve. I když je možný, že v dnešní šetřící a oblbovací době se to už ani u motorek a lodí nedělá, už jsem 6 let novou motyku ani loď nekupoval. A pohádky o speciální prvotní náplni na zajetí motoru hahaha, to asi bude hodně velkej zázrak, když to umí zajet motor za 30 000 km a ještě kvalitně mazat a chladit. :-) Na záběh motoru není potřeba kdejakej super hyper cool zázrak, stačí kvalitní olej, vyloženě motor nervat a spíš s nárustem km zvyšovat otáčky a hlavně nejezdit v konstantích otáčkách. Ovšem olej je znehodnocenej dalece dříve a proto ven!

moje řeč.. leč málokdo tomu věří.. lidi jsou blázni bohužel pak se diví jak jim vše odchází..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od KJirka »

kluci, já vám věřím :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od ricom »

KJirka píše:kluci, já vám věřím :D
v klidu zavolej někomu kdo dělá rozumy.. nejlepší jsou fakt starší fachtmani.. ty ti řeknou kdy končí mazací schopnost olejů.. jedno jakých..

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od ricom »

ricom píše:
KJirka píše:kluci, já vám věřím :D
v klidu zavolej někomu kdo dělá motory.. nejlepší jsou fakt starší fachtmani.. ty ti řeknou kdy končí mazací schopnost olejů.. jedno jakých..

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od scheni »

Mam caddyho od novoty, a z pocatku kvuli zaruky jsem nechal LL ktery mi ve 22 tis nahlasil prvni vymenu. Jel jsem na garancku,tam vse udelali. Na dalsi garancku jsem kaslal a menim od te doby co 15tis, liju Shell 5W-30 LL auto prdi jak ma.
Ted jsem menil olej a olejak je po tech 15tis cerny jak bota a cely zkrabateny.

Jinak za tu celou vymenu 15tis dolevam cca 0,5l oleje.
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od pásovec »

vyměnil bych po pa
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od KJirka »

po co ?

Chtěl asi napsat po patnácti a v půlce usnul :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od elit »

Já si vždy říkám, proč si o sobě myslíme, že jsme chytřejší než vývojáři koncernu.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od scheni »

já osobně mám caddyho od novoty a mám v plánu si ho nechat do smrti. Takze pri cene oleje 1000 kc/5 l menim LL ale co 15 tisic. Najeto zatim 120tis a po motor strance parada. Az budemit najeto 300 tis taktnapisu ( asi za 8 let :-) )

Neco z praxe:
Fabia 1,9 Tdi kombi najeto 160tis, znamy koupil. Udelal chip na max, trisky gti, prevodovka fabia rs, to auto jezdilo 260km/h, a az ve 450tis km odesla hlava. Jinak vse drzelo, i turbo.
Vymenil motor a jezdi dal
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od KJirka »

elit píše:Já si vždy říkám, proč si o sobě myslíme, že jsme chytřejší než vývojáři koncernu.
No protože jsme ! Jejich filozofie přeci není, aby ti to auto vydrželo milion km, ale abys ho vyměnil co nejdříve za nový. Vem si, jaký v posledních, řekněme 15 ti letech, nastaly závody ve výrobě aut. A komu by se ty miliony kusů prodávaly, kdyby byly kvalitní jako před mnoha lety. Takže já si nemyslím, že by to dneska neuměli nebo nemohli udělat líp, prostě jen z obchodních důvodů nechtějí. Já si to auto nechci nechat do smrti jako kolega, měním je tak po třech až čtyřech letech, ale u toho motoru konkrétně chci, aby zůstalo turbo v cajku a válce těsný. Včera jsem koukal na olej (asi poprvé na rovině, minule jsem to měřil trochu nakloněný a hlavně asi moc brzo po jízdě, kdy ještě všechen nestek) a po téměř 13 t. km ta hladina téměř neklesla. Já vím, že to něco sežrat musí, má-li to mazat, ale jak je vidět, motor je dobře postavenej a zatím naprosto těsnej. No a tohle bych rád, aby vydrželo co nejdéle. Jediná možnost, jak to ovlivnit, je ta důsledná a včasná výměna oleje a filtrů (olej i vzduch).
Apropo, Scheni, ty se chystáš umřít ? Tedy tak brzo ? Taky už nejsem nejmladší, ale pár aut snad ještě vyměním :D :D :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od ricom »

elit píše:Já si vždy říkám, proč si o sobě myslíme, že jsme chytřejší než vývojáři koncernu.
protože vývojáři VW a nejen ti už dávno nejsou placeni za to aby auto vydrželo mraky let.. ale aby vydrželo po dobu záruky a pak se co nejvíce posralo..
viz šestihrany, dvojhmoty atd..

lépe to napsal Jirka

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od elit »

Lidi si dříve mysleli, že lodní šroub je blbost...
Passat 2008 BMP

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“