Předčasná výměna long life oleje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od KJirka »

a tak jestli se ti chce, tak to zkus. Táta bude mít určitě radost, že mu přiděláváš práci :mrgreen:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od Lukas.cc »

Je zvyklý ;) :D
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od ricom »

Lukas.cc píše:Ricom: Penzoil má normu Vw 507.00 ta je pro common rail a dpf? Máš nějaký odkaz, cena?
zjistím a dám vědět.. zatím vím kulový.. dal jsem dvakrát na proplach Castrol.. výměna po 5 tis.. teĎ už přejdu.. mám najeto 210 tis nejvyšší čas..

já seru na články a recenze jezdím na to co se mi a nejen mě osvědčilo.. nikdy jsem nečoudil, nedojlejval olej, neudělal turbo a s každým motorem jsem najel úctyhodných hafo kilometrů..
víc mě nezajímá..

do Pašíka 1,9 tdi PD aj do Golfa IV. 1,9 jsem lil a leju celou dobu Pennzoil Ultra Turbo 10W40 a nedám na něj dopustit. kdybych neměl DPF dával bych ho i teĎ.. kvůli DPF nemohu musí být jiný..
http://maziva.heureka.cz/pennzoil-ultra ... ecifikace/" onclick="window.open(this.href);return false;

norma 507.00 longlife jestli se nepletu.. nebudu jezdil na longlife
takže takto.. lidi si to trochu pletou
**
Přehled norem VW
Nové normy olejů VW

Oleje s normou VW 504 00 jsou určeny pro benzínové motory a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 501 01, VW 502 00, VW 503 00, VW 503 01.
Oleje s normou VW 507 00 jsou určeny pro naftové motory a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 506 00 a VW 506 01, pro pevný interval výměny i 500 00, 505 00 a 505 01.

Vozidla, která nemají LongLife výbavu, nesmějí být z technických důvodů LongLife motorovými oleji plněna! Jsou-li však přesto takovým olejem naplněna, nesmějí využívat interval prodloužené výměny oleje.

Podmínkou pro používání programu LongLife Service je používání speciálních motorových olejů podle norem VW.
**

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od KJirka »

co to je Long Life výbava ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od Lada.s »

To by mě taky zajímalo, ale předpokládám že se jedná o nějaké čidla které hlídají kvalitu oleje atd

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od ricom »

to mě to nezajímá vůbec protože sic tam longlife leju ale po 10-12 tis jde do pr**le :fool: :yahoo:

já bych to viděl na nějaké expertní výrazy borců ve VW group.. :fool: :tongue:

jestli nezapomenu zeptám se na to v ISR až si půjdu vyfasovat pašíka.. zatím jsem se jen dozvěděl, že čidlo/a vnitřního alarmu jsou vlastně úplně napikaču, že kdy se čorkaři správně natáhnou tak je čidlo/a nezabere/ou.. tudíž deaktivuji vypínám a dávám též svůj senzor na vnitřní a venkovní prostor..

kabik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2009 10:18

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od kabik »

Čeká mě další výměna motorového oleje (VW CC, 2.0 TDI CR, model 2012 ). Mám prodloužený servisní interval, ale olej měním každý rok nebo při nájezdu cca 10tis.km. Doteď jsem používal používal olej Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30 a teď jsem našel odkaz, kde je doporučený olej (Shell) pro tento motor s jinou viskozitou a to 0W-30. Podle mě by měl v při studeným startu (hlavně v zimě) dřív mazat. Používáte 5W-30 nebo 0W-30?
http://lubematch.shell.cz/cz/cs/equipme ... _EFt8PlCNr" onclick="window.open(this.href);return false;
VW CC - 2.0 TDI CR 103 kW, Candy White, 7/2012

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od KJirka »

no ten 0W-30 bude jak voda. Já bych teda moc nevymejšlel a dával tam to, co je předepsáno, a to je 5W-30. Na tom nic nevylepšíš, jedině asi víc ulehčíš peněžence. Myslím, že i po těch 10 t. km je to zbytečně brzo. Já to dávám po 15 t., motor zatím šlape, jak hodiny a olej prakticky vůbec nedolívám. A to si piš, že s tím 0W-30 bys ho nejspíš dolejval.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od Qido »

Použití oleje se také odvíjí od využití auta. Správně jak říkáš, dříve se ohřeje, takže pokud jezdíš spíše krátké trasy, tak by se o tom dalo uvažovat, ale vyprdnul bych se na to. Neměň to.
A ad interval. Drž se toho jak to měníš! :wink: :good:

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od scheni »

kdyz tam clovek naleje 0w30, tak ma dokonce lepsi spotrebu, ale motor je zase hlucnejsi :-)
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

kabik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2009 10:18

Re: Předčasná výměna long life oleje

Příspěvek od kabik »

Včera mi přišla odpověď od jednoho maníka od Shellu - zda doporučuje 0W-30 nebo 5W-30, já asi stejně zůstanu u 5W-30 (nejezdím krátké trasy).

Jeho doporučení:

Dobrý den,



určitě Helix Ultra Professional AV-L 0W-30, viskozita 0W-30 je nyní dávána jako prvonáplň v celém koncernu VW, který ji doporučuje používat při záručním i pozáručním servise. Touto cestou jdou dnes všechny přední automobilky (je to především z důvodu úspory paliva a ochrany motoru při studených startech).



S pozdravem/Best regards



Jiří ČERMÁK

Technical department



Walmsley enterprises international spol. s r.o.

oficiální dovozce olejů a maziv Shell

Tel: +420 737 272 835

Skype: jiri.cermak.am

e-mail: Jiri.Cermak@automaxeurope.com

web: http://www.automaxeurope.com" onclick="window.open(this.href);return false;
VW CC - 2.0 TDI CR 103 kW, Candy White, 7/2012

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“