Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

Kami3120 píše:A co se týká delších tras- jel jsem z Itálie do Německa, teplota se jednou zahřála a držela celou cestu. V Německu na nákupy odpočinout... po dvou hodinách pokračování do CZ voda měla při nastartování 50C a celou cestu kolísala až v Praze se dohřála... Myslel jsem že mě trefí, venkovní teplota cca 10C. No a i co se týká trasy Mníšek p.Brdy - Praha cca 40km. občas se dohřeje opravdu až v městském provozu. :negative: :zzz:

Ale v servisu žádnou chybu nenašli, auto je prý ve skvělé kondici... :thanks: :fool: Což ano je, ale tenhle jev mě s..
No jestli jezdí motor často skutečně podchlazenej a není to třeba jen falešná informace na budíku, tak se bojím, že by ve skvělé kondici dlouho zůstat nemusel. Tohle fakt řeš, protože normální to opravdu není !
Naposledy upravil(a) KJirka dne 27.09.2013 16:25, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

Jak jsi na tom ty se zahříváním když jedeš s DSG v režimu D? Máš sice novější motor, ale totožný.. Třeba tě to kolísání teprve čeká... :D :pleasantry: Každopádně ohřeje se ti během kolika minut nebo km?[/quote]

Tak dopoledne, když jsem vyjížděl z baráku, jsem si na to vzpomněl a hlídal km a teplotu. Jel jsem na "D" a do 100 km/hod. a jel jsem povětšinou z mírnýho kopce, takže se to celkem líně převalovalo. Bylo 10°C a do úplnýho zahřátí jsem měl spotřebu 6,5 litru, takže fakt langsam. Zahřálo se to na provozní teplotu po ujetí 8 km. Ale nějaký kolísání teploměru vody si pamatuju naposledy ze Škody 105, beze srandy. A to už mi rukama něco prošlo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

Jirka. píše:Já teda myslim že DSG by na to až takový vliv mít nemělo, sice drží nižší otáčky ale zase se ta převodovka zahřívá a přes výměník olej-voda prakticky tu vodu dohřívá takže se to +- vyrovnává.
Hlavně pokud ta teplota vodyskokově kolísá, tak jí musí logicky něco ochlazovat ne že by se nestačila zahřát
Vliv DSG spočívá pouze v tom, že to v režimu "D" opravdu jen líně točí motorem, no a tudíž se to neohřeje tak rychle, jako když to tam nějakej závodník hned vytáčí jak pako za studena. To jsou přeci logický počty.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

Jirka. píše:Termostat je zařízení které zabranuje vodě aby šla neprohřátá do chladiče. Termostat se otevře a vodu pustí až při teplotě cca 88 stupnů.
PS. termostat můžete vyzkoušet uvařit v hrnci na sporáku, manželka bude mít radost:)
Termostat, je úplně blbý, jednoduchý a primitivní zařízení a dělá při správný funkci to, co říkáš. Už jsem jich pár taky vařil, ale to bylo ještě v relativně dřevních dobách. Dneska tyhle problémy vůbec nechápu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od ricom »

já tedy nevím jak v zimě to uvidíme, ale teď mi po nějakých řekněme 10-15 minutách jízdy jde teplota ihned na 90 a tam je pořád ani se nehne.. a mám DSG..

lépe řečeno když tedy srovnám s předešlým pašíkem B5.5 tak je doba ohřátí naprosto stejná..

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od yessmen »

Všichni řeší takovou kravinu jako by šlo o něco nepoznanýho. Jak už tady zaznělo to je takový problém šáhnout na hadici do chladiče a zjistit jestli je teplá ještě dřív než se vůbec budík pohne?
Když jo tak je termostat prostě špatnej i kdyby byl novej.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

:D :D :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

:taunt: :good: :rofl:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od ricom »

já beru zpět.. 3C se doopravdy ohřeje kapánek později.. řeknem o 5-10 km dále nežli B5.5 dnes vypozorováno.. ráno trochu přituhlo no.. +6 :blush:
uvidíme v zimě.. holt kdyžtak navštívím Jiříka ten má s termostaty zkušenost :thanks:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Jirka. »

Kami3120 píše:Takze v otresnem prazskem provozu a zacpe se bez problemu ohreje. Tepla voda do chladice jde behem kratke jizdy kdy ukazatel na budikach jeste ani neposkocil. Chladic uz je teply a jeste upresnim klimatizace mam vypnutou pokud to neco ovlivnuje..?
Toto opravdu ukazuje na termostat, prostě nezavírá, je otevřený a pouští vodu do chladiče i když je motor(resp. voda) ještě studený
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Jirka. »

KJirka píše:
Jirka. píše:Já teda myslim že DSG by na to až takový vliv mít nemělo, sice drží nižší otáčky ale zase se ta převodovka zahřívá a přes výměník olej-voda prakticky tu vodu dohřívá takže se to +- vyrovnává.
Hlavně pokud ta teplota vodyskokově kolísá, tak jí musí logicky něco ochlazovat ne že by se nestačila zahřát
Vliv DSG spočívá pouze v tom, že to v režimu "D" opravdu jen líně točí motorem, no a tudíž se to neohřeje tak rychle, jako když to tam nějakej závodník hned vytáčí jak pako za studena. To jsou přeci logický počty.
Ano, logický počty+ k tomu připočítej že DSG se samo o sobě mírně zahřívá a toto teplo přes výměník pouští do vody, z toho logicky plyne že se sice motor zahřeje pomaleji díky nižším otáčkám, ale zase nějaké teplo přidá DSG. Nebudu tady s tebou polemizovat jestli víc ubere nebo přidá ale ve výsledku bude vliv DSG na zahřívání minimální a mnohem větší vliv bude mít to jak moc šlapeš na plyn.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Kami3120 »

Jirka. píše:
Kami3120 píše:Takze v otresnem prazskem provozu a zacpe se bez problemu ohreje. Tepla voda do chladice jde behem kratke jizdy kdy ukazatel na budikach jeste ani neposkocil. Chladic uz je teply a jeste upresnim klimatizace mam vypnutou pokud to neco ovlivnuje..?
Toto opravdu ukazuje na termostat, prostě nezavírá, je otevřený a pouští vodu do chladiče i když je motor(resp. voda) ještě studený

Ano, taky to tak vidím, jen je otázka, zda nový VW už třetí termostat nebude dělat to samé... :D Třeba zase něco jako siemens vstřiky a vychytají to až za sedm let... :D

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od Jirka. »

Vyndat a uvařit jak v dobách 120ky :lol: a poznáš hned jestli fachá, nicméně může být jen nějak špatně namontovaný a díky tomu zůstávat pootevřený
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od yessmen »

Spíš si myslim, že nic nevyměnili tihle inženýři... přece si nebudou špinit dílnu G12kou, když i olej mění vrchem přes vyčerpání.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nezahřívá se!!!!!! Passat 2011 2,0TDI 140k

Příspěvek od KJirka »

nebo má v hadici chcíplýho krtka :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“