Nepravidelné sjíždění gum u novýho auta

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelné sjíždění gum u novýho auta

Příspěvek od klasek »

:D Tak jsem to celý přelouskal. Gumy byly vždycky alchimie.
K pár věcem.

Když budeš mít gumu přefoukanou, bude se sjíždět vnitřek. Podhuštěný se sjížděj vnějšky.
Bohužel jsou vyjímky, jako třeba když dáš na ráfek širší nebo užší gumu než by měla bejt a šitovejch gum, tak to neplatí.

Např, vozil jsem na golfu 8palce široký disky na 195/50 R15. Dělá to libový Áčka a zalejzaj do podběhů. Není to na normální ježdění.
Když byly nafouknutý míň jak 2,7 (normálně maj 2,1), tak se hoblovali boky. Pernamentně foukáno na 3,2-3,5. Ve spojení se sportovním podvozkem, slušnej rozbíječ žlučových kamenů.

Co se týká poškození gum tlumičema. Všeobecně se tradovalo a bylo ozkoušený, že vadný tlumič ti udělá na gumách nepravidelně plošky, když neplní svou funkci. Ale neudělá ti pravidelnou pilku na kraji pneumatiky. Zatím jsem se nesetkal, že by tomu bylo jinak.

Pilku na zadní nápravě koncernů, je běžná věc a pěkně k nasrání. Škodovka u O2 vydala technickou zprávu, kde doporučovali u 17´´ pneu, nastavit na zadní nápravě odklon místo 1stupeň a 20minut (už si to přesně nepamatuju) na 0stupně a 50minut. I stejným způsobem jsem to udělal na svojí paštice. Než jsem seřídil geometrii, zadníma gumama jsem mohl budit sídliště, jak ta pily řezala asfalt. Teď po zimně na contíkách pohoda. Guma sjetá rovnoměrně a na zadku žádná pila.

Co se týká Jirkova problému, jak psal šitová guma a blbá konstrukce se směsí.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nepravidelné sjíždění gum u novýho auta

Příspěvek od KJirka »

napsal jsi to naprosto přesně. Má to jen drobnou chybu, pro Contiseal 5 žádný pravidla o přefoukání a nedofoukání asi neplatí. Budu se opakovat, ale stojí ta guma za píču !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nepravidelné sjíždění gum u novýho auta

Příspěvek od ricom »

a já to jen potvrdím... Zimní contíky není problém ale letní děs.. už je nikdy nechci :drinks:

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelné sjíždění gum u novýho auta

Příspěvek od klasek »

KJirka: tak to nemá cenu se opakovat, napsal jsi to už tolikrát

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nepravidelné sjíždění gum u novýho auta

Příspěvek od KJirka »

no pro mě to cenu má, protože si aspoň trochu vždycky ulevím. Jenže pak do toho zase usednu a ta depka je zpátky. 5ekl bych, že Conti 3 ve stejným rozměru byly o kus lepší.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“