tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Lukas.cc »

Tak ted jsem měřil. Moje origoš Varta 12.51V a otcová Yussa v octavce 12.86V :D
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Filap »

Já se jen tak lehce připojím k tématu.Já už tu baterku ani měřit nemusím,mě se vedle kontaktu udělal takovej namodralej prášek,tím pádem mi dala najevo že je v haj.lu :D
Passat 3C

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od lukasko144 »

Prochy01 píše:Cus, zkušenější me připadne opraví, ale info o napětí neni pro startovani asi úplne nejdůležitější, i kdyz je dobrým vodítkem pro určeni kondice baterky. Pokud chcete vedet jak na tom skutečně je, chce to ji nechat promerit přístrojem co zmiňoval Svanco.

Ja například celou loňskou zimu vzdy vecer startoval s napětím 11,7 az 11,55 a vzdy v pohode :-) mam tam merak a kdyz se mi v zime vecer rozsvítí xenony a do toho startuju, tak to píse takhle nízké napětí :-/ ted uz jsem zase pod 12V tak ji asi nechám přeměřit, ale baterka muže byt OK :-)
Kde ? 8O
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Mažňák »

přidám se taky se svou trochou do mlýna mě vydržela origo varta 9let
Moojay píše: Presne jak rikas. Varta z prvovyroby 7 let a mozna jsem se nechal unest kdyz jsem ji menil, protoze jsem ji pak dobil zmeril a byla v naprosto perfektni kondici. Ted ji pouzivam pro elektromotor na lod.

Nahradil jsem ji baterii Exide.
mozná ses nenechal unést, mě baterka kiksla ze dne na den a kdyz jsem ji dobyl tak bez problemu jezdila dalsich 14dní a pak opět umřela, a kdyz jsem ji poprvé dobil tak mela taky vypadala v naprosté kondici ale už nedokázala dodávat takový startovací proud, kterým je baterka nejvíc namáhaná ! a pokud z baterky bereš malý stálý prod tak vydrží taková baterka ještě dlouho.
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Mažňák »

navíc stav baterky se dá i poznat podle napětí při startování, když klesá tuším k 8V tak už je na pokraji smrti
ale co me nejvíc zaráží tak že ty baterky v passatech 3C nevydrží tak jak v 3BG ono když se člověk kolikrát podíve na montované kapacity v prvovýrobě tak člověkovi zůstává kolikrát rozum stát, já měl origo 80Ah a když se to tu loni řešili lidi s 3Cčkama že jim po pěti letech začali odcházet baterky na TDI ( kapacity kolem 60Ah ),
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Jirka. »

Mažňák píše:navíc stav baterky se dá i poznat podle napětí při startování, když klesá tuším k 8V tak už je na pokraji smrti
ale co me nejvíc zaráží tak že ty baterky v passatech 3C nevydrží tak jak v 3BG ono když se člověk kolikrát podíve na montované kapacity v prvovýrobě tak člověkovi zůstává kolikrát rozum stát, já měl origo 80Ah a když se to tu loni řešili lidi s 3Cčkama že jim po pěti letech začali odcházet baterky na TDI ( kapacity kolem 60Ah ),
S tím bych úplně nesouhlasil, minulý týden jsem dělal na 3C 2005 a mělo baterku ještě origo, ted nevím jestli 72 nebo 74ah. Velké kapacity byly potřeba např. ve felicii 1.9D, pokud je to řízený vstřik jako 1.9sdi tak už to takovou kapacitu nepotřebuje, protože nepotřebuje tak velký startovací proud.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Prochy01 »

lukasko144 píše:
Prochy01 píše:Cus, zkušenější me připadne opraví, ale info o napětí neni pro startovani asi úplne nejdůležitější, i kdyz je dobrým vodítkem pro určeni kondice baterky. Pokud chcete vedet jak na tom skutečně je, chce to ji nechat promerit přístrojem co zmiňoval Svanco.

Ja například celou loňskou zimu vzdy vecer startoval s napětím 11,7 az 11,55 a vzdy v pohode :-) mam tam merak a kdyz se mi v zime vecer rozsvítí xenony a do toho startuju, tak to píse takhle nízké napětí :-/ ted uz jsem zase pod 12V tak ji asi nechám přeměřit, ale baterka muže byt OK :-)
Kde ? 8O
Je to jedna z funkci "alarmu" co mam v aute.:-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Mažňák »

Jirka. píše:
Mažňák píše:navíc stav baterky se dá i poznat podle napětí při startování, když klesá tuším k 8V tak už je na pokraji smrti
ale co me nejvíc zaráží tak že ty baterky v passatech 3C nevydrží tak jak v 3BG ono když se člověk kolikrát podíve na montované kapacity v prvovýrobě tak člověkovi zůstává kolikrát rozum stát, já měl origo 80Ah a když se to tu loni řešili lidi s 3Cčkama že jim po pěti letech začali odcházet baterky na TDI ( kapacity kolem 60Ah ),
S tím bych úplně nesouhlasil, minulý týden jsem dělal na 3C 2005 a mělo baterku ještě origo, ted nevím jestli 72 nebo 74ah. Velké kapacity byly potřeba např. ve felicii 1.9D, pokud je to řízený vstřik jako 1.9sdi tak už to takovou kapacitu nepotřebuje, protože nepotřebuje tak velký startovací proud.
a já si vždycky myslel že startovací proud je potřeba hlavně na roztočení startéru a nezalečí kolik elektroniky to má ale jakou váhu to musí roztáčet, tak ted fakt nevím :laugh:

ale s tema baterkama v 3C to bylo stejnak zajimavé bo jak se to loni řešilo tak tam byly u social editionů běžně baterky kolem 60Ah a podle vybavy byvaly baterky větší a pak za příplatek se dala koupit ta 72-74Ah.
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Jirka. »

Mažňák:Tak to sis myslel špatně :laugh: samozřejmě že startér spotřebuje stejně ale obyčejný diesel ti při poklesu napětí nechytne, zatím co řízený vstřik ano, proto např. fábie sdi nemá problém se startováním v zimě narozdíl od felicie 1.9d a proto měla felda z výroby kapacitu baterie větší než tvůj passat:)
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od ppfox »

kluci (a holky?, ale katsi tady moc nediskutuje :lol: ), čeká mě nějaké překvápko, když vyměním baterii? předpokládám, že budou svítit nějaký ty chujoviny jako ESP apod., ale to se srovná po krátké jízdě snad? Ještě něco? Někde jsem četl, znovu nakalibrovat dojezd oken? Nic víc? Díky předem za radu :wink:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od ricom »

ppfox píše:kluci (a holky?, ale katsi tady moc nediskutuje :lol: ), čeká mě nějaké překvápko, když vyměním baterii? předpokládám, že budou svítit nějaký ty chujoviny jako ESP apod., ale to se srovná po krátké jízdě snad? Ještě něco? Někde jsem četl, znovu nakalibrovat dojezd oken? Nic víc? Díky předem za radu :wink:
ted jsem s Kimikem dodělával přední výhřev.. baterka venku, komplet rozebraný pojistky vedle baterie, vrátili jsme vše zpět na místo a svítil jen volant + ESP což se samo dorovnalo chvilkou jízdy.. okna zůstaly.. minule jsme šaškovali také s něčím taky odpojená baterie to samé ale okna jsem musel zase naučit na dojezdy. tak ti nevím proč někdy ju a někdy nee..
každopádně už to mám zmáklý ty vokna takže ok.. dolů nahoru podržet vydržet a hlavně se neposr... :drinks:

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Mažňák »

:158:
ty voe zlaté 3BG, tam vytahnu baterku a jediné co musím znovu nastavit tak je rádio :laugh:
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od ppfox »

ricom píše:...každopádně už to mám zmáklý ty vokna takže ok.. dolů nahoru podržet vydržet a hlavně se neposr... :drinks:
tak ju - díkes za radu a snad mi to nebude svítit jak vánoční stromeček - i když při mým štěstí, když na něco v autě šáhnu... :lol: :lol:
Mažňák píše::158:
ty voe zlaté 3BG, tam vytahnu baterku a jediné co musím znovu nastavit tak je rádio :laugh:
no jo - nic není jak bývalo, v Jette jsem kdysi nemusel řešit ani to rádio 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od Mažňák »

ppfox píše:
Mažňák píše::158:
ty voe zlaté 3BG, tam vytahnu baterku a jediné co musím znovu nastavit tak je rádio :laugh:
no jo - nic není jak bývalo, v Jette jsem kdysi nemusel řešit ani to rádio 8)
tak já bych taky teoreticky nemusel, ale mám nastavený ekvalizér podle sebe jak mi to vyhovuje
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: tip na kvalitní autobaterii do 3C Variant

Příspěvek od ppfox »

Mažňák píše:tak já bych taky teoreticky nemusel, ale mám nastavený ekvalizér podle sebe jak mi to vyhovuje
to jsem taky nemusel - bylo to takový to klasický s kolečkama :laugh: :laugh:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“