Nastaruje až třeba po5 pokusu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
matusnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.04.2010 20:20

Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od matusnik »

Zdar mam divný problem při startovani zasunu klíč naběhnou kontrolky a zastrčím na start a a přístrojovka zhasne a vyndám klíč a zase znovu začnu startovat a normalne chytne a takhle treba nekdy az na po¨páte

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od KJirka »

spínací skříňka nejspíš, ale zkus ještě použít náhradní klíč, jestli to dělá taky
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od macko25 »

stlupik rizeni...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od KJirka »

sloupek by to mohl být, ale ten se zahlásí na maxidotu. Pokud ho má, ovšem. Ale závada sloupku řízení bude určitě zapsaná. Takže VAG.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

matusnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.04.2010 20:20

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od matusnik »

Náhradni klíč to dela taky tak to necham napíchnout u kámoše a uvidimale řikal nejspís spínačka že prej nenačíta klič a asi jo protože mi nechce nekdy odemknout volant prej si mam připravit 8000kč tak to mam radost

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Prochy01 »

Jestli te to neodemyka volant, tak je to nejspíš to co ti kluci tady radi, tj. sloupek řízení. Se spinackou jako takovou vetsinou nic neni. Hledej tady na fóru, je toho tu mraky. U určitých ročníku celkem častá závada.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

hule
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.07.2013 10:15
Bydliště: Bukovany u Kyjova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od hule »

No to bys měl asi 2 závady.
Sloupek řízení - nenaskočí ti ani kontrolky, já třeba na maxidotu vidím tu uvítací hlášku VW, pokud by byl sloupek řízení špatný tak by se mi nezobrazila
spínačka - zobrazí se kontrolky, zasuneš klíč a nic to neudělá
2006 2.0tdi 4motion 103kw BKP

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Prochy01 »

Tak každopádně to chce na VAG a pak by mělo byt jasno... :-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

hule
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.07.2013 10:15
Bydliště: Bukovany u Kyjova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od hule »

Ani Vag nemusí pomoct. Já mám v pytli komfortku. Neodemče volant, neotevře nádrž, ani kufr, nefunguje dálka, a když jo tak třeba blikne směrovkama jen jednou a zůstanou svítit. No a ve Vagu absolutně nic. Naprosto žádná chyba.
2006 2.0tdi 4motion 103kw BKP

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

Zdravím všechny pořídíl jsem si 3.5 roku statého Passata a jak tady čtu ty závady: se zámkem řízení, el. park. brzdou, neobvyklým ,,klíčem" zapalování atd, začínám se bát, že jsem si měl pořídit vozidlo s totožným motorem CFFB, ale s názvem Skoda Superb, kde tyto el. ,,vymoženosti" nejspíš nejsou instalovány a tudíž se nemoho pokazit. Přelouskal jsem tohle dlouhé vlákno o zámku řízení a chtěl bych se zeptat na trošku podobný problém. Pašík zatím jezdí ok, ale už se mi dvakrát stalo, když jsem delší dobu nejezdil (asi 10 dní) a nechal odstavené auto na ulici, že po zasunutí ,,klíče" (ovladače: bez kessy) do spínací skřínky, normálně se rozsvítí kontrolky a poté zhasínají tak jak mají, ale po stisknutí do polohy start, nic se neděje, vozidlo nestartuje, nic necvaká ani se nerozsvítí žádná kontrolka ani maxidot nepíše žádnou varovou hlášku, na maxidotu zůstává stále nápis jako při normálním funkčním startování : sešlápněte brzdový pedál (jedná se o DSG). Když poté starovací proceduru vytažení a opětovné vložení klíčku zopakuji 3x až 5x. Vozidlo normálně nastartuje na první šup (bez dlouhého točení starteru) a je poté funkční bez jakýchkoliv závad. Poté když jezdím ob den se závada nevyskytne, pouze při delším stání vozidla. Vozidlo startuje na první protočení, tak se mi nezdá, že by to bylo baterkou. Podotýkám, že při vytahování ,,klíče" klíč jemně zadrhává ve spínačce.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Jirka. »

To tyhle nový jebky mají startování se sešlápnutým pedálem už i i DSG? U manuálu to pochopím, ale DSG? Nemáš to blbě nakodovaný? I když tady to možná bude kvůli stopstartu...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

No při zasunutí ovladače do spinací skřínky do první polohy se odemkne a rozsvítí kontrolka el. zámek řízení ve druhé poloze klasicky se rozsvítí a zhasnou všechny kontrolky a zústané svítit zelená kontolka sešlapněte pedál brzdy a maxidot vypíše hlášku něco jako vítejte VW a pak napíše sešlápněte brzdový pedál, Myslím že automaty DSG bez sešlápnutého pedálu brzdy nestartují žádné. Kolega má Octu 2.0 TDI DSG 2007 BKM a taky musí při startu stát na brzdě, akorát nemá maxidot tak mu to nepíše žádné hlášky pouze svítí kontrolka sešlápnutého brzd. pedálu. Problém je spíš, že u mě po delším asi 10 denním stání po stisknutí do polohy start, je ticho nic se nedeje ani zádné varovné hlášky a kontrolky nesvíti, tak to zopakuji několikrát a pak jakoby nic nastartuje a funguje a startuje běžně. Tak dumám zda je neco se spíncí skřínkou nebo tolik tady řešený zámek řízení (ikdyž ten mi funguje ok). Jo a VAG nevypsal žádné chyby.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Jirka. »

Radios píše: Myslím že automaty DSG bez sešlápnutého pedálu brzdy nestartují žádné. Kolega má Octu 2.0 TDI DSG 2007 BKM a taky musí při startu stát na brzdě
To se pleteš, mam DSG tak vím jak to startuje :D Musíš mít zařazené P a na ničem stát nemusíš, dokonce v pohybu to nastartuje i na N. Ale jak říkám u tebe to nejspíš nebude vada ale spíš vlastnost-kvůli stopstartu.
Nicméně v zámku řízení bych taky chybu nehledal, to je typický problém modelových roků 2005-2006. Zatím jsem se nesetkal s tím, že by se to pokazilo někomu kdo má novější než 2008.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Radios
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.04.2016 22:28

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od Radios »

Tak to jsi mne nahlodal, šel jsem ven a zkusil si start, bez sešlápnuté brzdy nenastartuješ ani na P ani na N, svítí kontrolka sešlapnout brzdu a maxidot píše : PRO NASTARTOÁNÍ SEŠLÁPNĚTE BRZDOVÝ PEDÁL" a se se start stopem to nemá nic spoečného, sice já start stop mám, ale volal jsem známému a ten v Octavii 2.0TDI 2007 DSG taky nenastartuje be sešlápnutého brzdového pedálu a svíti mu taky zelená kontrolka sešlápnout brzdu. A v Octavii z roku 2007 žádný start stop není a musí taky stát na pedálu brzdy aby nastartoval.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI Bluemotion, 103KW, Comfortline, 2012, CFFB, DSG.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nastaruje až třeba po5 pokusu

Příspěvek od ricom »

já mám taky DSG a rozhodně na brzdu fakt šlapat nemusím pokud mám zařazeno P.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“