Auto nestartuje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od milky22 »

xstanda02 píše:Takže právě jsem zkoušel auto natočit, je nula stupňů a auto naskočilo až po 40 s, takže žádná změna. Kurwa.
Ak teda starter, zhavice a bateria su 100% funkcne, vyzera to na padanie nafty. Ak sa ti podari uz nastartovat, skus vypnut motor a nastartuj znova, ak to chyti hned, tak potom hladat netesnosti v palivovom systeme.

Ako dlho ti stalo auto pred startovanim?
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

Většinou auto stojí v rozmezí 10-15 hodin jak sem doma.

Ano, jakmile se podaří nastartovat a hnedka to zhasnu, tak pak už ho nastartuju.

EDIT:
Zjistím něco když postavím auto čumákem do kopce přes noc a ráno bych mrknul do pal. filtru?

Ještě doplním, že po nastartování z výfuku valí občas oblaka bílého kouře.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
MilanJH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.05.2011 12:28

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od MilanJH »

Ahoj, mám podobný problém. Za jízdy mě zdechnul motor a rozsvítila se mě kontrolka -tlak motorového oleje(červená kontrolka) a k tomu 3x zapípání. Množství oleje je podle měrky absolutně v pohodě, tak nevím. Napadá někoho něco??
Ještě dodám, že mě napadá jedině olejové čerpadlo....prej se tam občas ošoupe hřídelka a je to v pytli.
VW Passat 1.9 TDi 77kW Comfortline 2006

Uživatelský avatar
MartyB5
Člen klubu
Příspěvky: 1605
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dehtáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od MartyB5 »

MilanJH píše:Ahoj, mám podobný problém. Za jízdy mě zdechnul motor a rozsvítila se mě kontrolka -tlak motorového oleje(červená kontrolka) a k tomu 3x zapípání. Množství oleje je podle měrky absolutně v pohodě, tak nevím. Napadá někoho něco??
Ještě dodám, že mě napadá jedině olejové čerpadlo....prej se tam občas ošoupe hřídelka a je to v pytli.
Kontrolka motorového oleje- čerpadlo pryč, možná následovalo potom i turbo.
Rozebrat , podívat čím to a objednat u Sharika vyvažováky
Co píše Wag?

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

MartyB5 píše: Kontrolka motorového oleje- čerpadlo pryč, možná následovalo potom i turbo.
Rozebrat , podívat čím to a objednat u Sharika vyvažováky
Co píše Wag?
sharik4x4 píše: Motory 1,9TDI nemáj vyvažováky,takže neřešit.

Mě vag nic nepíše.... Vše je OK. Hodnoty vstřiků dle servisu jak u nového autí.


MilanJH:

Mě to za jízdy nezhaslo..

Prostě jen ráno točím déle, pokud před tím stálo cca těch 10h a víc.
Tedka sem autí nechal stát cca 9h čumákem do kopce a naskočilo to na brk. Projel jsem ho cca 1km a přes noc ho nechám čumákem dolů. Uvidím jestli zítra dopoledne naskočí. Pokud ano, tak by to mělo bejt špatným těsněním pod vstřikama.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

14.12.
Právě jsem to byl natočit. Dvakrát jsem zasunul klíč a pak na druhé otočení to chytlo.
Stál jsem čumákem dolu.

Tedka sem auto otočil čumákem nahoru a zítra se uvidí. Doufám, že to bude ono, jinak mě moja :baseball: :baseball: :baseball:

15.12. Takže dneska ráno, po tom co auto stálo čumákem nahoru, to nechtělo ani za nic naskočit.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od Mažňák »

MilanJH píše:Ahoj, mám podobný problém. Za jízdy mě zdechnul motor a rozsvítila se mě kontrolka -tlak motorového oleje(červená kontrolka) a k tomu 3x zapípání. Množství oleje je podle měrky absolutně v pohodě, tak nevím. Napadá někoho něco??
Ještě dodám, že mě napadá jedině olejové čerpadlo....prej se tam občas ošoupe hřídelka a je to v pytli.
nechci kecat, ale problém s náhonem olejového čerpadla měly jen 2,0TDI a ne 1,9TDI. jinka pokud ti za jizdy zdechne motor tak casto dojde k pipnutí že není tlak oleje. napadá mě duvod chcípání za jízdy ucpaný palivovy filtr, nepřidáváš aditiva
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od Mažňák »

mě se to taky stávalo, že mi to za jízdy chcípalo, dlouho jsem to řešil, napichnute na vag to bylo mockrat a pokazde nic. az po dlouhém bádaní jsem zjistil že mnou přidavané aditiva ( zimní VIF) se v naftě Shell V- power diesel nerozpoští (nafta je sama o sobě přeaditivovaná takže další aditiva už nepřijme) a tento rosol jak bych ho nazval mi ucpal palivák, po výměně paliváku chvílu pokoj a pak zas. takže jsem přestal tankovat Shell a přešel na Vervu od Benziny a od té doby klid.

ale muže byt i bordel na sítku v nádrži,
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

Však s tím olejovým čepadlem to psal sharik4x4, jak to je.

Co se týká rozsvícení olejničky, tak když chcípne motor, tak to je snad normální jev.

Co se týká aditiv, tak tam je to fakt duchařina. Na nádobce od VIFu píší, že při -20C se má-může dávka zvýšit, ale co s tím, když na to pak budu jezdit při třeba +5C ? Přeaditivovaný by měl být MaxxMotion, Verva a to lepší žrádlo na LUKu.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Uživatelský avatar
MilanJH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.05.2011 12:28

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od MilanJH »

Ahoj klucí, uvidíme. Teď je mazel v servisu a uvidím co se najde. Dám vědět co to bylo. Jinak já tankuju na AGIPU a nic nepřidávám, jen ten jejich dieseltech, obyč naftu..
VW Passat 1.9 TDi 77kW Comfortline 2006

Patrik Eštok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2017 19:08

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od Patrik Eštok »

ahoj potřeboval bych poradit :) včera jsem si kupoval modrou žarovečku a dal sem ji na stropní světlo ..svitila tak 3 sekundy a pak mi to vyhodilo všechny svetla v interieru ...praskla pojistka tu jsem vyměnil ale ted mi nejde nahodit auto sviti esp baterka a přeškrtnuta parkovaci brzda auto točí ale nenaskočí ...napětí batererky na voltmetru mi ukazuje 11 a když to chci natočit tak kolem 8 nevim co s tim nemáte někdo takovou zkušenost? par lidi říkalo že muže byt špatna baterka ale zkoušel jsem to nahodit přez kabely a furt stejny :/

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od napster »

Zahodit kabely z benzinky popripade auto kelly,kde z prumeru kabelu 1cm je 7mm jen izolace a pripojit poradny kabely. Nebo dat pres noc na nabijecku.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“