Auto nestartuje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
matej.d
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.12.2013 17:20

Auto nestartuje

Příspěvek od matej.d »

Zdravim mam Passat 2,0 tdi, 103kw rok 2005 motor BMP, Auto nastartuje az po cca 40 sekundach tocenia niektore valce zacnu vybuchovat ale motor chyti az po dlhsom toceni ptm uz startuje normalne ale ak auto stoji viac ako 20hodin zase nastane ten isty problem. vymenil som cerpadlo v nadrzi, zhavice.... chvilu sa zdalo ze je to ok no po dvoch dnoch statia zase nejde nastartovat ....mechanik mi povedal aby som skusil vymenit baterku momentalne tam je 74 AH ze vraj tam ma byt aspon 80 AH ...je to mozne ? ...ta baterka nieje nova ale motor toci normalne by som povedal... diagnostika - ziadne chyb...dakujem za kazdu radu.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od Prochy01 »

Baterka je ABSOLUTNÍ kravina. Pokud ti točí motorem 40s dokud auto nechytne, je v pohode! Co píse diagnostika??? To je zaklad!!! + bych vyměnil mechanika za tuhle dětskou radu, zná asi kulovy.

Teoreticky by to mohlo byt treba čidlo na klice, ale bez diagnostiky je to věštění z koule!!!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od RomanF »

Gumicky na vstrikach? Resil jsem asi tohle nedavno a vymena gumicek pomohla. :wink:
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Kamil 14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.08.2011 18:13

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od Kamil 14 »

To samé mi to dělalo čerpadlo v nádrží jak je v nádrží pot půlku tak to blbne

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od tornado1 »

Prochy01 píše:Baterka je ABSOLUTNÍ kravina. Pokud ti točí motorem 40s dokud auto nechytne, je v pohode! Co píse diagnostika??? To je zaklad!!! + bych vyměnil mechanika za tuhle dětskou radu, zná asi kulovy.

Teoreticky by to mohlo byt treba čidlo na klice, ale bez diagnostiky je to věštění z koule!!!
TO TY PISES ABSOLUTNI KRAVINU!!!!

Moje bývalé auto zdechlo na dálnici za jízdy - O2 1.9TDI na cestě do Anglie v Plzni... startér točil normálně!!!!! kamarád zajel do Hypernovy v Plzni u dálnice, koupila se druhá baterka a jeli jsme dál - zkratoval článek...

to jenom na okraj co vše se může stát, baterka je taky možnost ale nemusí to být v tomto případě...

+ to ty znáš kulový....
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od Prochy01 »

Pokud mu baterka točí 40 sec motorem dokud motor nenaskoci, tak to asi baterkou nebude... Jina věc by byla, pokud by to treba jen tak tak převalovalo motor(a nakonec ani nechytlo), to se pak můžeme bavit o tom, ze je špatná baterka.

Proste podle toho co tady popisuje, je špatná baterka absolutní kravina, za tim si stojím!!! Spis to muze byt neco na zpusob spadlé nafty, nebo treba nejaky to čidlo...

Pokud zrovna TY to umíš takhle na dálku diagnostikovat, tak to se v tom případe meni vse na tomto fóru :-)))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od tornado1 »

já ti jasně říkám že baterka to může být... jel jsem 200km v kuse a auto zdechlo!!!! pak jsem zastavil a začal startovat, startér točil minutu v kuse normálně a auto nechytlo.. vyměnila se baterka a auto chytlo na otočení!!!

takže to může být baterka, netvrdím že to je v tomto případě a to jsem napsal i v předešlém příspěvku...

už jsem pár aut opravil tak se nesnaž vyvracet něco co znám z praxe.... to bych si opravdu nevymýšlel...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od Prochy01 »

Slyším to teda poprvé, ale kdyz říkáš ze je to mozny... tak OK. Každopádně bych v baterce chybu stejne nehledal a pokud ten mechanik radi, ze to chce alespon 80Ah, tak to je rada bez komentáře. Připustíme-li, ze by to bylo baterkou, tak v pohode dostacuje ta 74 co tam ma ted (nektery passaty maji i slabsi) a neni nutná 80, respektive pokud by byla soucasna baterka OK, tak problem nevyřeší koupeni silnější baterky. Proto mi i ta rada ohledně baterky přišla proste nesmyslna...

Ale to je fuk, pokud je to tedy teoreticky mozna příčina, je to snadno zjistitelne, stačí ji poradne promerit....

No uvidime, čím to bude... :-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

Zdravím,

mám dost bodobný problém. Auto nechce studené startovat. Před týdnem proběhla výměna uhlíků v startéru, protože to zlobilo při startu viz.:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=278847" onclick="window.open(this.href);return false;
Tento týden v úterý večer, po dvou dnech stání, jsem však již nenastartoval, startér točil cca do 200 ot a auto nechytlo. Šel jsem koupit novou baterii S4.
Včera jsem ji vyměnil a točilo to stejně. šel jsem tedy z5 do obchodu, kde ji vyměnili za jinou novou S4. Auto pak na tuto baterii po cca 10s točení naskočilo. Vyzkoušel jsem dobíjení (14,2V při světlech, topení a všem co můžu zapnout). Odjel jsem tedy domů.

Dneska ráno auto až po cca 40s-60s točení chytlo, ale myslel jsem, že už ne a půjdu zas na šalinu :-( .
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od milky22 »

xstanda02 píše:Zdravím,

mám dost bodobný problém. Auto nechce studené startovat. Před týdnem proběhla výměna uhlíků v startéru, protože to zlobilo při startu viz.:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=278847" onclick="window.open(this.href);return false;
Tento týden v úterý večer, po dvou dnech stání, jsem však již nenastartoval, startér točil cca do 200 ot a auto nechytlo. Šel jsem koupit novou baterii S4.
Včera jsem ji vyměnil a točilo to stejně. šel jsem tedy z5 do obchodu, kde ji vyměnili za jinou novou S4. Auto pak na tuto baterii po cca 10s točení naskočilo. Vyzkoušel jsem dobíjení (14,2V při světlech, topení a všem co můžu zapnout). Odjel jsem tedy domů.

Dneska ráno auto až po cca 40s-60s točení chytlo, ale myslel jsem, že už ne a půjdu zas na šalinu :-( .

Cau,

no ak ti to zacalo robit az po vymene uhlikov v starteri, tak asi ten starter uz nebude OK. Inac myslim, ze starter by mal tocit cca 250 ot./min.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

Právě jsem přišel ze servisu, kde mi bylo sděleno, že jsou vadné žhaviče. Jsou tam původní /takže cca 6,5 roku/.
Daj tam bosch. Cena vč. práce 2000 kč.

PS: část startéru se měnila, protože dam byli dva uhlíky vypálené a další dva už to měli na hraně.

Snad to už bude ono.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od macko25 »

rozdil v toceni starteru , ci toci na 250 nebo na 200 je teoreticky SKORO jedno...
pri -32 jak zvykne byt u nas v okoli tater ti tocit po ranu na 100% takhle hezky nebude...
jeden hezky priklad s moji Caravelou když nekolik dnu stoji, je tam nova baterka, tak pri startu otoci cca 2-3 krat motor par zastane cca na 1/4 sekundy a pak naskoci... a zdaleka to netoci na ani 200 otacek. jasny passat to je ina liga to byl jenom priklad...

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od milky22 »

Niekde na inych forach som cital, ze riadiaca jednotka da pokyn na vstrek paliva az pri urcitych otackach, cize ak starter nedosiahne tie otacky tak moze tocit a tocit a nenastartuje. Preto sa niekedy upravuje startovacia davka, cize sa nastavia nizsie otacky kedy ma vstreknut palivo.

Ale ak starter je dobry (dava pozadovane otacky) a po dlhsom stati auta dlho startuje, tak pada nafta a treba skontrolovat tesnost palivoveho systemu.

Tak som to pochopil ja ako laik :).
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

Vyzkouším zítra ráno. Auto bude mít "skoro nový" startér, novou baterii a nové žhaviče.

Pak dám vědět.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

xstanda02
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 27.06.2013 18:36
Bydliště: BRNO

Re: Auto nestartuje

Příspěvek od xstanda02 »

Takže právě jsem zkoušel auto natočit, je nula stupňů a auto naskočilo až po 40 s, takže žádná změna. Kurwa.
Octavia III, 1.4 TSI/110 kW, DSG, liftback.
Ex: Pašík 3C sedan, 1.9 TDI 77kW BKC 3/2005

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“