ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Druzeta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 21.07.2009 23:41
Bydliště: HK

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Druzeta »

Jestli chceš můžu zítra oskenovat (mám to v práci) co mám od nich za ty výzvy a můžes se podívat do ty jejich aplikace jak jim tam píšu vyjádření a oni jak na to píšou že to pro ně nemá vliv a předávaj to dál k vymáhání.
Mě spíš na tom fascinuje to že vykládaj dál usilí, poštovný, čas a tak, když jsem ji napsal že se mě to netýká a skutečného vlastníka neosloví a nechaj to v jeho případě promlčet, aspoň si teda myslím že když se nepřihlásí do 3 let tak že to je promlčený.
Passat 3C 2.0TDI CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od KJirka »

doprdele Hawkinsi a co ti na to má odpovědět jinýho, než to, co už napsal. Ty se ptáš stejně blbě, jako ČKP, která chce dokladovat, že není něčeho majitelem. Pokud on nikdy takový auto nevlastnil, tak jak by měl vědět, kdo a jak na to vůbec přišel ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Napsala mu to ČKP v tom dopise.

Uživatelský avatar
Druzeta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 21.07.2009 23:41
Bydliště: HK

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Druzeta »

V tom dopise je napsáno že na základě údajů z CRV jsem vlastníkem toho vozidla v nárokovaném období.Že jsem byl zjištěn jako povinná osoba která je zapsaná v CRV. Uplnej nesmysl. :baseball:
Passat 3C 2.0TDI CBBB

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Dobře, tak jsme se posunuli dál.
Pokud to tedy tak není/nebylo, je chyba buď v registru, nebo v "četbě" těchto dat ze strany ČKP. To, že by si to ze zlého úmyslu ČKP vymyslela vylučuju jako neopodstatněný nesmysl.
Informoval ses v tom registru, jestli to vozidlo z jakéhokoli důvodu na tebe napsáno nebylo? Já bych to tedy udělal, je to zásadní věc.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od ppfox »

ale tady jde přeci o to, že pokud on si je jistý že nikdy toto konkrétní vozidlo nevlastnil, tak PROBOHA PROČ on má něco někde zjišťovat? On oznámil ČKP, že vozidlo nikdy nevlastnil a ČKP tedy má zjišťovat dál - proč on ve svém čase a za svoje peníze má dokazovat že něco nevlastnil? To je ale mlho to o čem tu už dobrou hodinu mluvíme...
Naposledy upravil(a) ppfox dne 05.01.2014 13:26, celkem upraveno 1 x.
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od KJirka »

přesně, jak to píše ppfox, ať si to dohledaj oni. U soudu taky platí snad ještě pořád presumce neviny, až do chvíle, kdy ti ji prokážou. Mě, a věřím, že i ostatním, se velmi nelíbí ta arogance moci.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

ppfox píše:ale tady jde přeci o to, že pokud on si je jistý že nikdy toto konkrétní vozidlo nevlastnil, tak PROBOHA PROČ on má něco někde zjišťovat? On oznámil ČKP, že vozidlo nikdy nevlastnil a ČKP tedy má zjišťovat dál - proč on ve svém čase a za svoje peníze má dokazovat že něco nevlastnil? To je ale mlho to o čem tu už dobrou hodinu mluvíme...
Není to pravda, přečti si zákon. ČKP jedná podle něj, nemůže jinak. Podle zákona on musí vyvrátit.
Můžeš samozřejmě mít námitky proti zákonu, ale to nic nemění na statu quo.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od ppfox »

já ti věřím, že tam pracuješ a tak to obhajuješ, ale to nic nemění na situaci, že se jedná o klasicky v praxi zmršenou - původně dobrou myšlenku a konkrétní zákon nezakazuje ČKP něco zjišťovat, ale pořád se motáme kolem jednoho a nebaví mě to, přístup ČKP je minimálně nekorektní, není proklientský a jejich jednání je z pozici síly, kterou jim dává zákon - instituce byla zřízena primárně z jiného důvodu, než který nyní realizuje ve velkém rozsahu - chová se nadřazeně a naprosto neprofesionálně howg
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

KJirka píše:přesně, jak to píše ppfox, ať si to dohledaj oni. U soudu taky platí snad ještě pořád presumce neviny, až do chvíle, kdy ti ji prokážou. Mě, a věřím, že i ostatním, se velmi nelíbí ta arogance moci.
Odvolávat se v tomto případě na presumpce neviny je nesmysl, nejedná se o trestný čin.
Ale i tak ti to můžu přiblížit na příkladu. Je to podobné, jako ty bys odmítal řešit své alibi, když svědek tvrdí, že tě viděl, s tím, že "tys tam nebyl, tak ať si zjistěj oni".
Takhle to nefunguje. Oni si to zjistili a z toho vycházej. Možná v rozporu se skutečností, ale s tím nic nenadělaj.
Osobně si myslím, že když se v tom registru dotáže, zjistí, že auto opravdu na něj napsané bylo. Pak ovšem, dokud nezajistí nápravu a nenechá CRV uvést v tomto případě se skutečností, je ČKP v právu a jedná přesně dle dikce zákona.
Ostatně - problémy registru a zápisy/nezápisy zpřed půldruha roku jsou dostatečně známy...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Jirka. »

GeneHawkins: Když to tady čtu tak bud seš trochu mín chápající jedinec, nebo si jejich zaměstnanec :lol:
furt tu dokola meleš o bordelu v CRV přitom o několik stránek dál jsem ti psal že mi přišla výzva za auto který v CRV na mě nikdy nebylo registrováno, musel jsem na CRV pro potvrzení že to tak skutečně bylo, navíc ty mafiiáni to mají tak ošéfovaný že na CRV mají výslovně zakázáno na to potvrzení napsat že je pro ČKP a to zjevně z důvodu abych poplatek za výpis nemohl naúčtovat ČKP. Jestli ti i po tomhe příjde ČKP jako potřebná a správná organizace tak jdi bud k Chocholouškovi nebo dej přihlášku k ČKP :fool:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

ppfox píše:já ti věřím, že tam pracuješ a tak to obhajuješ, ale to nic nemění na situaci, že se jedná o klasicky v praxi zmršenou - původně dobrou myšlenku a konkrétní zákon nezakazuje ČKP něco zjišťovat, ale pořád se motáme kolem jednoho a nebaví mě to, přístup ČKP je minimálně nekorektní, není proklientský a jejich jednání je z pozici síly, kterou jim dává zákon - instituce byla zřízena primárně z jiného důvodu, než který nyní realizuje ve velkém rozsahu - chová se nadřazeně a naprosto neprofesionálně howg
Věř si čemu chceš, mně je to fuk.
Zákon nezakazuje ČKP něco zjišťovat a ona to dělá. Proto ho obeslala. Že ji nestačí jen prosté "já to nebyl" je celkem pochopitelné, s takovou by daleko nedošla.
Z jakého důvodu tedy - primárně - byla ČKP podle tebe zřízena?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od GeneHawkins »

Jirka. píše:GeneHawkins: Když to tady čtu tak bud seš trochu mín chápající jedinec, nebo si jejich zaměstnanec :lol:
furt tu dokola meleš o bordelu v CRV přitom o několik stránek dál jsem ti psal že mi přišla výzva za auto který v CRV na mě nikdy nebylo registrováno, musel jsem na CRV pro potvrzení že to tak skutečně bylo, navíc ty mafiiáni to mají tak ošéfovaný že na CRV mají výslovně zakázáno na to potvrzení napsat že je pro ČKP a to zjevně z důvodu abych poplatek za výpis nemohl naúčtovat ČKP. Jestli ti i po tomhe příjde ČKP jako potřebná a správná organizace tak jdi bud k Chocholouškovi nebo dej přihlášku k ČKP :fool:
Jak tedy u tebe ČKP odůvodnila, že to posílá právě tobě?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Jirka. »

Nijak, jen napsali že dle zjištění jsem byl majitel a provozovatel. To jak to zjistili nenapsali.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Druzeta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 21.07.2009 23:41
Bydliště: HK

Re: ČKP a povinné ručení. Už se to někomu stalo ?

Příspěvek od Druzeta »

Já jsem na to registru byl, ani jedno auto na mě napsané nebylo, ani odhlášené do polopřevodu.
Data z CRV v mém případě nemají, nechápu že když jim odpovím že se mě to netýká tak že si ten výpis neopatří a nekontaktují toho kdo tam je v tom období napsanej, po tom to mají chtít a ne po mě. Psal jsem jim i že akorát ztrácí čas a navíc že se promlčí doba po kterou to můžou vymáhat po tom kdo tam je zapsanej.Takže ve finále jim nedá nikdo nic. Pokud to teda nedojde k soudu a soudce se blbě nevyspí, že je někdo v právu se nerovná že musí soud vyhrát.
Passat 3C 2.0TDI CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“