Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Parkovací asistent PLA -domontáž-
PříspěvekNapsal: 18.07.2014 16:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8003

v prdeli

uznávám pro bábovku co umí parkovat asi dobrá věc.. jinak pro normálního jezdce naprosto napikaču věc.
to už by fakt v tom autě člověk mohl dělat úplný ho.no. :laugh: :laugh:

Kameru vepředu jsi asi nemyslel, že. :good: :good: ,

Saaw píše:
Nahodou mne PLA funguje bezchybne :) Mam pocit ze v B7 uz je ta novsia verzia park assistu a funguje to naozaj dobre. Jak priecne tak pozdlzne parkovanie je rychle a presne. Vyparkovavanie tiez bez namahy. Z 10 pokusov trafi 9, zatial sa mi este nestalo ze by mi to narvalo do obrubnika. Ale prilis to nepouzivam, s kamerou a senzormi vpredu a vzadu to je fakt asi zbytocne. Ale to vyparkovavanie je pohodlne, stlacit jedno tlacidlo, vyhodit blinker a zaradit spiatocku a netreba pri tom machat rukami jak opica. :)

PříspěvekNapsal: 18.07.2014 16:55 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

19.01.2014

331

Bratislava

kamera v zadu samozrejme :) ta predna kamera sa na parkovanie pouzit neda :D (mozno by sa to dalo nejak hacknut :D)
poviem ti uprimne, chlapi FLA velmi ocenia :D nie preto ze by oni nevedeli parkovat, ale ich sladke polovicky to nevedia, cize chlapom neotrieskaju ich milovane auta :D

btw ak si pozapinam vsetky asistenty tak na par sekund dokazem realne v tom aute robit "uplný ho.no." :D

PříspěvekNapsal: 18.07.2014 17:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8003

v prdeli

Saaw píše:
btw ak si pozapinam vsetky asistenty tak na par sekund dokazem realne v tom aute robit "uplný ho.no." :D

jo jo to souhlas.. proto nemám zaplýho skoro nic.. :drinks: :drinks:
jednou jsem zapnul v noci tempomat a málem jsem si dáchnul jak jsem se nudil.. ne ne kamaráde to není nic pro mě takhle elektronika :laugh: :drinks:

PříspěvekNapsal: 18.07.2014 19:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

3979

Praha

Tak držáky asi nakonec koupím origo, ten Sup to má jakoby v lemu blatníku, takže je to kolmo k boku, Passat to má v nárazníku vyosený tak že je to taky úplně kolmo, kdybych nechal ty sup držáky a dal to na nárazník u 3C tak by to mířilo trochu dopředu což by bylo asi špatně.

Vystřihávák na ty velký díry PLA asi bohužel neexistuje, zprudil jsem celý Jarov od VW až po Škodovku a nic nenašli, prej to sami vrtají nějakým stupnovytým vrtákem, tak to zkusím taky.

Jinak co jsem tak zběžně koukal na tu kabeláž tak zapojení je úplně jednoduché a nejhorší bude asi v té mé staré vráně rozchodit to ABS :D

ŠKODA Octavia RS CEGA

Naposledy upravil Jirka. dne 18.07.2014 19:14, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 18.07.2014 19:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8003

v prdeli

ty jsi kluk šikovný už ti to někdo pověděl.. :good: :good: jen se uč já si na tebe pak nějakou kulišárnu taky vymyslím. :laugh: :laugh:

PříspěvekNapsal: 18.07.2014 19:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

3979

Praha

No ted to asi nechám chvíli uležet a po dovolený se do toho pustím, ted jdu ladit gejzír na embéčku, nějak mi zatuhnul nebo došla voda a neostřikuje to a mam okno zalepený od hmyzu že z toho není vidět. S těma autama jsou furt nějaký problémy :laugh:

ŠKODA Octavia RS CEGA

PříspěvekNapsal: 19.07.2014 13:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.11.2010

999

Kosice

Robil som to tiez so stupnovitym vrtakem akorat ze ti treba diru fí29 a na vrtaku mas 30 al. 28 takze islo 30...
Kabelaz a samotne zapojenie je v celku jednoduche, dopojis a napojis vsetko ako ma byt podla schemy...
Najviac som sa zdrzal pri prepinovani tlacidla... Asi 15 minut...
Parkuje to ale v pohode...
Ak xces menit absku tak urcite to ide na 109P, kde by si hned ziskal PLA, AH a aj SET...
Samozrejme nesmies zabudnut na EPB - 3C8...
Ak este nieco tak sa pytaj... Nenapada ma nic take specificke, iba snad to ze MBka ma zrkadlovo zapojene parkovaky...

PříspěvekNapsal: 19.07.2014 21:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

3979

Praha

macko25 píše:
Robil som to tiez so stupnovitym vrtakem akorat ze ti treba diru fí29 a na vrtaku mas 30 al. 28 takze islo 30...
Kabelaz a samotne zapojenie je v celku jednoduche, dopojis a napojis vsetko ako ma byt podla schemy...
Ak xces menit absku tak urcite to ide na 109P, kde by si hned ziskal PLA, AH a aj SET...
Ak este nieco tak sa pytaj... Nenapada ma nic take specificke, iba snad to ze MBka ma zrkadlovo zapojene parkovaky...

Díky moc :good:
Aha, tak už tedy vím proč se mi SET od doby barevných budíků nezobrazuje, jen pípne:-(
To ABS tady mam na nějakém vraku 109D, ale chtěl bych to právě i s tím autoholdem což toto asi neumí a nechce se mi to měnit dvakrát tak budu shánět rovnou tedy 109P případně jsem koukal že za nej je náhrada AJ nebo AF :D
3C8 vím snad jí má kamarád k prodeji:-)
Zrcadlově zapojený parkováky jako že prohozenou levou a pravou stranu? Já vím že passat má snad jednotku pod palubkou a MBka to má v kufru. Asi pak záleží na to z které strany protáhnu kabeláž od čidel a podle toho pak budu muset přepinovávat nebo ne. Já to vzadu protáhl napravo.

ŠKODA Octavia RS CEGA

PříspěvekNapsal: 21.07.2014 15:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.09.2010

375

Slovensko, okolie NR

Jirka. píše:
macko25 píše:

Díky moc :good:
Aha, tak už tedy vím proč se mi SET od doby barevných budíků nezobrazuje, jen pípne:-(
To ABS tady mam na nějakém vraku 109D, ale chtěl bych to právě i s tím autoholdem což toto asi neumí a nechce se mi to měnit dvakrát tak budu shánět rovnou tedy 109P případně jsem koukal že za nej je náhrada AJ nebo AF :D
3C8 vím snad jí má kamarád k prodeji:-)
Zrcadlově zapojený parkováky jako že prohozenou levou a pravou stranu? Já vím že passat má snad jednotku pod palubkou a MBka to má v kufru. Asi pak záleží na to z které strany protáhnu kabeláž od čidel a podle toho pak budu muset přepinovávat nebo ne. Já to vzadu protáhl napravo.

Tu som trocha nepochopil že prečo nezobrazuje to SET. :(

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 23.07.2014 23:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.06.2009

2112

Malacky, SR

Jirka. píše:
Jo a ještě mam dotaz, můžu použít pro ty dvě boční čidla PLA tyhle držáky? Passat má trochu jiné a připadá mi že s těmahle to nebude úplně kolmo k boku, tak nevím aby to pak neměřilo nějaký blbosti. Jako není problém koupit origo pasatácký za tu stovku nebo kolik, ale zase tyhle mam v barvě, navíc jsou hezčí než ty z passata.

Podla typu parkovacieho asistenta, by Ti mohli snimace sledovat cele auto..

Přílohy:
2013_volkswagen_cc_OPS_47_1024x768.jpg
2013_volkswagen_cc_OPS_47_1024x768.jpg (134.32 KiB) Zobrazeno 419 krát

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 24.07.2014 00:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8003

v prdeli

lukasko144 píše:
Jirka. píše:
Jo a ještě mam dotaz, můžu použít pro ty dvě boční čidla PLA tyhle držáky? Passat má trochu jiné a připadá mi že s těmahle to nebude úplně kolmo k boku, tak nevím aby to pak neměřilo nějaký blbosti. Jako není problém koupit origo pasatácký za tu stovku nebo kolik, ale zase tyhle mam v barvě, navíc jsou hezčí než ty z passata.

Podla typu parkovacieho asistenta, by Ti mohli snimace sledovat cele auto..

co má park. asistent společnýho s hlídáním auta ?? ten přeci jen detekuje díru na zaparkování dle předních bočních čidel na pravé a levé straně vozu..
o to co píšeš ty se starají přední a zadní čidla, případně kamera a jednotka k ní, která zajištuje pohyb čar.

PříspěvekNapsal: 24.07.2014 00:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

3979

Praha

Lukasko to asi myslel tak že ty boční ti můžou fungovat i jako parkováky.
Ale to myslím jde až u PLA 2.0, které má vzadu navíc další dvě čidla a umí parkovat i příčně, jenže k tomu bych potřeboval ještě jiný čidia ABS a asi ABS 3AA(B7) což bych asi nerozhejbal v tý mojí starý vráně.
Každopádně už mam doma ABS 3C0614109AF z cc rok 2010, je to náhrada za 109P tak snad bude chodit, tak první level bude rozchodit v autě to ABS s novou jednotkou ručky 3C8. Čímž bych měl mít v menu vypínání AUTOHOLD a kontrolu tlaku SET
No pak další pakárna bude že snad budu muset měnit řízení, to moje 1K1909144K má kanál na parkassist nepřístupný :roll:

Já mám jednotku 3T0919475C ta toto umět nebude. Navíc jsem se dozvěděl že ta 3T0 jednotka je na dvě tlačítka a že pouhé přepinování na jedno tlačítko nebude fungovat správně, tak bud budu muset sehnat jednotku 1T0 nebo zkusím použít dvě tlačítka, v pravo na parkováky(to už tady mam z nějaký 2006ky) a vlevo klasický PLA a parkováky s tím že tam bude zapojené jen to PLA. Toto řešení se mi i víc líbí než oboje na jednom tlačítku. Případně jednou až dam tunel z B7 tak nebudu muset řešit přepojení(B7 to má taky zvlášt)

ŠKODA Octavia RS CEGA

PříspěvekNapsal: 24.07.2014 10:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8003

v prdeli

Jirko nebylo by jednoduší koupit auto co to už má :laugh: ne ne já tě znám ty jsi hračička jak Kimouš a vy to prostě musíte dokázat.. :good: :good:

jo parkováky ty bych fakt klidně oželel a to příčné na nových taktéž.. než to člověk zapne tak je 3xzaparkovanej a v Praze se to stejně nikde nechytá potřebuje díru jak vjezd do pískovny :tongue:
Ale pípáky jsou supr na ty nedám dopustit + k tomu kamera a nemá to chybičku :good: :good:

PříspěvekNapsal: 24.07.2014 10:55 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

23.08.2013

1226

Přerov

Pípáky jsou top :) jen když pak sedneš do auta, který je nemá a čekáš, kdy to začne pípat je taky dobrý :))

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 24.07.2014 11:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8003

v prdeli

selatko píše:
Pípáky jsou top :) jen když pak sedneš do auta, který je nemá a čekáš, kdy to začne pípat je taky dobrý :))

jo tak s tím bojuji v Golfu pořád.. už jsem za to dostal i lepana skoro.. a hlavně to řazení s tím trochu bojuji, běda když zuby to jsou pohledy to bych Vám nepřál vidět hoši. :laugh:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]