Výměna potahu HOTOVO

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Klejzlik »

Potahy vsechny prodany ;-) necht majitele daji taky fotky!!

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od pásovec »

větší boční vedení mají vždy nappa celokůže a sedačky s masáží :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od CoolXman »

pujde nasadit potah operadla spolujezdce na sedacku ridice, nekdo tvrdi, ze je to stejny, ze bude jenom cedulka s napisem airbag na druhy strane sedacky
ma nekdo zkusenost, jestli by v tom mohl byt problem? treba nesymetrickej tvar prednich operadel, funkcnost airbagu v sedacce, atd.
diky
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Jirka. »

Se obávám že čalouníci používají jinou nit aby se to při vystřelení airbagu roztrhlo, nevím jak to mají v automobilce. Navíc nevím co máš za výbavu, ale některé mají v potahu díru na štelování bederky.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Mirage Radim »

Přikládám návod na sundání potahu opěradla předního sedadla. Sundal jsem potah vč. molitanu na sedadle řidiče, abych si vyměnil motorky bederní opěrky (sluší se teď poděkovat Jirkovi z Počernic za prodej motorků - Jirko díky). Snad ten návod někdo někdy využije a pochopí to.
Přílohy
návod - Rozborka opěrky sedadla.doc
(49.5 KiB) Staženo 206 x
Naposledy upravil(a) Mirage Radim dne 17.08.2017 22:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Prochy01 »

Ten návod vypada luxusně! Příští vikend ho hned vyzkousim ;-)

Muselo to dat praci, tak dopredu za sebe dekuji!

Jen ještě otázka.... operka hlavy se vynda tak ze pod tím plastovým kroužkem je nějaká pojistka a pak ten plastový kroužek zůstává, nebo se to nějak odcvakne? Ten kroužek má cca 3-4 Cm (zůstává tam?)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Mirage Radim »

Sundej jenom operku hlavy a ten potah pomocí dvou plochých sroubovaku přes ty plastový kroužky přetáhni. Operku hlavy vytáhneš tak, že to tlačítko na opěrce natvrdo zmáčkneš. To tlačítko má dvě polohy v první posunujes a v druhé ji vytáhneš ven. Hlavně nic neodcvakavej a nedemoluj. :taunt:

Teď jsem si ještě vzpomněl, je potřeba ještě rozpojit konektor na vyhřívání sedačky pokud vyhřívání sedadlo má. Ještě to pro jistotu dopíšu zítra do návodu a možná tam vložím i reálné fotografie.
Naposledy upravil(a) Mirage Radim dne 17.08.2017 22:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Prochy01 »

A tvl, snad nebude třeba nová sedačka :-D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Mirage Radim »

Má někdo tip, jak rychle vyměnit kožený potah s vyhříváním na sedadle řidiče? Jde mi o to, jestli musí sedadlo s auta ven. Předpokládám, že půjde sundat celý sedák (potah i s molitanem) a pěkně v teple pak rozevřu ty drátěné kroužky a nasadím je krásně zpět. Už to někdo takto měnil? Díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od KJirka »

no to asi těžko. Když mi měnili potah sedáku v záruce, protože byl krátkej, mechoš vyndal ven sedadlo a na stole v dílně to tam cpal. A že by šlo něco krásně, tak na to teda zapomeň. I skrz okno jsem slyšel,. jak u toho nadával. Odborník z VW.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Mirage Radim »

To že jsi slyšel mechanika nadávat a z povzdálí to sledoval, ještě neznamená, že to nepůjde jinak. Kdysi se tady taky říkalo, že při sundání opěradla se musí rozpojovat z molitanu ocelové kroužky a přitom jde opěradlo stáhnout i s molitanem. Já jsem to osobně vyzkoušel a dal jsem podrobný návod, jak to udělat za 20 min.
Takže bych spíš prosil o radu lidi, kteří to už dělali než nějaké hypotézy, ač vysledované. Nakonec moc dobře víš, jaké jitrnice dělají ve VW. Kluci tady z fóra si s nimi vytřou zadek kdykoliv si vzpomenou.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od KJirka »

ty jitrnice mají ale na rozdíl od zbytku světa ke všemu k dispozici servisní postupy, nářadí, přípravky, vybavení. Tohle byl chlap před důchodem, tak bych řek, že už to párkrát dělal. Ale možná jen rád dělá věci složitě.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od Nwkt »

Sedadlo ven. Nedostaneš se ke spodním plastům. A upřímně, oprc to je i venku

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna potahu HOTOVO

Příspěvek od napster »

40min přední a zadní sedačky:smoke: jen teda musíš mít polohovací stůl,sponkovacku s ocelovým proužkem na přichycení potah ke kostre,zahrnuty šroubovák. Jinak ano na návodů to vypadá jednoduše. Jen jsem to teda delal ve faurecii asi 2 měsíce :mrgreen: v domácích podmínkách se spojovací pistolí to jde udělat za 30min sedačka.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“