Klepaní od nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
d.lukasa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 07.11.2011 23:24

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od d.lukasa »

Zdravím Vás
chtěl jsem septat,jestli by jste někdo neměl tušení s mým problémem. Když jedu od 80km/h tak mi začne lítat zadek auta do stran že to nejde skoro uřídit. Dělá to levé zadní kolo-dal jsem tam 16tku kolo a v pohodě,jen je to cítít v zatáčkách,ale na 17ce je to i na rovině. jinak je to 4x4.
nevím jestli silemblok nebo nějaký čep.
díky za tipy a rady.
3C 2.0TDI 103Hp 4M Highline BKP, Tuareg 3.0 TDI V6 2006,CC 2.0TDI 130kW Highline

pier200
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 03.06.2012 21:16
Bydliště: Praha Západ

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od pier200 »

Tak jsem se konečně dokopal a vyměnil ten horní silentblok a bohužel to nebylo ono pořad to při prudké akceleraci trochu bouchne … asi to moc sleduju… :-)

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od hkr »

d.lukasa píše:Zdravím Vás
chtěl jsem septat,jestli by jste někdo neměl tušení s mým problémem. Když jedu od 80km/h tak mi začne lítat zadek auta do stran že to nejde skoro uřídit. Dělá to levé zadní kolo-dal jsem tam 16tku kolo a v pohodě,jen je to cítít v zatáčkách,ale na 17ce je to i na rovině. jinak je to 4x4.
nevím jestli silemblok nebo nějaký čep.
díky za tipy a rady.
Měl jsi to zvedlý? Může to být imho geometrie, nebo nějaké silentbloky, nebo i valdné kolo. Nebo tlumič?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

orin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.03.2013 14:56

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od orin »

Zdarec,při přejetí nerovnosti jde od levého kola slyšet tukání,nejvíc se to ozýva při menších výmolech tesne za sebou jakoby dvojklep.
Ale co mě nejvíce trápilo tak bylo při vyšších rychlostech od 110 nahoru vibrace auta,ve 140km/h už to bylo nesnesitelné.I po výměně jiných kol.
Po kontrole na zvedáku jeden mechanik říkal v háji spodní čepy ramen,druhý servis v že to budou asi vadné tlumiče.
Všiml jsem si že to pravé přední kolo od kterého se ozývaji ty tukance je spíše do A a jakoby více vylízá ven z blatníku než to druhé.
Budou to ty čepy nebo tlumič??A může to způsobovat ty vibrace??

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od KJirka »

když automechanik nerozezná vadnej čep od vadnýho tlumiče, asi nebude něco v pořádku. Ale jak ti to probůh má říct někdo takhle na dálku, aniž by to viděl ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od denis.82 »

Orine to je nejaka provokace nebo si opravdu myslis, ze ti na to nekdo presne odpovi?? :rofl:
RS6 Performance 445kw

orin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.03.2013 14:56

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od orin »

Když jsem byl o dvou různých mechaniků a každý říkal něco jiného,tak jak si mám pak vybrat??že by pokus omyl??
Spíše mě zajímá čím to může být že to jedno kolo je trošku více vystrčené a do A

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od KJirka »

asi ti chce utéct poloosa
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od denis.82 »

Hmm,to bude tema teplotnima vykyvama tento tyden. :wink:
A nebo spatnym vyberem mechaniku? Nebo geometrii?
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
B.O.H.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.09.2009 11:06
Bydliště: Praha

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od B.O.H.Y. »

Tak mám taky problém,když jedu pomalu s plným levým rejdem ozýva se lehké jakoby hučení. Když pak jedu rychleji do prudké levé zatáčky,tak to v náklonu zase spíš dře. Dělá to jenom když jedu do leva. Měnil jšem pravej držák motoru(hydlolůžko), to bylo viditelně spatný,ale nepomohlo to. Je to B6 BMR. Neví někdo co by to mohlo být? Dík

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od KJirka »

možná homokineťák, ale to je prostě zase jen takový hádání, jako ve většině témat tady. Bohužel jste chlapci propadli představě, že víc hlav, víc ví a že tu všechno vyřešíte na dálku. Ne, víc hlav vymyslí jen víc variant a víc blbostí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
B.O.H.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.09.2009 11:06
Bydliště: Praha

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od B.O.H.Y. »

Myslim,že kineťák by spíš chroupal,tohle dře jenom v náklonu,ale neni vidět kde a co. Jde mi jen o to,jestli se stim někdo už nesetkal,ať vim na co se připravit.

Uživatelský avatar
Fireee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 08.05.2018 08:24

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od Fireee »

@orin

ad tlumiče - zajeď si na test tlumičů do servisu, v Best Drive to dělají asi za 250 na nápravu, dostaneš přesně graf s účinností tlumičů, ujíždění zadku - jako by tě v zatáčce chtěl předjet - zkontroluj silentbloky na multilinku v zadu, pravděpodobně jsou v háji, bouchání v předu, můžou to být ty velké hlinikové silentbloky na ramenech, tyčky stabilizátoru, axiální ložisko horního uložení tlumiče, tlumiče samotné a já nevím co ještě. Solidní mekánik ti na to koukne a ví ... ale jak psal kJirka ..... vydrž a podej mi křišťálovou kouli ....
B8 2.0 TDi 110 kW @chip 135 kW
Genevo One na palubě - jsem pro férový elektronický boj ;-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od KJirka »

B.O.H.Y. píše:Myslim,že kineťák by spíš chroupal,tohle dře jenom v náklonu,ale neni vidět kde a co. Jde mi jen o to,jestli se stim někdo už nesetkal,ať vim na co se připravit.
ale to víš, že určitě setkal , ale problém je rozeznat, co je co nebo že je to právě tohle.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Klepaní od nápravy

Příspěvek od ladik danek »

Zdravím. poradí někdo jaké tyčky stab.?? Které vydrží vice než rok a pul?? Levou měnil mechoš protože klepala,prava v poho. Teď opět levá klepe.Vyměním obe. Díky za tip.Starline prosím fakt ne...Děkuju.
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“