Klimatizace funguje, ale nechladí.

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Krejvs
Člen klubu
Příspěvky: 42
Registrován: 17.03.2018 18:33
Bydliště: Praha 9

Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od Krejvs »

Ahoj přátelé. Mam Passat B7 CFFB 2014. Moje klima se chová zvláštně. Podle všeho kompresor maká a chladí. Je to slyšet, pod autem se dělá loužička od kondenzátu a i podle diagnostiky to funguje. Ale problém je v tom, že v kabině fouká po přepnuti na "LO" teplý vzduch a větrák běží naplno. když nastavím od 22 °C tak začne fungovat chladný vzduch a po chvilce se zpomalí i větrák. Chladivo bylo dopněno, ale podle mašiny ho chybělo jen nepatrně. Jestli to i chladí nevím, protože sem většinou zpocenej jak to prase :D .
Jinak na diagnostice nejsou žádné chyby. Máte někdo nějaké nápady. Děkuji za rady.
VW Passat Variant 2.0 TDi CR 103Kw Highline

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od Nwkt »

Teplotní klapky s hejbou? základní nastavení klapek jsi zkoušel? Teplotní čidla, jak v ofucích tak v panelu, hlásí co?

Krejvs
Člen klubu
Příspěvky: 42
Registrován: 17.03.2018 18:33
Bydliště: Praha 9

Re: Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od Krejvs »

No vidíš....O klapkách sem tu už někde četl, ale vzhledem k topení. Nějak se mi to v hlavě nespojilo Děkuji najdu si to tu a okouknu to. Poradíš prosim kde ve VCDS najdu hodnoty s těch čidel
Děkuji za nakopnutí :good:
VW Passat Variant 2.0 TDi CR 103Kw Highline

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od Nwkt »

V climatronicu/climaticu

Uživatelský avatar
NormanPeter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2020 22:15

Re: Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od NormanPeter »

To nastavení klapek v climatronicu provedeš stisknutím tlačítka na foukání do kabiny + A/C. Mělo by to začít problikávat a postupně nastavovat klapky ;)
:!: :!: VW PASSAT :!: :!:
Obrázek

Uživatelský avatar
sweet
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.01.2009 12:00
Bydliště: Slovensko

Re: Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od sweet »

NormanPeter píše:
09.10.2020 23:21
To nastavení klapek v climatronicu provedeš stisknutím tlačítka na foukání do kabiny + A/C. Mělo by to začít problikávat a postupně nastavovat klapky ;)
tak som to skusil..nic neblikalo.akurát sa spustilo ma plné obrátky ofukovanie skla.ale nenadstavilo sa to..neviem už čo s tým..na sklo fúkalo,ale úplne slabo,a tie dva nad radiom nie.... :cry:

Uživatelský avatar
Fireee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 08.05.2018 08:24

Re: Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od Fireee »

napíchni to na diag, tím bych začal, a uvidíš, pak jak ti tady už psali, udělej základní nastavení polohy klapek klimy, někdy to pomůže, ale moc na to nespoléhej, spíše bude nějaká klapka v prdeli. Doporučuji koupit novou a ne na vrakáči, protože nevíš kolik má naběháno a za chvíli to můžeš řešit znovu. Nakonec se blbě zeptám, nevylil jsi něco do panelu ovládání klimy ? Už jsem jednou zažil borec, co tam vylil "jenom minerálku", ale zapomněl říct že sladkou, zalepilo se to čislo a celej tišťák a klima dělala všechno možný, jen ne to, co měla ;-)
B8 2.0 TDi 110 kW @chip 135 kW
Genevo One na palubě - jsem pro férový elektronický boj ;-)

Uživatelský avatar
sweet
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 26.01.2009 12:00
Bydliště: Slovensko

Re: Klimatizace funguje, ale nechladí.

Příspěvek od sweet »

nie nevylial. ja to mám cca teraz nejaký ten mesiac :-) a ja v aute ani nejedávam...a pijem len z flaše ked idem dalej. skôr to teda bude tá klapka..vo februari idem domov,tak to pojde do servisu.a uvidime..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“