Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Saaw »

No dobre, ale na predchadzajucej strane si mi napisal ze na DLA potrebujem este dorobit kameru na obrazku nizsie. Tak naco ta dalsia kamera sluzi ak je na to DLA vlastne urcena ta "line assist" kamera??

Obrázek
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Ergo »

Jsou dvě varianty:
1. Pokud chceš pouze asisit. dálničních světel a nemáš asist. jízdních pruhů, tak ti stačí jen dodělat tu kameru v zrcátku
2. Pokud už máš asisit. jízdních pruhů, tak kamera už umí i asisit. dálničních světel (DLA)

Pokud došlo k nedorozumění, tak se omlouvám, asi jsem přehlédl, že už máš tu kameru na skle.

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Saaw »

Ahaaa takze takto to je, uz chapem. To je super sprava, diky! Aj pre ostatnych clenov ktori uz maju Line assist to je super sprava pretoze im vlastne staci aktivovat DLA a citanie dopravnych znaciek cez diagnostiku.
Zdalo sa mi to nejake divne aby boli vpredu dve kamery a kazda inac umiestnena :)
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Kami3120 »

Hm... :/ Já nemám ani jednu.. :D Jdu ji schánět!

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od ricom »

hoši to už je tak vyzbrojené všemi těmi píčo... , že snad vyjde levněji pořídit nějakýho osobního řidiče :laugh:

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Saaw »

Kami tak to je najhorsia varianta ked nemas ani jednu :D ale ta do spatneho zrkadla asi vyjde lacnejsie ako ta na celne sklo, aspon si myslim.
Ricom, ano ale i ten osobny vodic by mal dobre vidiet pred seba, cize DLA bude prenho uzitocny :D a btw lacnejsie to urcite nebude, kedze toto je zrovna ta fíčura za ktoru som nemusel nic platit lebo tam uz bola len som o nej nevedel a taka vzdy najviac potesi :D
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy


Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od KJirka »

Saaw, co ty v tom autě ještě nemáš ? Já myslím, že už toho moc nezbývá, co ? :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od ricom »

KJirka píše:Saaw, co ty v tom autě ještě nemáš ? Já myslím, že už toho moc nezbývá, co ? :D
jak tam nebude mít konvici na kafe a toustovač není to ončo :drinks:

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Saaw »

:D
Obrázek

ale neni to pravda, ja sa len tesim z veci ktore tam su vo vybave a ked uz tam su tak preco ich nepouzivat ze? :) teraz sa mi smejete, ale pockajte chlapi az raz vyskusate niektoru z tychto novych veci ktore su v novom passate a uz sa ich nebudete chciet vzdat :D

btw ak by niekoho zaujimalo ze ako ten DLA funguje tak som natocil nejake to video. je to tam vidiet ale slabsie, treba sa sustredit a pohlad drzat skor do dialky tak ako v realite, nie priamo pred auto, da sa to spozorovat kedy DLA pracuje. v realite je samozrejme omnoho zretelnejsi ten efekt DLA ako na videu..
youtube mi nejak dokur... zvuk ale ten tam nie je moc podstatny. je tam viacero okamihov kedy to je zretelne vidno ako DLA pracuje. je to fakt dobra vec, neviem si momentalne predstavit jazdu s autom bez xenonov s natacanim a DLA, fakt brutal rozdiel v tom ako clovek vidi pred seba.. dokonca mi to "zachranilo zivot" ked som tie videa natacal, nie je to tam zachytene lebo som mal uz plnu kartu vo fotaku ale pred autom mi zacali prechadzat srnky na okreske. videl som ich uz z dialky ako stoja na krajnici, auto ktore islo oproti ich videlo naozaj na poslednu chvilu ked ja uz som stal a blikal vystraznymi, az vtedy si ich on vsimol, a potom sa vyrojilo 8-9 srniek.
videa odporucam otvorit na celu obrazovku a dat na 1080p HD kvalitu


VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Kami3120 »

BBOOMMBBAA!!!

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Archie »

Já tedy koukám jak vejr a vidím pi*u :-) - tím nemyslím, že to nefunguje, jen, že to nevidím. Možná i proto, že nevím co mám vidět :laugh:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Saaw »

:D oukej. kukni si to prve najkratsie video.. otvor si ho na cely monitor a daj si ho na 1080p a sleduj v dialke svetla ako sa prisposobuju, pozri si aj zvysne dve videa, znova na celej obrazovke na 1080p a urcite to tam uvidis.. samozrejme nie je to uplne zretelne vidno na tom videu, v reale to je omnoho postrehnutelnejsi a i tak to nie je zas az tak moc dramaticke, neblikato to jak splaseny stroboskop, tie prechody su relativne plynule a pozvolne..
este jedno instruktazne video kde je ten efekt toho znasobeny.. a to iste potom hladaj aj na mojom videu..
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Ergo »

Pokud máš DLA, tak to musíš mít v menu na budíkách v "Asistentech". Poznáš to taky podle čísla xenonu.
Oproti tomu Light assis. (FLA), který pouze podle okolních světel přepíná tlumené/dálkové, tak v menu mezi "Asistenty" není.
Co se týká čtení dopravních značek, tak by to měla být věc kodování kamery (A5) a RNS510.
Přílohy
post-7394-0-75651200-1382985453.jpg

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Saaw »

Ergo ale ja bez pochyby mam DLA aktivne :) i ked ho nemam medzi asistentami :/ ale medzi asistentami mi chyba napr aj asisten unavy vodica a urcite ho vo vybave mam kedze na mna obcas bliaka ze Doporucena prestavka. Neviem ako je mozne ze tam tieto dve polozky medzi asistentami nemam uvedene ale urcite su aktivne. A pri Tom mojom dla ide skutocne o dynamicku regulaciu dialkovych, neprepinaju sa mi len tlmene/dialkove. Ale hovorim, zahada je ze to medzi asistentami nemam, nemam tam ani toho asistenta unavy. Cize ocividne sa niekto uz s tym hral cez Vag a skryl to, lebo mi napr auto nepipa za jazdy ak ma bodic alebo spolujazdec odopnute pasy... Napr..
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“