CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michalos2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Michalos2 »

Zdravim, prosim o radu s divnym bouchanim od zadni napravy
Mam CC 2012 125kW, 4M, najeto 93tis
Problem je v tom, ze od zadnich kol/napravy mi po prejeti malé nerovnosti , kde auto malo zapruzi jde takovy divny zvuk, jako kdyby se tam neco klepalo. Treba jako kdyby byla spatne upevnena rezerva, ci skakalo plato u zadnich sedacek.

Dnes jsem vyndal všechno z kufru a drahá polovička mě vozila po Praze v kufru a tam nic není. Jde to od kol :(

Byl jsem u Jirky. , který mi dělal nové zadní brzdy, vyndal tlumice, které jsou OK a udělal mi nové nove ulozeni na tlumicich a bohužel nic , zvuk je tam pořád.

KDyž auto více zapruží, tak je to OK a zvuk nejde, ale když přejede přes drobnou nerovnost, jsou tam prostě rány co mi pijou krev

Nemel prosím někdo stejny problem?
Nebo napady, co a cim by to mohlo byt?
Diky moc!

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od teekey »

praskle pruziny by jste si asi vsimli, kdyz jste menili tlumice. Me to delalo tohle, praskly kousek zustal v misce a delal neuveritelny rachot :D
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Michalos2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Michalos2 »

teekey píše:praskle pruziny by jste si asi vsimli, kdyz jste menili tlumice. Me to delalo tohle, praskly kousek zustal v misce a delal neuveritelny rachot :D
Díky, to to asi nebude.
Případně dělalo Ti to jen při přejezdu drobné nerovnosti, nebo pořád?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Jirka. »

Pružiny jsme měli venku a kontrolovali. Stabilizátor to také nedělá, ten jsem měl na zkoušku odpojený. Nikde žádný volný silentblok, nic. Fakt nechápu co to může dělat.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Michalos2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Michalos2 »

Jirka. píše:Pružiny jsme měli venku a kontrolovali. Stabilizátor to také nedělá, ten jsem měl na zkoušku odpojený. Nikde žádný volný silentblok, nic. Fakt nechápu co to může dělat.
Ahoj Jirko, jeste me napadlo, jestli to nemuzou byt ty stabilizacni tycky. Že třeba rozbité tycky a vyndané tyčky muzou mít ten samý efekt - bouchani. Nevím no. Dneska jsem fakt jezdil ve vyvrakovaném kufru a jde to od kol, kde v kufru to není slyšet a v aute se to zvukove nese :(

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od KJirka »

jednou tady nějakej zemědělec z Moravy psal, že už podruhý musí dělat na CC zadní brzdy, protože mu ve třmenech mlátí desky. Prej s tím ale jezdil do vinohradu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Jirka. »

Michalos2 píše:
Jirka. píše:Pružiny jsme měli venku a kontrolovali. Stabilizátor to také nedělá, ten jsem měl na zkoušku odpojený. Nikde žádný volný silentblok, nic. Fakt nechápu co to může dělat.
Ahoj Jirko, jeste me napadlo, jestli to nemuzou byt ty stabilizacni tycky. Že třeba rozbité tycky a vyndané tyčky muzou mít ten samý efekt - bouchani. Nevím no. Dneska jsem fakt jezdil ve vyvrakovaném kufru a jde to od kol, kde v kufru to není slyšet a v aute se to zvukove nese :(
Ne, to bylo odpojené, to by musely být úplně volné, což nebyly, to nemůže bouchat, i kdyby se to nějak o něco opřelo tak by to určitě nevydávalo úplně ten samý zvuk. Stabilizátor bych fakt vyloučil.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od KJirka »

jen doplním, že ten člověk měnil třmeny. Jirka. si možná vzpomene. Ještě jsme si z něj dělali srandu, že jezdí s CC do pole. Popisoval to bouchání stejně.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od teekey »

Co nejaky ten kryci plech u brzd, ten by to byt nemohl?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Michalos2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Michalos2 »

Dneska jsem se skočil objednat na servis do VW. Prej by to mohl být i nějakej plech kolem výfuku.
Tak uvidím za týden no. Fakt je to záhada, tak jsem zvědav jestli třeba oni na záhadu přijdou :D :D

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od KJirka »

Proč to neřešíš dál s tím Jirkou. ? To jako myslíš, že nepozná volnej plech ? Dávat auto s takovou lapálií do autorizáku, to bych fakt asi nesměl vědět, co s penězma. Ty dovedové ti naúčtujou x hodin a bůh ví, co vymyslej. Sorry jako, ale tohle nechápu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Michalos2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Michalos2 »

KJirka píše:Proč to neřešíš dál s tím Jirkou. ? To jako myslíš, že nepozná volnej plech ? Dávat auto s takovou lapálií do autorizáku, to bych fakt asi nesměl vědět, co s penězma. Ty dovedové ti naúčtujou x hodin a bůh ví, co vymyslej. Sorry jako, ale tohle nechápu.
S Jirkou. jsme na to 3 hodiny u něj koukali. Následně to mohli být brzdy. Tak mi měnil brzdy a uložení tlumičů, kdy auto u Jirky. bylo den a bohužel záhadu nenašel. K mému bohužel to pořád je a Jirka. je víc, než férovej a nechce vyměovat mraky věcí, když se neví , kde je zakopaný pes. Jak sám psal - "Fakt nechápu co to může dělat"ˇ. Né prostě vymenit tlumiče a tím to taky nemusí být atd
Kdybych tam tedy jel opět po 3 dnech s tou samou lapálií, Jirka. předpokládám poví to samé. Proto jsem i Jirkovi. říkal, že zkusím VW, jestli to náhodou neznají a není to defekt, který už viděli

Proto jdu na prohlídku do VW, kde ano dám prašule za prohlídku, ale nechci to u nich opravovat. Potřebuju zjistit, kde je zakopaný pes a třeba už to znají. A pak si to velmi rád opravím u Jirky. A taky můžu být u prohlídky.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: CC 2.0 TDi 4M - bouchaní od zadní nápravy

Příspěvek od Jirka. »

Víc hlav víc ví, at na to kouknou. Já jsem s tímhle fakt v konci. Mlátící výfuk jsme nedávno dělali na nějaké corse, na zvedáku to vidět nebylo, když to sedlo na kola, tak se náprava přiblížila k výfuku a při propružení cvakla o sponu. Kolega jezdil v kufru a hledali jsme čím to může být. Ale tohle je takovej dost divnej zvuk připomínající volné čepy, to nejspíš výfuk nebude, navíc to auto má asi 90 tkm, tam by nic volného ještě být nemělo.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“