Spojkový pedál

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Cert.rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.07.2014 18:45

Spojkový pedál

Příspěvek od Cert.rider »

Ahoj lidi, jako první musim pochválit tyto stránky super.... :good: Potřeboval bych radu od odborníků. Vlastním VW Passat 3C Variant a mám problém se spojkovym pedálem. Při delších trasách mi pedál hrozně změkne a skoro se nechce ani vracet...myslíte ,že to bude kapalinou ?? díky moc za rady :good:

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Qido »

Stalo se nám, že se spojkový pedál zasekával a nahoru jsme ho museli vrátit vytažením nohou. Výměna spojkového válce.
Třeba někdo ještě něco poradí.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od KJirka »

ten pedál je samozřejmě jen důsledek toho, že válec propouští. Vyměň to briskně, můžou tě potkat netušený chvíle, až nepůjde přeřadit.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Cert.rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.07.2014 18:45

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Cert.rider »

Qido : přesně to samé jsem už taky musel dělat s tou nohou :D vyměníme uvidíme díky za rady...=)

Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Venca1061 »

@Cert. rider - Pomohla ti výměna válce?

Já mám trochu jiný problém. Když mačkám spojkový pedál, tak cítím jak je v horní části vůle cca 2cm a pak teprve začnu mačkat válec. Když pak spojku pouštím, tak se mi vrátí, a ty poslední 2cm pak stačí doťuknout nohou a nebo mi to jakoby vystřelí do nohy. Tohle se začalo stávat až teď, kdy teplota venku klesla na cca 10 stupňů. Pokud pak jedu, a trochu si zatopím, tak se vůle začne vytrácet a pedál se začne vracet normálně. Spojka funguje bez problému a zabírá pořád stejně. Jako kdyby tam něco zatuhlo a ohřátím to postupně povolilo.

Netušíte někdo co by to mohlo být?

Bohužel se teď ani nemůžu podívat na ten pedál, protože mám zablokovaný krk. :sorry:

V.

Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Venca1061 »

Tak se mi dneska vydala naproti návratová pružina na pedálu spojky, tak aspoň už vím čím to bylo.

Neměl by někdo návod jak se vyndavá pedál spojky i s tím pouzdrem ve kterém je uložený?

Aspoň že se s tím dá ještě jezdit. Akorát když hodně přidám, tak pak hledám pedál spojky někde u volantu. :negative:

Cert.rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.07.2014 18:45

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Cert.rider »

:good: :good: Venca1061 - výměna válce pomohla...

Uživatelský avatar
Venca1061
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.12.2012 11:54
Bydliště: Praha

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Venca1061 »

Ahoj,

jednou se mi tam ta pružina povedla vrátit, ale vydrželo to asi den. Je tam ulomená nějaká packa na tom válci co tam tu pružinu drží. Zatím s tím stále jezdím bez pružiny a nechám to udělat s olejem tak za měsíc. :D

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spojkový pedál

Příspěvek od Jirka. »

Funkční spojkový válec mám za 1000kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“