Nosič kol na tažné zařízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od filip.01 »

Čaudy všichni,momentálně řešim nosič kol na tažné zařízení,nevím pro jaké se rozhodnout? Nemáte někdo zkušenosti? Jakou značku,něco osvědčenýho,jaký jsou jízdní vlastnosti,na co si dát pozor a tak? Bohužel to řešim narychlo před dovčou... potřebuju pro 3 kola,2x dospělí a 1 dětský kolo pro 4letý dítě.Díky za info a doufám že tu tohle téma nebylo abych to tu nezasíral :-)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od teekey »

nejspis ti kazdy doporuci Thule, uz jenom protoze dodava sve produkty primo i do autosalonu. Cenove je to docela ranec, ale o kvalitu bych se nebal.

Obrázek

...nejake reference na Heurece
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od Prochy01 »

filip.01 píše:Čaudy všichni,momentálně řešim nosič kol na tažné zařízení,nevím pro jaké se rozhodnout? Nemáte někdo zkušenosti? Jakou značku,něco osvědčenýho,jaký jsou jízdní vlastnosti,na co si dát pozor a tak? Bohužel to řešim narychlo před dovčou... potřebuju pro 3 kola,2x dospělí a 1 dětský kolo pro 4letý dítě.Díky za info a doufám že tu tohle téma nebylo abych to tu nezasíral :-)
Jedine Thule, pokud nechces koupit shit!!! + u toho na kouli si dej pozor, aby bylo odklapeci, abys mohl vlezt do kufru... Jízdní vlastnosti varianty za auto jsou suprovy, temer nepoznas, ze vezes kola. Je to ale vykoupeny vyšší cenou + je ten nosič rozmernejsi a těžší, takze pokud ho budes pri montáži nosit treba z domu k autu, taky bych bral v potaz, pokud nasadis a sundavas v garáži, pak je to fuk...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od filip.01 »

díky za info,mrknu na to :-)

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od global »

ja thule a max spokojnost. k tomuto modelu ide doplnit adapter aj na 4ty bike
perfektne pevne tam drzi - aj 29ny biky.
ked ides dokufra - v pohode odklopis
http://www.obchodth.cz/1452-thule-euroc ... 6-929.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
IMG_1164.JPG
IMG_9714.JPG
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od filip.01 »

global: jo ten je super,dík za fotku,alespon vidim v reálu na passatu při sklopení :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od Qido »

Také mohu doporučit jedině Thule. Držák z originálního příslušenství (ten, který se upíná přes bajonety) stojí za prd, leží v zahradním domku.
Mám euroway 920, trochu subtilnější a skladnější varianta než má kolega global. Upnutí kol na jedničku (vyzkoušeno na trek, mtb,29er, silnička).
Na spotřebě ani jízdních vlastnostech není vliv kol vůbec znát. Jediné co dělá hluk je igelitový pytlík na sedle! :-)
Naposledy upravil(a) Qido dne 18.08.2014 08:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od ax »

Já ještě můžu doporučit Wjenzka. Dělá se to u nás kousek od Opavy a jsou taky kvalitní.
http://www.wjenzek.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat 3C, BMR, 125 kW, r.v. 2008, DSG, Highline

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od teekey »

ax píše:Já ještě můžu doporučit Wjenzka. Dělá se to u nás kousek od Opavy a jsou taky kvalitní.
http://www.wjenzek.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
podle vzhledu je to hodne podobne modelum Thule, akorat o nejakou petistovku levnejsi.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Zlo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.07.2009 22:26
Bydliště: Hořice

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od Zlo »

Zdravím Vás.
Chtěl bych se Vás zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s tímto držákem kol na tažné zařízení. Díky za info.
https://www.lidl-shop.cz/EUFAB-Nosic-ji ... p100211970" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od KJirka »

no řeknu ti to asi takhle. V Lidlu občas mají celkem dobrý věci, ale zrovna takový věci bych tam určitě nekupoval. Včera jsem koukal na Autosalon a předváděli tam úplně boží nosič. Fascinovala mě ta následná skladnost a jednoduchost transportu. Shodou náhod jsem byl v Uhříněvsi u té firmy, která to distribuuje, v lednu pro rakev. Takže můžu říct, že výběr tam byl v tomhle sortimentu všelijakých nosičů obrovskej. Mrkni na záznam Autosalonu. Bohužel si nepamatuju jméno té firmy.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od petryk1 »

A origo pro passat nechces? Teraz je na predaj v sekcii bazar. Akurat ti treba ine tazne, "zelezo."

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od sharik4x4 »

Jedině Thule myslím že je to model 929 a je top. Mám ho taky. S rozšířením na 4 kola. Kamarád šetřil a na dálnici mu kolo za 25t udělalo pápá a bylo vyděláno a to měl štěstí, že za ním nikdo nejel. Je potřeba taky myslet na bezpečnost. Věčinou ve snaze ušetřit si pak vyděláš.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od Prochy01 »

Přesně, tady bych neexperimentoval...thule je lety a praxi ověřeno, děla držáky i pro VW (resp dělalo, jak je to teď nevím) a třeba thule co je na střechu (proride 591) mam odzkouseny i pro rychlosti 200+ a žádný problém... proste kolo drží jak přibité (varianta pro lidi co si nechtějí kurvit kolo za autem).
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Matty2104
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2015 13:19

Re: Nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od Matty2104 »

Pánové, vzal bych to z druhé strany a zeptal se, jaké máte na Passatech tažné. Nad držákem na kola přemýšlím už rok co mám B7, ale v první řadě musím pořešit tažné. Na čem vám ty kola drží? Máte kouli na pevno, odnímatelnou? Pokud odnímatelnou, tak vertikální nebo horizontální uchycení? Kouli jsem měl jen na B5.5 a tam moc využívaná nebyla. Tady by byla především na ty kola, 2 do roka možná pro malý vozík. I když možná bych časem začal vozit na dovolený i motorku na hangeru :-D popravdě se mi na takovém autě moc pevné tažné nelíbí.

Budu rád za tipy, díky.
VW Passat B5.5 (2001) 1.9 TDI AWF 6M
VW Passat B7 (2011) 2.0 TDI CFFB 6A
---
BMW R 1150 GS (2000)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“