Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od hmyzak »

Ahoj,
mám problém u Passatu 3C 2005, 2.0tdi, BMP, DSG, týká se vvybíjení baterie. Před měsícem se vybila a zjistil jsem že je KO, koupil jsem 72Ah baterii Bosch a nabíjela se v autě cca 400 km při cestě na Slovensko a zpět. Teď auto pět dní stálo a bylo komplet vyšťavené, nešlo nastartovat. Dnes měřeno vybíjení baterie, oblbnuté dveře, měřák na baterce a po 15 minutách byl odběr 0,30A, po 30 minutách byl 0,19A a po 45 minutách 0,01A. Při startu a krátce po něm bylo měření dobíjení, to je bezproblémové a funkční. Nechal jsem ještě zatáhnutou elektronickou brzdu při měření, pokud náhodou neodebírá proud a nestalo se tak. Po 30 minutách jsem zkoušel vytahovat pojistky a "kontrola interiéru" žrala 0,10A, po dalších 15 minutách mělo auto celé 0,01A, takže se vše vyplo...

Kde může být zakopaný pes? Žádné světýlka mi nesvítí, světla také nesvítily, origo rádio RNS300 vypnuté, v přihrádce spolujezdce světýlko zhasíná... problémy se sice objevily po připojení vozíku a tažného zařízení (origo westfalia), kontakty vyčištěny a na odběru to na měřáku nemělo žádný vliv. Setkal se někdo s podobným problémem?

Díkes

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od vlado 14 »

na kolko V nabiji

hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Re: Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od hmyzak »

Na alternatoru je 14,50, obcas preblikava na 14,48 a na baterii je 14,30 - 14,35

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od vlado 14 »

to dobry,mne sa to stalo tiez,vecer odetavene v garazi,pridem poobede ani tuk,ani kontrolky,odpojil batt. skusil do skratu,nic,tak rychlo nabil a odvtedy vse OK,tiez som meral,pripojil ampermeter zacvakol zamok na kapote,zamkol auto,po nejakom case skoncila hodnota asi na 22mA,neviem doposial co sa posralo,je tu dost o tom popisane ww.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=218121&hilit=vybija+bateriu,riesili to i na sk.fore

hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Re: Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od hmyzak »

díky to jsem už četl, nenašel jsem však žádné řešení. Prostě se to spravilo samo?

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od lukasko144 »

Aj mne sa par dni dozadu sama od seba vybila baterka (na cca 3 V). Prejavilo sa to rano, ked ma zobudila hukajuca sirena, ktora po chvilke pipania prestala. Kedze casom zacalo velmi prsat a ja som mal otvorene stresne okno, musel som nastartovat na zadnu baterku a to okno aspon zavriet. Baterku som potom dobijal snad 40 hodin alebo kolko a odvtedy je klud. Chvilu som rano startovaval s malou dusickou, ale uz som na to aj zabudol. :) Samozrejme problem som ziadny neobjavil, ani vo vypise.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

pahd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 09.02.2014 00:53

Re: Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od pahd »

Ahoj, sice vidím, že už je to trochu starší, ale podařilo se to vyřešit?
Mám podobný problém - občasné vybití baterie "do mrtva", přitom když měřím odběr, auto tak do 1-2 minut usne až na min. odběr 0,01A (tj. 10 mA).
Stane se mi to v průměru 1x za pár měsíců. Nabíjení v pořádku. Baterky střídám 2. Dělalo se to s autorádiem MFD2 DVD (origo v autě), teď mám RCD500 mp3 a dělá to taky.
Díky moc
2006 VW Passat Variant 2.0 tdi 125 KW (BMR) DSG

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Vybíjení baterie - přesto odběr nulový a funkční dobíjení

Příspěvek od vlado 14 »

tak ta batt je :gey: ,ja mam uz novu a je klid :potlesk:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“