Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.10.2014 20:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

Ja se ale Jirko celou dobu bavim o oleji v DSG

Patrik

Předmět příspěvku: Re: DSG
PříspěvekNapsal: 03.10.2014 09:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.03.2008

745

Slovensko

no ja patrím práve ku skupine kde chcem vidieť všetko :-) nepatrím ale k tým čo mechanikov džubú alebo im radia čo a ako...to už robím len keď vidím, že to môže zle skončiť, našťastie mám dobrého mechanika ale dostať sa k nemu je fakt na dlhé lakte. Ale čo sa týka automatu pôjdem asi do autorizáku kedže fakt odborník, ktorý mi ju menil so všetkým v šude je v MB a to mám zo slovenska slušný nájazd :-)
Saaw: Asi som dlho v autorizáku nebol dávať robiť nič tak preto neviem, že už môžeš čučať mechanikom na prsty (len aby to nebolo tak, že môžeš tam čakať ale do dielne ťa nepustia :-) Danubiaservice dobrý, už dlho mám s nimi dobré skúsenosti akurát na prvýkrát bol problém vyhodiť bloky meraných hodnôt pre DSG, tošku na mňa kukali ako puci a bolo s tým viacej naťahovačiek al doriešilo sa to k spokojnosti, inak nemôžem nič vytknúť.
RICOM: Počuj rypák, mali ste možnosť prejsť na to euro a robiť tiež ťažké prachy v eurách ako my :laugh: Ale či už sme z vašej povahy za tie roky spolužitia niečo zdedili, ako vidíš aj u nás tie centovky radšej odkladáme pod vankúš a čo môžeme poriešime a spravíme na fóre a nie v autorizákoch :drinks: inak klobúk dolu, máte fakt dosť dobrých fachmanov, dobré ceny a keď občas porovnávam prístup tak mám pocit, že by som sa mal hanbiť za tých našich :-) ale to je kus od kusu človeka a aby som nikoho neurazil aj u nás sú ešte stále machri/staré školy a úžasným prístupom a odvedenou prácou :drinks:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 03.10.2014 14:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2014

332

Bratislava

Nie nie normalne ta nechaju stat v dielni pri aute, samozrejme mu do toho nefusujem, len sa pozeram.
Btw na co si dat pri tej ymenene oleja v dsg pozor? Ja som sa ich pytal ci aj precistia dsg tlakom a urobia nejaku adaptaciu hodnot alebo nieco v tom zmysle a povedali ze nie, ze len vyleju stary olej, vymenia filter a daju novy.. Pls staci skutocne len toto? Je to vraj podla servis manualu pre moje auto prave tak. Ale tak clovek nikdy nevie kde si tam mozno budu chciet usetrit robotu..

PříspěvekNapsal: 03.10.2014 17:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

vylejt olej, případně odsát přes filtr, vyměnit filtr, dát olej a hlavně dát správě kolik má být.. je tam nějakej přepad či co..
žádný profoukávání nic podobného..tohle není tiptronic kde se sundaval dekl čistil se, vložka vevnitř, těsnění nové a 9litrů oleje :drinks:

Saaw píše:
Nie nie normalne ta nechaju stat v dielni pri aute, samozrejme mu do toho nefusujem, len sa pozeram.
Btw na co si dat pri tej ymenene oleja v dsg pozor? Ja som sa ich pytal ci aj precistia dsg tlakom a urobia nejaku adaptaciu hodnot alebo nieco v tom zmysle a povedali ze nie, ze len vyleju stary olej, vymenia filter a daju novy.. Pls staci skutocne len toto? Je to vraj podla servis manualu pre moje auto prave tak. Ale tak clovek nikdy nevie kde si tam mozno budu chciet usetrit robotu..

ty pič.o, ko*ot moj slovensky :drinks: vůbec ti nerozumím ani slovo skoro :laugh: :laugh: tady jsi na CZ foru nauč se řeči našeho kmene hej :tongue:

Nemo píše:
RICOM: Počuj rypák, mali ste možnosť prejsť na to euro a robiť tiež ťažké prachy v eurách ako my :laugh: Ale či už sme z vašej povahy za tie roky spolužitia niečo zdedili, ako vidíš aj u nás tie centovky radšej odkladáme pod vankúš a čo môžeme poriešime a spravíme na fóre a nie v autorizákoch :drinks: inak klobúk dolu, máte fakt dosť dobrých fachmanov, dobré ceny a keď občas porovnávam prístup tak mám pocit, že by som sa mal hanbiť za tých našich :-) ale to je kus od kusu človeka a aby som nikoho neurazil aj u nás sú ešte stále machri/staré školy a úžasným prístupom a odvedenou prácou :drinks:

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 05.10.2014 00:12 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13393

Chomutov

ricom píše:
Ja se ale Jirko celou dobu bavim o oleji v DSG

Patrik

Jo, sorry vlastně, to téma o tom taky celou dobu je. :wink:

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 14:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.03.2008

745

Slovensko

nooo, oni vymenia olej, starý vypustia, vymenia aj filter. Preplachovať, o tom neviem, že by to robili. Je na to prípravok, na to dolievanie oleja a keď ho je dosť je tam taká ako by som to nazval...trubička, ktorá po zašróbovaní naspäť určuje správnu hladinu oleja takže po naštartovaní, pozaraďovaní stupňov prebytočný olej odíde a ostane ho tam koľko má. No a tuším robia ešte adaptáciu, resp. základné nastavenie.

RICOM : Počuj náčelník "Veľká huba", ako to nemôžeš rozumieť veď jazyk máme rovnaký akurát ten dialekt je rozdielny :drinks: :tongue:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 14:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2014

332

Bratislava

No o tom prepade alebo co to je som pocul, ze to odpusti olej tak aby bola idealna hladina. Ja si hlavne odkontrolujem ci maju pripravene 4 flase este neotvoreneho oleja do DSG. Ak mi tam bude chciet naliat nieco z nejakej pochybnej kanvice alebo podobne, tak ho s tym rovno poslem niekam.
A adaptaciu nerobia ziadnu udajne. proste len vyliat, novy filter, novy olej, testovacia jazda a dovidenia..

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 18:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

hoši nevím jak u vás na SK ale tady v CZ je potřeba 5flaší, přesněji 4,6litránku.. 4flaše je fakt málo.. a nebo to neumí pořádně odpustit :drinks: :drinks:

kámo já si vždy rozuměl pouze s Vašimi polovičkami :drinks: :smoke:
Nemo píše:
RICOM : Počuj náčelník "Veľká huba", ako to nemôžeš rozumieť veď jazyk máme rovnaký akurát ten dialekt je rozdielny :drinks: :tongue:

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 18:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2014

332

Bratislava

Tak 5 flias :D nechytaj za slovicka :D podstata je aby boli este neotvorene a nelial mi to tam z nejakej pixle od hnojiva na kvetiny..

PříspěvekNapsal: 06.10.2014 19:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3619

Brno/Opava

vymena oleje v DSG: krok za krokem

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 14.12.2014 21:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.03.2008

92

český ráj

Zdravím pánové nechci zakládat nové téma tak to zkusím napsat sem. Zajímalo by mě co udělá auto s DSG v kopci když pustíte brzdu.
V Golfu V mě to kousek popojelo a pak to držela převodovka. Jeden borec mi říkal že pokus to začne couvat tak je DSG před GO. Jak je to u Passata když maj všichni Auto Hold? :?:

PříspěvekNapsal: 14.12.2014 21:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2011

1146

Jablonec n/N

Je to stejné jako manuál.

PříspěvekNapsal: 14.12.2014 22:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.03.2008

92

český ráj

Takže jede nekontrolovatelně z kopce pokud nešlápneš na plyn nebo brzdu? Zapoměl jsem napsat se zařazeným D... :oops:

PříspěvekNapsal: 14.12.2014 22:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

mě se zastaví a stojí případně trochu jede dopředu pomalu. rozhodně necouvne.. ale záleží jak prudký je kopec..

Autohold je pro holky nepoužívám to. :tongue: :laugh:

PříspěvekNapsal: 14.12.2014 23:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2011

1146

Jablonec n/N

Přečti si manuál, jednak se to dělat nemá (nesmí) / máš použít ručku. A druhak je to v pořádku že ucouvne než zabere spojka.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]