Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
CD_Jojn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.10.2013 18:57

Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od CD_Jojn »

Zdravím,

poslední asi měsíc mám problém s Pašíkem 1,9 TDi, 96kW (chip z 77kW), PDčko 2005.
Jednou se mi stalo, že při předjíždění na okrsce do kopce mi z ničehonic cukl motor a másledně poklesl výkon a auto vůbec nejelo. Táhlo to jen na 1/3 plynu a pak jako by to vůbec nereagovalo na plyn. Až posléze jsem se pak dozvěděl, že to byl nouzový režim motoru. Zdechnout/nastartovat motor tehdy pomohlo, ale tenhle problém se začal opakovat častěji, hlavně když jsem tomu víc šlápl a třeba i na dálnici. A v nouzáku na dálnici žádná sláva. Otec říkal, že to vidí na váhu vzduchu a že si ji mám nechat vyměnit.

Včera mi ale začala autě svítit kontrola "Check engine" píše mi to Emise - Do dílny. Zajel jsem za kámošem, co má jen OBDII čtečku nechal jsem si načíst chyby. Vypsalo to P0234 - Pohonná jednotka - Turbo/Super charger overboost condition. Chybu jsme pak vymazali a i když to pak padlo do nouzáku, tak check engine teď nesvítí. Hledal jsem na netu, ale moc jsem toho nenašel. Nesetkal se s ním někdo? Je mi jasný, že budu muset do servisu a na VAG a stejně to bude potřeba opravit, ale spíš by mě jen dopředu zajímalo kolik si mám nachystat. I když mi to přijde jako dost obecná chyba a že to prostě může bejt cokoliv. Nějaký tipy?

Díky moc

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od Qido »

1) Dej to někomu, kdo tomu rozumí.
2) Kdo ti dělal chip? Nějakej garáž tuning?
3) Zatím nikdo nedokáže vyvěštit co s tím autem máš takže je těžké tipovat cenu.
4) Tipuji podtlakovu regulaci turba. Ale možná jsem úplně mimo, takováto chyba se vyskytovala tradičně u ochcávek tdi.
Naposledy upravil(a) Qido dne 31.10.2014 08:02, celkem upraveno 1 x.

CD_Jojn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.10.2013 18:57

Re: Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od CD_Jojn »

Půjde to do servisu, nechci po vás samozřejmě ze 4 vět, aby jste mi řekli co přesně s tím je. Ale kdyby jo bylo by to fajn :D :D
Chip je tam už roky a je normálně od nějaký firmy v brně co se tím zabývá. Nedělal jsem ho já, ale majitel před tím. Mám někde ještě od něj fakturu.
Spíš jestli někdo neměl podobný symptomy, tak mě jen zajímalo co tomu bylo a kolik to stálo.

Dík.

Uživatelský avatar
Jadpar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 412
Registrován: 04.06.2014 03:17
Bydliště: Západ

Re: Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od Jadpar »

tuhle chybu sem měl taky na svém pašíkovi 1,9 TDi 77kw byla to regulace tlaku v turbu byl tam silny pretlak klapky nefungovali jak měli dělali mi repas turba ( pouze čištění ultrazvukem) dal sem za to 1000,- + práce za montáž/demontáž. Jr to cca měsíc až 2 zpátky a od té doby problémy ustaly.

Jinak ta kontrolka mi taky někdy svítila někdy ne auto u 3k otáček začalo cukat a potom spadlo do nouzáku

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od KJirka »

firma v Brně jo ? Tak jen doufej, že to nebyla vyhlášená firma ABC tuning :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

faster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 28.10.2010 18:10

Re: Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od faster »

taky bych řekl hadice turba, měl jsem ten samý problém..pak ti to jede jako klasicky ropak bez turbiny :-D

Uživatelský avatar
Jadpar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 412
Registrován: 04.06.2014 03:17
Bydliště: Západ

Re: Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od Jadpar »

jo ale kdyby to byla hadice tak by auto ztratilo výkon a neháže to do nouzáku... nehledě na to že by to poznal hnedka při rozjezduané až u 2k otáček

Adioos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2012 14:39

Re: Emise - do dílny, nouzák a chyba P0234

Příspěvek od Adioos »

Ahoj,

Dnes se mi objevil znak kuřete :-) ( kontrolní světlo emisí) zničeho nic a na displeji se oběvilo Emise - do dílny.Žádné pokles výkonu motoru nebyl.
Budu dávat na diagnostiku.
Měl někdo ten stejný problém mám VW Passat 2.0 TDI 103kw 4motion 2006

Díky za info.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“