Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od hkr »

Setrváku to asi nedělá dobře (jestli to teda není tak chytrý a nedá si vyloženě meziplyn), ale jinak fičura dobrá. Neskutečně ti to šetří brzdy :taunt:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od KJirka »

kluci pročtěte si ty Sixtovo stránky. On tam má všechny ty symptomy závad popsaný a hlavně se o něm říká, že je na DSG vůbec asi nejlepší v republice.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od dkraft »

hkr píše:Setrváku to asi nedělá dobře (jestli to teda není tak chytrý a nedá si vyloženě meziplyn), ale jinak fičura dobrá. Neskutečně ti to šetří brzdy :taunt:
no brzdy to mozna setri, ale moje nervy dostavaji hroznou cocku!! :-D

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od dkraft »

KJirka píše:kluci pročtěte si ty Sixtovo stránky. On tam má všechny ty symptomy závad popsaný a hlavně se o něm říká, že je na DSG vůbec asi nejlepší v republice.
diky za tip, proserfoval jsem sixtovo stranky a podobnou zavadu tam opravdu popisuje ve spojeni s ESP, takze se mrknu jakou verzi jednotky ESP mam jestli to neni nahodou tenhle pripad. Kazdopadne me vrta hlavou, ze to zacalo delat az ted a nebo jsem si toho doted nevsimnul ....... je pravda, ze vetsinou nejezdim "pianko"! :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od KJirka »

ta mechatronika dostává čočku, když necháš dlouho olej, ve kterým je spousta bordelu, co už filtr nepobere. A pak to třeba může dělat takový věci. Velmi laicky řečeno.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od dkraft »

olej mam OK, resp. byl menenej podle intervalu a po posledni vymene mam najeto cca 20tis.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od KJirka »

hele, já tady nerad opakuju cizí rozumy, ale má se prý udělat s výměnou oleje znovu i základní nastavení mechatroniky. Nemusí, ale je to prý lepší. Zeptej se Yessmena.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od yessmen »

Když už to blbne je pozdě, může se zkusit základní nastavení ale spíš jedině nová mechatronika.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od KJirka »

tak ono když to nějak jezdí, on si asi každej rozmyslí dát za ní raketu jen kvůli konfortu
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od ricom »

slyším poprvé.. proč by jsi to dělal.. nikdy jsem to nedělal a nemám problém.. to blbost Jirko..
KJirka píše:hele, já tady nerad opakuju cizí rozumy, ale má se prý udělat s výměnou oleje znovu i základní nastavení mechatroniky. Nemusí, ale je to prý lepší. Zeptej se Yessmena.

Uživatelský avatar
dato1982
Člen klubu
Příspěvky: 71
Registrován: 18.07.2014 11:21

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od dato1982 »

víte, kluci co si myslím? dám za auto 650 táců, jezdím, za necelý rok se to posere a pak jen platit prachy za něco, co má fungovat.
s DSG jsem asi skončil. je to nedopracovaná převodovka, která je prostě špatná! jezdit s tím budu dál, než to jednou neprodám.

a už vůbec přemýšlím o manuální převodovce, která doopravdy nemá žádný problém.
Volkswagen CC, 2.0 TDI, 103 kW, DSG - 2012 Dark Oak, BlueMotion

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od dkraft »

dato1982 píše:víte, kluci co si myslím? dám za auto 650 táců, jezdím, za necelý rok se to posere a pak jen platit prachy za něco, co má fungovat.
s DSG jsem asi skončil. je to nedopracovaná převodovka, která je prostě špatná! jezdit s tím budu dál, než to jednou neprodám.

a už vůbec přemýšlím o manuální převodovce, která doopravdy nemá žádný problém.
a manualni prevodovky jsou bez chyb, jo? :-) jeste nikdy nikdo ji nemusel opravovat nebo menit? :-)

ja naopak uz nikdy nechci auto co bude mit kvrdlacku a pedal navic! :-)

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od hkr »

dato, jsi pln emocí, chápu. Je fakt, že zrovna ty máš asi dost smolíka, ale jinak je DSG fakt docela spolehlivá převodovka :drinks:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od KJirka »

no hele, Dato má samozřejmě částečně pravdu v tom, že ta převodovka není konstrukčně úplně ideální. On dal za auto 650 t. v domnění, že bude pár let v klidu jezdit. Auto se mu sere (setrvák), tak je pochopitelně nasranej. Já osobně si myslím, že DSG je slušná převodovka, ale věděl bych určitě o lepších. Ale za jiný peníze, je taky třeba zdůraznit. A DSG je asi především velmi choulostivá na výměny oleje. Jestli výrobce udává u Long life olejů v motoru 30 t. a skoro všichni se shodujeme na tom, že je lepší to vyměnit v polovině, tak co proboha čekat u DSG ??? V oleji běhají hřídele a kola, běhají tam spojky a běhá tam choulostivá mechatronika. A do toho samýho oleje se obrušuje materiál z těch spojkových lamel. Je tam filtr, ale ten není o moc větší, než filtr v motoru. No co myslíte, že ten filtr kurwa udělá, když do něj jdou takový sračky ? No ucpe se . A ten filtr tam má vydržet 60 t. km. Někdo to jen tak šudlá, někdo jezdí ostře, někdo je závodník a někdo, jako já si to ještě načipuje. No a pak se z těch lamel logicky dostává toho bordelu do oleje ještě víc. A pak to jde všechno zcela nekontrolovaně do mechatroniky. Už to chápete ? Já mám první automat a nikdy jsem nezkoumal, co, proč a jak tam chodí. Až teď, kdy mi DSG kvůli úniku oleje měnili, jsem se o to začal trochu zajímat. A jako strojař zjišťuju věci, který jsou až k smíchu. To je ta mokrá spojka, mimochodem.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Trhnuti DSG pri rozjezdu potom pohoda klidek

Příspěvek od ricom »

hkr píše:dato, jsi pln emocí, chápu. Je fakt, že zrovna ty máš asi dost smolíka, ale jinak je DSG fakt docela spolehlivá převodovka :drinks:
naprostej souhlas s tímto.. pravda že já měl na záruku taky dSG měněno ještě v NDR ve 100k.. od té doby nachrochtáno dalších 170k a vše cajk..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“