Cvakani pri rozjezdu do zatacky

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
hany.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 26.01.2014 16:21

Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od hany.h »

Ahoj Klubaci,
zacal se mi ozyvat cvakani ve predu pri rozjezdu do zatacky.Kdyz se rozjizdim rovne, tak to nedela. Ozyva se to kdyz vyjizdim z rady nebo od semaforu rovnou zatacim v levo i v pravo. Kdyz sundam nohu z plynu, prestane to cvakat.
Neresil jste to tady nekdo?
Predem dekuji za veskere informaci....
Passat 3c kombi 2006 Praha

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od hkr »

Homokloub


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od Qido »

Homouš. Souhlas.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od pasat »

Tak tak. Stihl jsem ještě výměnu v záruce na našem CC a od té doby 1*

Uživatelský avatar
hany.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 26.01.2014 16:21

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od hany.h »

Diiiky vsem za rady :good: :good: :good: :good:
Passat 3c kombi 2006 Praha

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od halajcik »

Ahoj, teď se mi začal objevovat podobný problém. Začíná mi to pravidelně klepat tak od 60km/h nahoru při záběru motoru. Do 50km/h se to ani neozve. Zejména při zařazení 4 - 5 kvaltu když je motor v záběru, tak to klepe a pak ještě při dlouhé pravé zatáčce to slyším víc. Když dám nohu z plynu, tak nic. Ani na túrování bez zařazení kvaltu nic neklepe. Zdá se mi, že to slyším od předního kola u řidiče. Je to zvuk, jako by kolo mělo vejce, nebo něco bylo zapichlý v pneumatice. Ale kolo to rozhodně není, jelikož jsem už zkoušel přehazovat i zezadu na předek a dělá to pořád. Předpokládám, že to může být ten homokloub o kterém píšete na levé straně od řidiče. Jen se zeptám - bude to spíš vnitřní, nebo vnější? Kolik CZK záležitost dílu to je? Dík předem, klubáci, za radu.
Michal

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od Qido »

Koukni na toto téma. Myslím, si, že to budeš mít podobné. Dělají to vnější klouby.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... zvuk+video" onclick="window.open(this.href);return false;

Dával jsem Lobro klouby, podle referencí snad nejlepší z druhovýroby. Cena cca 1800Kč/kus. Doporučuji měnit na obou stranách.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od halajcik »

Qido píše:Koukni na toto téma. Myslím, si, že to budeš mít podobné. Dělají to vnější klouby.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... zvuk+video" onclick="window.open(this.href);return false;

Dával jsem Lobro klouby, podle referencí snad nejlepší z druhovýroby. Cena cca 1800Kč/kus. Doporučuji měnit na obou stranách.
Ahoj, díky moc. Dělá to přesně to, co na tom videu. Mimochodem, odkud jsi to bral? Na Auto Kelly jsou pod 2.000 pouze od Starline a ty bych tam nerad dával.
M.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od Qido »

Napíšu ti odkud jsem to bral, pod podmínkou, že přestaneš zasírat fórum a pokusíš se používat hledání!

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od halajcik »

Qido píše:Napíšu ti odkud jsem to bral, pod podmínkou, že přestaneš zasírat fórum a pokusíš se používat hledání!
OK, ale vždyť jsem nové vlákno nezakládal, jenom se zeptal na již založeném, které jsem fakt hledal.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od Qido »

A bylo to nutné ve 4 tématech i v nesouvisejících? NE.

Koukni na granex.cz, autorozvody.cz a já osobně bral Lobro tady: http://www.autodily-cardo.cz/pohon-kol/ ... -skoda-vw/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od Jirka. »

Na video jsem nekoukal, ale pokud to dělá v tahu že se auto rozvibruje, tak většinou bývá špatný vnitřní
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od halajcik »

Jirka. píše:Na video jsem nekoukal, ale pokud to dělá v tahu že se auto rozvibruje, tak většinou bývá špatný vnitřní
Ahoj, ono to nevibruje, jenom to pravidelně klepe, ale auto ani volant se nechvěje.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Cvakani pri rozjezdu do zatacky

Příspěvek od halajcik »

Ahoj, tak děkuji moc za rady. Teď v sobotu jsem vyměnil levý kloub vnější a je po problému. Napadlo mne vlastně, že na tom kloubu už mi v minulosti praskla manžeta a zjistil jsem to až při přezouvání, takže se tam mohla dostat nějaká nečistota a obrousit ho.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“