Co za Pašíka pořídit..

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od KJirka »

ten Passat třeba až taková sračka není, ale kupuješ-li ojetinu, nikdy nemáš jistotu, co se s tím autem v minulosti dělo. Viz třeba ty km, ale taky havárie a nejrůznější neodborný opravy. Já třeba jezdím v průběhu roku více auty, tak na CC najedu tak 25 - 30 t. km, víc ne. Ale jsou lidi, který v autě málem bydlí a najedou taky třeba 100t. ročně nebo i víc. A jak napsal třeba HKR, pak narazíš na mladou "voňavku", která má ve skutečnosti namotáno tři kila a na budíku pod kilo. No a někdo do toho skočí a pak naříká, jak je možný, že tak mladý a málo jetý auto je samá závada.
Já chtít koupit Passata do dvou set, tak mám z DSG strach. Takže jestli chce kolega manuál, rozhodně mu to schvaluju.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od wlcakk »

Omlouvám se že sem zde dlouho nebyl. Vánoční shon v plném proudu..
K ceně auta, nechci aby mi tu někdo napsal, ano koupíš pasata a nedáš do toho ani kačku. Spíše sem chtěl tady zjistit, co se na nich hodně kazí apod. Na auto chci dát něco okolo 180-200tis + samozřejmě základ rozvody a jak sem se zde dočetl i ty vyvažováky. To jestli člověk narazí na kus v dobré kvalitě už se ukáže časem.
Hlášky typu na ryby motorku neberu vážně.
Převedovka: tak o ni mě asik můžete přesvědčovat ale půjdu zcela jistě do manualu. Jsem sice mlaďoch ale klasika manual se mi zamlouvá, DSG neznám, nemohu posoudit ani u svých kámošů nikde vyzkoušet.
Počet km sem jen tak odhadl. KDyž sem si kupoval druhého Golfa, měl na tacho najeto 103tis ale ve skutečnosti měl min 2x tolik. Auto stálo pakatel a za cca 4roky provozu jsem do něj vrazil okolo 15tis na servisu (nepočítám rozvody, brzdy, oleje). Chtěl sem udat jen odhadový počet KM.

Jinak zatím díky za vaše názory.
Po svátkách zajedu za strykem co auta vozil a děla mech. ať poradí co..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
kubajzs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 17.03.2008 11:59
Bydliště: český ráj

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od kubajzs »

Já bych třeba manuál už nechtěl. Je to přežitek navíc u naftovýho auta... Asi jsem moc pohodlnej ale třeba manželce odpadne 70% starostí... :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od Qido »

kubajzs píše:Já bych třeba manuál už nechtěl. Je to přežitek navíc u naftovýho auta... Asi jsem moc pohodlnej ale třeba manželce odpadne 70% starostí... :-)
Byl jsem zastáncem manuálu. Dokud jsem si nesjel s Audi A4 2,0TFSI quattro tiptronic. A člověk najednou zjistil, že manuál je zbytečný a do toho auta se nehodí. Ale chce to,aby auto už mělo nějaký výkon. Něco jsem najezdil s e39 520i už fl, takže 6ti hrnek, 2.2l a 170koní a s automatem to bylo vyloženě utrpení. Přitom s fofrklackem to samé auto jezdilo poměrně pěkně.
DSG v kombinaci s PD nemohu moc posoudit a celkem by mě to zajímalo,protože to jsou jak říkám náladové motory, ale k CR motorům se to DSG vyloženě hodí.

Sorry za OT.

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od ladulel »

Osobně bych nechtěl automat. Vyzkoušel jsem DSG i multitronika v Audině a nepříjde mi to jako nějaká výhra.
Fofr klacek je fofr klacek :smoke:

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od Mirco »

automaty od BMW jsou v porovnání s DSG hloupý :wink:

DSG s PD je celkem v poho :good:

ladulel: jsou lidi jako třeba já, že už jsou líný řadit :laugh:

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od ladulel »

ladulel: jsou lidi jako třeba já, že už jsou líný řadit :laugh:[/quote]


Aha, tak to je potom samozřejmě automat jasná volba :drinks:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od ricom »

změníš názor jakmile s tím začneš chvilku jezdit. věř mi měl jsem stejný názor kdysi. Už bych fofrklacek nechtěl ani omylem..
A myslím že stejný názor zde bude mít více klubáků..

mimo jiné jsem půjčil svézt pár lidem co měli názor jako ty a všem se to hodně zamlouvalo.
ladulel píše:Osobně bych nechtěl automat. Vyzkoušel jsem DSG i multitronika v Audině a nepříjde mi to jako nějaká výhra.
Fofr klacek je fofr klacek :smoke:

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od Archie »

wlcakk píše:*** cut *** Převedovka: tak o ni mě asik můžete přesvědčovat ale půjdu zcela jistě do manualu. Jsem sice mlaďoch ale klasika manual se mi zamlouvá, DSG neznám, nemohu posoudit ani u svých kámošů nikde vyzkoušet.*** cut ***
Já mám sice manuál 6Q, ale jestli se hodláš, jako mlaďas, někdy v budoucnu poměřovat s kamarády, má DSG jednu obrovskou výhodu - ty jeho dvě spojky budou vždycky řadit rychleji než jakýkoliv virtuoz s manuálem a jednou spojkou. Takže minimálně na sprintový rovince ti kámoš se stejně silným motorem a DSG nejspíše napráská.
A další, pro chlapy nezanedbatelná výhoda DSG je, že prostě tu ruku ze stehýnka (z pod kalhotek) spolujezdkyně nemusíš za celou cestu vůbec přesunout :laugh: :laugh: :laugh:
Ale vážně, 6Q DSG je poměrně vychytaný a až na vzácné vyjímky spolehlivý, pouze navíc každých 60k vyměníš olej, ale to je zanedbatelné. Určitě se s tím nejdříve svez a pak rozhodni co koupíš. :pleasantry:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
kubajzs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 17.03.2008 11:59
Bydliště: český ráj

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od kubajzs »

Já jedu automaty cca od roku 2005 a jiný auto už nechci. Možná v benzínu by to mělo smysl ale v naftě? Klasickej automat s měničem mi je příjemnější než DSG. To poskakování je nepříjemné ale nic hrozného na co si člověk nezvykne...

Šel by někdo do tohodle?
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 51577.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak je to vlastně s napravama u B5? Nic moc jsem nenašel takže už to není tak jako u B5 že se toho každý bojí a moc to nevydrží?

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od petryk1 »

Jednoznacne DSG. Kto nejazdil, tak len tak pise do vetra. A este s padlami pod volantom... Jedna basen. U mna sa poskakovanie nekona. Neviem, ako u ostatnych. Plyn treba len pohladit nohou a krasne ide... Ale jedna nevyhoda tu je a vtedy pomozu padla pod volantom. Jazda v meste, MPR 50 kmh, otacky 1200 - to autu nesvedci... :(

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od ppfox »

kubajzs píše:...Šel by někdo do tohodle?
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 51577.html" onclick="window.open(this.href);return false;
až na ty hadry uvnitř celkem pěknej...a dost slušná cena...až podezřelá řekl bych, ale zase pokud je tam těch 290K km poctivejch, tak asi jo...chce to prohlídnout, ale jinak nevypadá zle takhle na dálku :wink:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od denis.82 »

ppfox píše:
kubajzs píše:...Šel by někdo do tohodle?
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 51577.html" onclick="window.open(this.href);return false;
až na ty hadry uvnitř celkem pěknej...a dost slušná cena...až podezřelá řekl bych, ale zase pokud je tam těch 290K km poctivejch, tak asi jo...chce to prohlídnout, ale jinak nevypadá zle takhle na dálku :wink:
Jj, vymenit sedacky a kola a je :good: Byl uz cca 3 mesice zpatky na bazosu, prodaval ho primo majitel, myslim ze cena byla o deset tisic vetsi a kilometru mel lehce pres tri kila (ale nemyslim, ze by je bazar stocil, spis jen nechtel mit v inzerci magickych 300tkm). :D Jinak recenze u nas ve zlinskem kraji na bazar Anvy jsou fakt bidne, ale tohle asi nebude jejich, spis komis.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od denis.82 »

Docela se mi libi i tenhle, ale s klackem. :roll:
http://auto.bazos.cz/inzerat/42611844/V ... DPF-CR.php" onclick="window.open(this.href);return false;
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
kubajzs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 17.03.2008 11:59
Bydliště: český ráj

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od kubajzs »

denis.82 píše:Docela se mi libi i tenhle, ale s klackem. :roll:
http://auto.bazos.cz/inzerat/42611844/V ... DPF-CR.php" onclick="window.open(this.href);return false;
No tak ten bych bral hned kdyby neměl ten klacek... :(
Nějak zjišťuju že není z čeho vybírat... A ceny některých jsou nějak mimo nebo se pletu?
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 29329.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“