zavření EGR ventilu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

zavření EGR ventilu

Příspěvek od Šeba »

Čau klubáci,

mám otázku ohledně EGR ventilu. Uvažuju o jeho zaslepení, dokopal měl k tomu chladič spalin, který už se odporoučí a syčí jak had. Prvně jsem ho chtěl zaslepit a softwerově vypnout, ale podle známýho by ho stačilo jen vypnout v poloze zavřeno k tomu chladiči. Tak teď nevím, jestli si ten nerez plech, který mě stál pár plzniček dát do vitríny, nebo ho tam i přes ty rady namontovat.

Jaký k tomu máte názor? :)
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: zavření EGR ventilu

Příspěvek od Klejzlik »

Šeba píše:Čau klubáci,

mám otázku ohledně EGR ventilu. Uvažuju o jeho zaslepení, dokopal měl k tomu chladič spalin, který už se odporoučí a syčí jak had. Prvně jsem ho chtěl zaslepit a softwerově vypnout, ale podle známýho by ho stačilo jen vypnout v poloze zavřeno k tomu chladiči. Tak teď nevím, jestli si ten nerez plech, který mě stál pár plzniček dát do vitríny, nebo ho tam i přes ty rady namontovat.

Jaký k tomu máte názor? :)

No, jak píšeš je nutné softem udělat "vypnutí" a pak už je docela jedno,zda ho budeš mít zaslepený či ne, jelikož logicky bude zavřený,takže v podstatě zaslepený ale osobně tam mám záslepky,kámoš má zase pouze vyplý v softu bez záslepek, je to asi docela jedno

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: zavření EGR ventilu

Příspěvek od Šeba »

ok díky za info, aspoň se paštika nemusí tahat do dílny a rozebírat :-)
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zavření EGR ventilu

Příspěvek od teekey »

Jestli mas DPF, tak zaslepeni EGR asi nebude to nejlepsi pro filtr...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: zavření EGR ventilu

Příspěvek od Šeba »

Něco jsem si o tom přečetl a jasný...jdu sám proti sobě :-) Ale co vyjde lépe? Čistit sání + turbo + koupit nový chladič nebo každých 100tkm vyhodit filtr a zkusit ho ošetřit chemií? V nejhorším se ho zbavit, ale tohle by byla jen krajní možnost.
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: zavření EGR ventilu

Příspěvek od hkr »

Cistit sani a turbo, ty jsi trouba, vid? Ucpany sani maj lidi, co lejou naftu za 27,50 a bublaji 1200ot. Nedavno jsem mel sani venku a po 160tis cisty jak prdelka
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“