Voda v kufru sedan

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Voda v kufru sedan

Příspěvek od jirkaloz »

Dnes jsem po delším dešti zjistil, že mi teče do kufru. Rezerva cca 5cm ve vodě. Tapecírunk všude suchej, jen dole v pravo u víka vlhkej a nejde mi do hlavy kudy to tam může zatéct. Voda by měla přeci stéci po zadním čele víka na nárazník a pryč. Jakoby voda šla přes nárazník dovnitř. Řešil jste to někdo?

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od jirkaloz »

Tak asi tak: vybral jsem cca 10L vody, tapecírunk po stranách kufru suchej a dekl s taspec. nad rezervou nacucanej jak houba.
Co teď, kde hledat.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od teekey »

sundej tapec, lehni do kufru s baterkou a nekdo at lije vodu na zavreny kufr. Nekde ti to asi pousti pres tesnění.
Mrkni SEM a SEM, zda to neni povedome 8)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od jirkaloz »

Ten první odkaz je přesně můj kufr.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od KJirka »

najdi si profil člena Tomogo, ten to zatékání řešil u Passata CC už v záruce. Psal, že na to nemohli v servisu taky přijít. Asi se nikomu nechtělo ležet v zavřeným kufru nebo co. Protože to by bylo první, co bych já udělal a koukal bych s baterkou, kudy to teče.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od jirkaloz »

Uvidím, dnes všechen tapecíruk co je po stranách sundám, možná zjistím tu odtokovou hadici. Měla by snad zůstat voda v těch kapsách po stranách. Ani jsem zatím nezkoušel vyndat tu plast. vanu na které leží rezerva.
Na těch odkazech jsem četl že někdo stál čumákem dolů, protože v Po ráno když jsem jel do práce bylo v autě sucho alespoň podle vzduchu. V práci jsem to postavil čumákem dolů a odpoledne byl v autě puch jak ve skledíku.
Dnes jsem jel do K.Varů a puch v autě po ránu přetrvává. Proto počítám že bude voda pod tou plast.vanou a možná v těch kapsách po stranách. Uvidím, dám vědět.S tou hadicí a být v kufru je dobrej nápad, ale bydlím ve městě. :D

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od jirkaloz »

Tak asi vyřešeno, po demontáži tapecu po stranách byla ještě voda v těch kapsách. Vytáhl jsem hadici z podlahy a ještě vytekl zbytek co byl v hadici. Ucpanej byl ten konec co je v podlaze, bylo tam doslova bláto. po vyčištění jsem konec ještě kousek ustříhnul abych docílil většího průtoku a už snad bude klid. Bylo to ucpané na obou dvou stranách stejně.
Pod tou vanou jak jsem se domýšlel nic není, už jsem na to přišel jak je to dělané. :D
Jen ještě bych měl dotaz, pokud jsou i odtoky někde ve předu, kde je mám hledat? Ráno jsem měl zamlžené přední sklo a minulej týden když jsem čistil klima, starej filtr byl suchej a klima mám pořád na AUTO.
Přílohy
Odtok 01.jpg
Původní před vyčištěním
Původní před vyčištěním
Pouze vyčištěn
Pouze vyčištěn
Vyčištěn a kousek ustřižen konec
Vyčištěn a kousek ustřižen konec

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od KJirka »

tak sláva, další pyramidální problém vyřešen.
Naposledy upravil(a) KJirka dne 21.08.2015 06:42, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od Qido »

Snad to ustřižení nebude mít opačný efekt. Nevím, kde ústí, ale aby se ještě více nezasíralo....

Ston3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.01.2019 22:24

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od Ston3 »

Jeste fotka
Jeste fotka
Ahoj, asi mám stejnej problém. Passat b7 2012 sedan. Vyčistil jsem ten vstup hadičky co je pod víkem kufru. Sundal hadičku nahoře a zkoušel profouknout a nic. Dole jsem se bál více zabrat abych ji celou nezničil. Jak se ti povedlo ji dole sundat? Kam to vede? Díky

EDIT: tak hadička vyřešena, šlo to ještě větší silou.

Dotaz2: jde nějak na B7 Sedanu vytáhnout ta plastová vana pod rezervou? Nemá to žádnej šroubek ani plastovej úchyt vidět. Ani to není za co chytit. Díky Ston3

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Voda v kufru sedan

Příspěvek od jirkaloz »

Myslím že je to nejtovaný je to už delší daba co jsem to řešil. Tenkrát jsem ji ještě vrtnul na dvouch místech kdyby se tam nějak dostala voda, tak ať muže ven z tý vany.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“