Špatné studené starty

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Konyx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2015 14:21

Špatné studené starty

Příspěvek od Konyx »

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit. Koupil jsem passat 3C 1.9tdi 77kw bluemotion, 1 z 10 studených startů nechce motor naskočit po zahřátí bez problémů. baterka točí po 10 vteřinách to chytne, motor kucká nedrží volnoběh, vyměnil jsem baterku, palivový filtr, přidal aditiva do nafty, hžaviče ok, celkem vysoká spotřeba na to že je to bluemotion, pod 7l na 100 jsem se nedostal (zdá se mi to hodně z Octavií jsem jezdil okolo 5) Zkusím ještě vstřiky, ale bojím se prasklé hlavy motoru. Nebo napadá Vás ještě něco? Děkuji předem za každou radu a postřeh. :thanks:

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od petryk1 »

S tym startovanim by som skusil starter zrepasovat, alebo novy kupit. A pod 7l sa nedostanes? Pretekar... ? :)

Couloo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 17.11.2013 17:03

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Couloo »

Starter dost pomuze ale pry toto muze delat i palivove cerpadlo v nadrzi ktere malo tlaci naftu do motoru a proto dlouho toci.

Konyx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2015 14:21

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Konyx »

Uvidím jestli to bude dělat po výměně vstřiků, pak skusím asi dále, a ta spotřeba nepadá no :-( závodil bych rád ale to bych se dostal daleko K vyšším číslům, snažím se jezdit na spotřebu. Přemýšlím nad chipem, bylo by to živější, ale zas se mi nechce rýpat do motoru. Ale pořád mě zaráží bluemotion, ale skutek utek. Co jsem četl na recenzích kde psali spotřebu i 3,5 l mi připadne směšné. Ovšem nejel jsem ještě dlouho trasu na celou nádrž. Má někdo zkušenost se spotřebou u 1.9 77kw bluemotion?

Konyx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2015 14:21

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Konyx »

http://www.auto.cz/vw-passat-1-9-tdi-bl ... e-pet-1707" onclick="window.open(this.href);return false;

Konyx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2015 14:21

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Konyx »

Když jsme přebírali testovací automobil, svítila na palubním počítači hodnota 5,5 l/100 km, kterou předchozí uživatelé zjišťovali na předešlých 1800 kilometrech. Náš dálniční testovací okruh s jízdou konstantní rychlostí 130 km/h ukázal velmi dobrých 5,6 l/100 km a když se rozhodnete jet vyloženě na spotřebu rychlostí 100 km/h (vše na tempomat, rychlosti jsou reálné a nikoliv tachometrové), zůstane po několika desítkách kilometrů na ukazateli 3,8 l/100 km. Mise je tedy, zdá se, splněna. A to jsme měli obuty běžné zimní pneumatiky, které valivý odpor spíše zvyšují než snižují proti standardním letním.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“