Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Pavel Kohler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.03.2016 22:15

Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od Pavel Kohler »

Zdravím, nevím jestli to tu už nebylo, ale nenašel jsem žádný relevantní odkaz, jde o to ze na volnoběh - je jedno jestli je motor studeny nebo zahřátý - je slyšet z prave části/ve směru jízdy/ kovové selesteni, kapku méně kdyz je motor poradně zahraty, ale pořad tam tak nejak je, kdyz se člověk zaposloucha.Nerad bych něco zanedbal, mam odpozorováno že tenhle nežádoucí efekt souvisí s naftou kterou beru a hladinou oleje, projevuje se to pak vic nebo min. Nechci spekulovat a tak me napadlo jestli nejde o nějakou známou věc, jestli můžete doporučit nějakou prevenci, či je to normální doprovod tohohle motoru, najeto mam 217 tis, auto je 8 let staré, ale přesto...rozvody, vstriky, nebo setrvacnik? A je to vubec problem? Nemalovat čerta na zeď :) jinak bere dlouhodobě 6,6 az 6,8 na 100, jezdím kombinaci město/dálnice, výkon podle stylu jízdy, občas linejsi, ale nakonec jde v poho do otáček, zajímavá zkušenost byla po vyndani a znovuzapojeni baterky, restartujte se jednotka? Bylo to strašne živý, pak se motor zase civilizoval :) Jinak se mi zda ze se přizpůsobuje stylu jízdy. Zatím bez dalších trablu. Moc díky za nápady.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od KJirka »

kdy byly dělaný rozvody ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Pavel Kohler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.03.2016 22:15

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od Pavel Kohler »

Ahoj, mam servisní knížku, jenže do 145 tis měnili klasicky olej, filtry, pilovy filtr....pak uz ji druhy majitel nevedl, tuším ze okolo 180 tis+-, zjistím to presne, stejne me dráždí ze nevim jestli vyměnili i hridelku ol. čerpadla, auto jsem si privez od soukromníka z Německa, byl automechanik, je videt ze se staral, ale jak se říká kovarova kobyla..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od KJirka »

zásada, udělat rozvody.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Pavel Kohler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.03.2016 22:15

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od Pavel Kohler »

Tzn. kdyby to bylo volnější je to slyšet? Hlavně to muze spadnout zejo, údajně se měnily pozdějš uz i s tim napínacim sroubem, a se sestihranem, ale spolehnout se na to nedá automaticky protože Německo....takže nějaká větší kontrola me stejne nemine, jak vidím :) za tři měsíce - od listopadu mam nájezd 7tis, tak jsem trochu paranoidní, člověk se tim rad vozí:) nedokážu si představit vikend bez auta, dam vedet kdy to dělal a co presne

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od sharik4x4 »

Spíš než rozvody to bude pohon vyvažováků,nebo klima kompresor či altík.Sundat plochej řemen a natočit jestli to zmizne nebo ne :D
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Pavel Kohler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.03.2016 22:15

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od Pavel Kohler »

Zdravim, tak rozvody dělany pri 150 tis. zaroven měněna i vodní pumpa doufám ze vse origos, olejove čerpadlo bylo pry na svolávacce VW, těžko rict co s tim dělali, asi jen měnili sestihran :) alternátor zkusím, říkám neni to nový stroj, ale normální to neni, četl jsem tu různý vlakna o skripani desky, bublani klimy, tak chci přispět s nevim neresitelnym i ja, nahraju to na YTube a dam sem link pro pobavení, třeba se zasmějete a řeknete ze řeším nesmysly btw. po vynndani klíče mi to občas bubla taky, asi kompresor?

Pavel Kohler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.03.2016 22:15

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od Pavel Kohler »

Nevíte jeste, zeptám se hloupe, ptal jsem se ho na vstriky, říkal ze alle Pumpe duese elemente wurden gewechsellt, pry vc kabelu, myslel tim teda i ty vstriky? Řekl bych ze se docela staral, tak to tady v Čechách nechci nějakou blbosti dojebat, to auto mame v rodině radi a lepší motor třeba uz v životě člověk nesežene...proste všichni vi ze to potřebuje základní peci a uz se s tim počítá, výměnu oleje signalizuje počítač pokud je to tak prednastaveno? Moc díky za Vaš Vaš.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od KJirka »

no to ses ho měl zeptat, co myslí tím "všechny elementy". Ale tak nějak logicky mi vyplývá, že by to měly být především ty vstřikovače.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od sharik4x4 »

V překladu to znamená,že vyměnili všechny vstřiky+ kabeláž k nim. :D

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od KJirka »

deine Deutsch ist excelent
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Pavel Kohler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.03.2016 22:15

Re: Kovové selesteni volnobehu motor 125kw BMR/2008

Příspěvek od Pavel Kohler »

Jo to ja na nej /na bývalého majitele/ zkoušel "injektoren" a moc se nechytal, nakonec proste všechno by mělo byt všechno :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“