Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koupě Passatu pro manželku
PříspěvekNapsal: 23.02.2015 08:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

867

Je to taková záruka,která za nic neručí. :D
Pokud mi ve 180tkm klekne motor , silně pochybuji, že mi ho někdo vymění na záruku. :fool:
Všechny záruky poskytovaný výrobce končí většinou po 100-120tkm a nebo tak 3-4roky.
A pokud záruku neposkytuje přímo výrobce auta, je to takřka k ničemu.
Protože jedině fabrika neřeší výměnu půlku auta v záruce.Všechny ostatní instituce budou mít připravenou větičku, na co se záruka nevztahuje. :good:

PříspěvekNapsal: 23.02.2015 09:47 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

jenže když budeš něco chtít přímo po výrobci, narazíš na administrativní barieru a tvůj dopis se vrátí jak bumerang zpátky k importérovi a ten nic řešit nebude.

PříspěvekNapsal: 23.02.2015 09:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

440

Tak jiste nelze pocitat se stejnym krytim zaruky, jako u vyrobce. Nicmene pokud si zrovna vyberu v Nemecku auto, ktere nalepku dasweltauto ma, zaruka tam vetsinou je a stejne mi obvykle nebudou chtit moc slevit protoze ji nechci. Pokud by se pak neco stalo, tak se to alespon da s vetsim ci mensim uspechem zkusit :) Pravda osobni zkusenost nemam a celkem by me i zajimalo, jestli uz nekdo pres tuto zaruku neco prakticky reklamoval?

PříspěvekNapsal: 23.02.2015 10:28 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

mě úplně stačí zkušenosti s tou zákonnou dvouletou zárukou, kdy si myslíš, že by to mělo fungovat tak nějak automaticky. Nefunguje !

PříspěvekNapsal: 23.02.2015 21:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.04.2012

7071

east bohemia

sharik4x4 píše:
Je to taková záruka,která za nic neručí. :D

myslím žes to vystihl úplně přesně a pouze dodám, že už nic jiného k tvé větě není třeba dodávat :D

VW Passat B8 Alltrack grey 2017 140kW DSG 4M

PříspěvekNapsal: 24.02.2015 21:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

867

Dělám do aut již přes dvacet let a vcelku se nic nezměnilo.Takže na různé záruky,připojištění,certifikáty,garance,atd... jsem si udělal jasný názor,hlavně v ČR. Je to tak trochu klamavá reklama.Většinou je vůbec problém něco reklamovat na novém autě v zákonné lhůtě a po uplynutí této lhůty je to takřka nemožné,zvlášť pokud se jedná o větší opravu či vadu.
Jen pro zajímavost přikládám reklamaci laku na X5 za 2míče z TV.Pánovi situaci vůbec nezávidím.
Podobným způsobem se řeší i ostatní reklamace a vcelku nezáleží na značce auta.Proto přeji všem hodně ůspěchů s Das Welty,Cébii,mobilitou,atd.....

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 382009-lak

PříspěvekNapsal: 24.02.2015 21:49 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

no to si Šariku nezvolil úplně dobrej příklad, protože tohle světlý barvy na plastech dělají a sjednotit odstín je téměř nemožný. Kolega to má na Subaru taky a viděl jsem to už x krát.
Jsou ovšem jiný věci, kdy ti zůstává rozum stát, co všechno neuznaj.

PříspěvekNapsal: 24.02.2015 21:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.07.2010

401

Mě třeba ku příkladu ted vyměnily v autorizáku Škoda komplet nové 5 dveře i se sklem v rámci záruky (myslím že je 12let) zcela zdarma kvůli drobným puchýřkům u osvětlení spz...

PříspěvekNapsal: 24.02.2015 22:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

748

ZLÍN

ladulel píše:
Mě třeba ku příkladu ted vyměnily v autorizáku Škoda komplet nové 5 dveře i se sklem v rámci záruky (myslím že je 12let) zcela zdarma kvůli drobným puchýřkům u osvětlení spz...

Tak tos pěkně posral kemo, toto sem napsat :cowb: toto místní kaubojs těžce ponesou :budo:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 25.02.2015 07:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

867

Na novým autě za dvě mega mě vcelku nezajíma,jestli to plasty dělají či ne, já chci auto s jednou barvou. Pokud to nejsou schopni zajistit,tak ať to stříkaj jinak,nebo jiným odstínem,jinej materiál plastu. Já bych to reklamoval zrovna tak jako pán.
Do vývoje různých pí...vin nastrkaj miliony, tak maj vyvynout takovou barvu či odstín , který bude na všem stejný.
Je mi jasný že na nějaký fabii to nikdo neřeší,ale na luxusních autech jo.Pochybuji,že na Lexusu nebo Ferari mají 3 odstíny.
Jakákoliv odchylka od normálu na novým autě je vlastně výrobní vada. Akorát je potřeba na výrobce dupat, aby ji odstranil.
Jakmile jim začnem dělat ůstupky za ty jejich "předražený nádhery", časem to dojde tak daleko, že budou prodávat jenom samej předraženej šmejd a mi jim to budem vesele baštit a platit. "Tak to ma byt,tak je to spravne" :good:

PříspěvekNapsal: 25.02.2015 11:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

proč si to myslíš ?? já to všem přeji těm co se jim něco podobného podaří.. ono jich za prvé tolik není a nebude a za druhé jsou tací, kteří tohoto jejich počinu doteď litují..
viz např. uživatel Kimik, ten by ti mohl povyprávět.

Palko píše:
Tak tos pěkně posral kemo, toto sem napsat :cowb: toto místní kaubojs těžce ponesou :budo:

PříspěvekNapsal: 25.02.2015 13:40 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

sharik4x4 píše:
Na novým autě za dvě mega mě vcelku nezajíma,jestli to plasty dělají či ne, já chci auto s jednou barvou. Pokud to nejsou schopni zajistit,tak ať to stříkaj jinak,nebo jiným odstínem,jinej materiál plastu. Já bych to reklamoval zrovna tak jako pán.
Do vývoje různých pí...vin nastrkaj miliony, tak maj vyvynout takovou barvu či odstín , který bude na všem stejný.
Je mi jasný že na nějaký fabii to nikdo neřeší,ale na luxusních autech jo.Pochybuji,že na Lexusu nebo Ferari mají 3 odstíny.
Jakákoliv odchylka od normálu na novým autě je vlastně výrobní vada. Akorát je potřeba na výrobce dupat, aby ji odstranil.
Jakmile jim začnem dělat ůstupky za ty jejich "předražený nádhery", časem to dojde tak daleko, že budou prodávat jenom samej předraženej šmejd a mi jim to budem vesele baštit a platit. "Tak to ma byt,tak je to spravne" :good:

No to máš sice pravdu, ale v daným případě bych tý reklamaci předešel tím, že bych si to prostě nekoupil. To, že to má jinej odstín vidí každej už na tom showroomu nebo když mu to předávají. Prostě bych takovou barvu nechtěl. Ten kolega to má na Subaru taky v bílý perleti. Je to samozřejmě špatně a jednoznačně by to taková automobilka jako BMW vůbec neměla pustit. Nicméně, není to žádná skrytá vada, ale naprosto zjevnej nedostatek. Nedá se tvrdit, že to při prodeji nebylo. Stoprocentně bylo. Co mě na tom šokovalo daleko víc, ale byla ta "odborná" karosářská práce při sestavování auta zpět po laku. To je teda lahůdka !

PříspěvekNapsal: 25.02.2015 17:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.06.2009

2223

Malacky, SR

Zachytil som info, ze automobilka sice garantuje nejaky cas na prehrdzavenie karoserie, resp. servis je ochotny komunikovat ohladom hrdzavych casti na karoserii, ale za podmienok, ze sa s danym autom jazdi pravdielne (kazdy rok) na prehliadku do origo servisu ohladom prehrdzavenia, resp. zaciatku hrdzavenia. Neviem, kde je to v podmienkach uvedene, ale je zaujimave, ze tuto info automobliky nedoplnaju k reklamam, ako dlho garantuju zakaznikom nehrdzave karoserie a pod.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 25.02.2015 20:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

867

To máš pravdu Jirko ,že pán trochu podcenil předání auta.Já bych to vůbec nekoupil za těchto podmínek.To co následovalo potom a to co tě šokovalo,mě naopak utvrdilo,že nic horšího nemůže člověk udělat,než to dát odborníkům do značk.servisu.
Proto mám největší hrůzu,když si auto nemůžu spravit sám a musím ho dát "odborníkům" na garančku kvůli záruce.
Už jsem vyděl hodně odborné práce na nových autech.Naposledy výměna xenonu v záruce na CC- nalomená mřížka,špatně napasovaný narazník a světlo tam dali tak jak bylo v krabici.Vůbec se neobtěžovali použít seřizovací šrouby.Výsledek-reklamovaný flek na čočce světla se proměnil ve vykaličený celý předek jak po bouračce.
Takže si myslím, že je to vcelku vždy tutovka,že pokud opravují jednu věc,vykaličí při tom další tři věci okolo.
Je to smutný, ale je to tak. :(

PříspěvekNapsal: 25.02.2015 20:52 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

no, pěkný. Tak jsem včera měl v servisu takovej seznam věcí, co chci ještě v záruce odstranit. Celkem blbosti, ale mezi nima bylo i vyndání střepů z paraboly xenonu. Zhruba před rokem mi explodovala výbojka a mechoš to odborně vyměnil bez demontáže světlometu. Kdyby jen přestala svítit, nic bych nenamítal. Proč něco rozebírat, když to jde bez toho. Jenže tam zůstaly ty střepy. Tak teď váhám, jestli to vůbec nechat dělat, když s tím už stejně rok jezdím. Vidím tam snad dva kousky skla, který se tam zaklesly v jednom místě a nikam už necestujou. Tak se na to asi vyseru. Co ?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]