Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Neo32
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.02.2015 13:34

Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

Příspěvek od Neo32 »

Zdravím chlapi, jsem novým hrdým majitelem VW passat 3C a pokaždé když vypínám motor mi palubní pc hlásí , že mám respektovat bezpečné zamykání SAFE ! Mohl by jste mi prosím někdo jako nezkušenému uživateli vysvětlit co to znamená popřípadě jak tedy auto, nebo motor bezpečně vypnout ????

Hledal jsem to tu na foru ,ale nic kloudného jsem nenašel.......díky za všechny rady, obeznámení co s tím :smoke:

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

Příspěvek od Kwapo »

Máš automat (DSG) nebo manuál? Mně to píše Golf VI ve kterém mám DSG a znamená to, že mám vypínat motor
při zařazeném "P" nikoliv "R,N,D,S". Ale jestli manuál tak nevím.

Neo32
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.02.2015 13:34

Re: Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

Příspěvek od Neo32 »

Kwapo píše:Máš automat (DSG) nebo manuál? Mně to píše Golf VI ve kterém mám DSG a znamená to, že mám vypínat motor
při zařazeném "P" nikoliv "R,N,D,S". Ale jestli manuál tak nevím.

Mám mauál právě , a návod k autu ma v Nemčině což je pro mne Španělská vesnice proto prosím zkušenější borce o radu - vysvětlení .......

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

Příspěvek od Kwapo »

Aj, tak to nevím. Ale někdo znalejší jistě vysvětlí. Myslel jsem právě že je to vázané na ten automat.
Ale jak se zdá tak asi ne. Tím pádem by mě to zajímalo taky. :)

Neo32
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.02.2015 13:34

Re: Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

Příspěvek od Neo32 »

Kwapo píše:Aj, tak to nevím. Ale někdo znalejší jistě vysvětlí. Myslel jsem právě že je to vázané na ten automat.
Ale jak se zdá tak asi ne. Tím pádem by mě to zajímalo taky. :)

Tak už jsem to našel na stránkách VW v UK v překladu je to toto :

SAFELOCK systém Volkswagen poskytuje další úroveň ochrany proti krádeži zajištěním toho, že dveře nemohou být otevřeny zevnitř . To ztěžuje proniknout do vozidla . I když je to užitečný systém proti krádeži , je důležité, aby nikdo nebyl ve vozidle , kdy byl aktivován SAFELOCK systém .

:pleasantry: :good:

Tzn. že je to pouze informace o tom jak zamknout vozidlo přes klíček tedy centrálem ............. :yahoo:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

Příspěvek od swenak »

Sice nemám CC, ani jsem to neviděl, ale zaujalo mně to, tak jsem hledal a dle všeho je to jen připomínka, že při zamčení není možné vůz otevřít zevnitř (safe locking). Možná to jde vypnout, aby zamčení nebylo safe locking a pak to tam nebude. Případně 2x dálkou to jde disablovat (pokud je to ve výchozím stavu aktivováno), nebo naopak, pokud se ve výchozím stavu zamkne normálně, tak 2x dálkou jde udělat safe locking.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Respektujte bezpečné zamykání SAFE! Vysvětlení prosím ???........

Příspěvek od KJirka »

prostě to respektuj a fertig :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“