turbo

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
gulvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.02.2010 17:05

turbo

Příspěvek od gulvas »

Zdravim vas.Pravdepodobne mi odešlo turbo.Vedel by nekdo kolik stoji nove a kolik repasovane.Mam passat kombi 2007,1.9tdi,77kw.Diky. :(

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: turbo

Příspěvek od libero1071 »

cenu neviem,ale mňa by zaujímalo,ako si zistil,že ti pravdepodobne odišlo turbo (príznaky)..

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo

Příspěvek od svanco »

Mám repasované turbo bylo namontované.Zákaznik pak odmítl zaplatit tak jsem ho vytáhnul.

gulvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.02.2010 17:05

Re: turbo

Příspěvek od gulvas »

Stal jsem v kopci a vyjiždel jsem to na zpatečku a chciplo to.Podruhe jsem vic na to šlapnul,sice to vyjelo,ale jak jsem zaradil jedničku,tak to nechtelo skoro jet Plyn na podlaze a jenom tak asi dvacitkou.Pak jsem zjistil,že je za mnou nejak moc dymu.A v motoru to piskalo.Po 200m jsem to zastavil.Podival na olej a už ani kapka.Odtahovka k mechanikovi a on mi to taky rikal,že turbo určite,ale mi bude v pondeli volat co všecko je tam zmrvene.Netešim se vubec na tu palku.Počitam,že 1000euro minimalne.čus.

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: turbo

Příspěvek od Alficek »

Nový turbo se dá sehnat za cenu kolem 14tis Kč.
Cena za repas, co jsem tak viděl, kolem cca 8tis Kč.

gulvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.02.2010 17:05

Re: turbo

Příspěvek od gulvas »

už se mi to robi mam turbo urvane,nejde ani repasovat,a ešte rozvod preskočil,tak ventily všecky v hajzlu,takže cakom prask 1300euro.Stalo se mi to na slovensku.Diky za informace a at vam to šlape bez poruchy.Dufam,že mne neco takoveho nepotka za tyden,lebovalim na dovolenu 1700km tam.čus.

hooger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.06.2018 21:37

Re: turbo

Příspěvek od hooger »

Měl bych dotaz, ale nejsem si úplně jistý, jestli se týká turba (a doufám, že se jej ani týkat nebude). Občas mi z "motoru" při zvyšování otáček jde takový chrochtavý zvuk, ale až asi kolem 1700 a výš. Nejvíc to slyšet kolem 2000 a kolem 2500 to již (jakoby) přestává - možná zaniká v hluku motoru? Dělá to nejvýrazněji na 2. a 3. stupni - první mi napadlo, že to je převodovka, ale taky to pak slyšet i na volnoběh. Co se frekvence týká, je to jak s náladou člověka podle toho, jak se vyspí, tj. jednou nastaruji a ani po 60 km nic, jindy jedu pouze 5-6 km do práce a v půlce jízdy to začne...
Tady to je nahrané (wav): https://ulozto.sk/file/9UFS3pebjwiv/130616-003-wav
Mám se začít dívat po "novém" turbu anebo je to jenom "uvolněná hadice"? 8O
VW Passat Variant (3C5) 2.0 TDI 16V 103kW CBAB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: turbo

Příspěvek od KJirka »

Proč turbo, na tom nemá, co rachotit. Turbo kvílí, hvízdá, píská.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

hooger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.06.2018 21:37

Re: turbo

Příspěvek od hooger »

Ono to nerachotí, ale jakoby chrčí - když si pustíš to audio, tak je slyšet, jak se to ozve po šlápnutí na plyn s menším zpožděním a když se plynový pedál pustí, tak to má ještě dojezd. JIné, co mi napadlo, jestli to není nějaké ložisko (v turbu?) nebo nějaká klapka v hadicích/rourách, co jdou od EGR až do DPF(?). Ale já se do aut prd rozumím, tak tohleto jenom tak zkouším...
A např. dnes ráno se to ozvalo hned po vyjetí zpřed domu, pak asi po 2 km na červené na semaforu jsem vypnul motor a po 5-10 vteřinách nastartoval a zvuk byl pryč a už se neobjevil.
VW Passat Variant (3C5) 2.0 TDI 16V 103kW CBAB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: turbo

Příspěvek od KJirka »

nebylo by lepší to nechat na živo poslechnout někoho, kdo tomu rozumí, než laborovat něco po internetu ? Říkám to po stý, že zvuky se podle popisu identifikovat nedaj.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

hooger
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.06.2018 21:37

Re: turbo

Příspěvek od hooger »

Určitě by to bylo to nejlepší, ale Praha, bohužel, není za rohem... :/ (Ale už to tak vidím, že mi nezústane nic jiného, než si udělat cestu, protože tady v ČB je to bída...)
VW Passat Variant (3C5) 2.0 TDI 16V 103kW CBAB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: turbo

Příspěvek od KJirka »

ale prosim tebe v Budějkách bude bambilion lidí, kteří to jsou schopni poznat taky. V tomhle není zrovna Praha ničím vyjímečná. Stačí se někde zastavit v servise a nechat někomu poslechnout. Na to první ohledání bych určitě nejezdil do tramtárie.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo

Příspěvek od teekey »

vypada to, ze tam neco spis hvizda. Turbo se nabizi, nejaka netesnost nekde na potrubi ev. nejaka kladka pokud to jde ze predu kdyz zvednes kapotu (pokud to děla i na místě). Zajed k nekomu kdo se v tom vyzna a mas po starostech. Kdyz nemas nikoho v CB, tak Praha je 1,5h a to mas za chvili.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

z.ves
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.08.2017 21:36

Re: turbo

Příspěvek od z.ves »

Řešil jsem tohle 2x. Poprvé prasklá hadice - vyměněno minulý rok. Teď těsnící kroužek u té samé hadice - teď na něj čekám. Auto jede normálně, jen občas v 1800 - 2500 ot. při přidání zachrochtá až píská.
IMG_20201012_025007.jpg
IMG_20201012_025007.jpg (52.69 KiB) Zobrazeno 917 x
IMG_20201012_030741.jpg

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: turbo

Příspěvek od sharik4x4 »

Někde po spíš fouká ven, ale může to být i turbo, na dálku je to :negative:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“