Kulance BMR co je potřeba

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od gondra »

Zdravím chtěl bych se zeptat co je vše je potřeba mít pro kulanci u VW jde mi hlavně o vstřiky, dočetl jsem se že musí být vedená serviska jen u autorizáku, zajímalo by mne jak to je a pokud tam budu jezdit jen na olej a rozvody jestli i potom mi uznají kulanci na vstřiky. Taky by mě zajímalo jestli je to omezeno nájezdem km nebo rokem výroby. Díky
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od vlado 14 »

priatelu co sa tykakulance no ty takto neviem,co sa tyka vstrekov bez do autorizaku
vymenia ti ich zdarma pokial tam mas seriu M,co sa tyka oleja a rozvodu na servis sa :gey:i
to ti klubac tunajsi urcite pomozu vymenit,mas tu skvelich majstrov :good:

gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od gondra »

No právě si potřebuju udělat jasno ohledně těch vstřiků, protože jak jsem se tu dočetl, tak pro výměnu vstřiků zdarma v rámci kulance budu potřebovat servisku vedenou jen u autorizovaného opravce VW, a k tomu se vztahuje i moje druhá otázka tj. s čím minimálním musím jezdit do servisu VW tak aby bylo vše v cajku a v případě potřeby by nebyl problém s výměnou vstřiků. Jinak bych si olej rozvody atd. bez problému udělal doma jde mi spíš o tu servisku.
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od Jirka. »

Vyplněnou servisku nepotřebuješ, pokud ji někde budou vyžadovat tak jed jinam
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od gondra »

To mi přijde jako hloupost, to jako přijedu do servisu s vadným vstřikem který si VW účtuje za nějakých 25tis. a mě ho vymění zdarma?
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od Kwapo »

Pokud tam již neproběhla dřívější výměna (třeba předchozí majitel) a jsou vstřiky původní tak ano.
Mluvím z vlastní zkušenosti. :wink:

gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od gondra »

Kwapo píše:Pokud tam již neproběhla dřívější výměna (třeba předchozí majitel) a jsou vstřiky původní tak ano.
Mluvím z vlastní zkušenosti. :wink:
Jak poznám že jsou měněny krom toho že to asi bude v servisce, a jak je to s životností vstřiků již měněných. A pokud již byly měněný tak již nemůžu jít do autorizáku na výměnu?
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od Hrasko »

Zavolaj si do VW,alebo tam osobne chod. Das im VIN a budes hned vediet na com si.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od gondra »

Hrasko píše:Zavolaj si do VW,alebo tam osobne chod. Das im VIN a budes hned vediet na com si.
Zatím jen hledám info před koupí, vím že jsou problémy se vstřiky na BMR, a tady na fóru jsem se dočetl že je lze bezplatně vyměnit v servise po celé Evropě. O tom volání jsem také přemýšlel a určitě to udělám a pak to sem napíšu, ale mám raději informace z více zdrojů.
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od Qido »

Pokud auto bylo na svoláčce, bude mít záznam v servisce. Vzadu v dalších úkonech bude napsán kód H9něco. Přesně už nevím.

EDIT: 23H9
Naposledy upravil(a) Qido dne 19.03.2015 11:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od Kwapo »

Přesně tak. Nejlepší je zajet si do autorizáku. Dáš jim VIN a oni ti řeknou jestli máš nárok, jestli byly měněné a případně kdy.
S další výměnou nemám naštěstí zkušenosti. Vyměnili mi je tehdy v cca 160 tis. Dnes najeto 280 tis. a bez problémů, takže
jsem to neřešil.


EDIT: A pokud teprve přemýšlíš jestli ho vzít, tak si s VIN do VW zajeť určitě ať víš co kupuješ. To by bylo to první co bych udělal. :good:

gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od gondra »

Kwapo píše:Přesně tak. Nejlepší je zajet si do autorizáku. Dáš jim VIN a oni ti řeknou jestli máš nárok, jestli byly měněné a případně kdy.
S další výměnou nemám naštěstí zkušenosti. Vyměnili mi je tehdy v cca 160 tis. Dnes najeto 280 tis. a bez problémů, takže
jsem to neřešil.


EDIT: A pokud teprve přemýšlíš jestli ho vzít, tak si s VIN do VW zajeť určitě ať víš co kupuješ. To by bylo to první co bych udělal. :good:
Díky za užitečné info, a nyní se vyskytla nová otázka, budou mít záznamy i třeba s DE nebo jen od nás z ČR?
Díky.
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od Kwapo »

Záznamy jsou z celé evropy (možná i světa, to nevím určitě), takže bez problémů.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od Jirka. »

Bože, je tady o tom napsáno několik stránek, servisku vyplněnou nepotřebuješ, jestli tomu věříš nebo ne je celkem jedno, akorát pak nevím na co se tu ptáš když nám nevěříš...
bud tam budou starý vstřiky 073M tak ti je vyměněj nebo tam budou nový 073T tak ti naserou. Z vinu to taky na 100% poznat nejde, mohl je už měnit někdo mimo autorizák, musí mít fyzicky co vrátit na centrálu vw. Taky tam může být kombinace těch vstřiků a vymění ti jen některý.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

gondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.05.2011 13:09

Re: Kulance BMR co je potřeba

Příspěvek od gondra »

Jirka. píše:Bože, je tady o tom napsáno několik stránek, servisku vyplněnou nepotřebuješ, jestli tomu věříš nebo ne je celkem jedno, akorát pak nevím na co se tu ptáš když nám nevěříš...
bud tam budou starý vstřiky 073M tak ti je vyměněj nebo tam budou nový 073T tak ti naserou. Z vinu to taky na 100% poznat nejde, mohl je už měnit někdo mimo autorizák, musí mít fyzicky co vrátit na centrálu vw. Taky tam může být kombinace těch vstřiků a vymění ti jen některý.
Dobře, dobře tak se nečerti, právě že toho tu je tolik že se v tom už těžko orientuje. Tak dík za osvětu :good:
Golf IV 1,9tdi 81kW, Highline.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“