Passat b7 poradte jaky motor

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Vošouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 17:34

Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od Vošouch »

Zdravim potrebuju poradit s vyberem motoru momentalne mam passat b6 2.0tdi a rocne najedu cca 13-15tkm a mam v planu vymenit za B7 ale protoze nenajezdim moc km tak uvazuju o benzinu. Rozhoduju se mezi 2.0tsi a 3.6 fsi rozdil ve spotrebe tak velky doufam nebude jen na V6 budou vetsi provozni naklady ale s tim se musi pocitat. Auto budu kupovat v nemecku jako vsechny ostatni u nas neni vyber tak poradte jaky motor bude vhodnejsi

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od KJirka »

no to doufáš bohužel asi marně. Pokud seš zvyklej z TDI, tak ze spotřeby toho 3,6 se rovnou posereš. Pokud najezdíš tak málo za rok, je předpoklad, že jsou to spíš kratší trasy a tam tě ta 3,6 sežere. Zase se ale svezeš, to jo. Ale když si koupíš 2.0 TSI a necháš ho načipovat, svezeš se taky pěkně a za podstatně méně.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Vošouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 17:34

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od Vošouch »

Ten rozdil ve spotrebe sem myslel 2.0tsi vs 3.6fsi. A s tim pocitam ze to bude jednou tolik nez z tdi. No do prace to mam 14km takze trasa moc dlouha neni
No ale na tsi motory sem necetl nic dobryho spotreba oleje.rozvody atd tak nevim

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od KJirka »

a proč máš vůbec potřebu přesedat z nafty do benzínu ? Neušetříš nic, naopak.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od hkr »

Kontruju Jirkovi, ta VR6 je jeden z nejlepsich motoru VW vubec. Papne si, za to ale vydrzi docela dost. Jestli jsi smirenej se spotrebou 10++, jdi do nej.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od KJirka »

twl, Dane, ty seš taky z toho vedra dneska nějak rozměklej, co ? Myslíš jako, že pro někoho, kdo najede 15 t. ročně je důležitá životnost motoru ? Já myslím, že speciálně pro něj je nejdůležitější, aby ho to nesežralo. A to jsem napsal myslím jasně. Sežere ho to i s botama. Twl přestaňte radit píčoviny lidem, který chtěj auto jako užitnou hodnotu a ne jako hračku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Vošouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 17:34

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od Vošouch »

Tak sezrat me to nesezere dat mesicne o 2 tisice vic za benzin neni takova raketa a jak ses me ptal proc chci prejit na benzin jezdil jsem s kamosovo audi a6 3.0t a to svezeni se s tdi proste nevyrovna projet se v benzinu v6 a uvidis sam

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od KJirka »

já proti tomu nic nemám. Říkejme tomu tedy spíš hračka. Taky si rád hraju. Jen ti přeju, aby ti ten entusiasmus dlouho vydržel. Obvykle v takových případech nastává kocovina dost brzo. Jinými slovy, když tě dva litry měsíčně navíc neporazí, není co řešit. Pak jsem ovšem nějak moc nepochopil smysl celýho tohoto tématu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

konkurent
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 06.10.2013 12:41

Příspěvek od konkurent »

Ak máš možnosť, určite radšej 6 valec, tá 3,6ka je urcite jednoduchší motor ako tsi-cko to znamená menej techniky co sa môže prípadne pokaziť ;-) sám som tiež prešiel z hladkeho diesla na benzin (2.0 tfsi) hlavne kvôli častým krátkym trasam po meste, kde by sa nafta veľa krat ani nezohriala poriadne a nehovoriac o dpf-ku, ktoré v meste zabijas... Ak neriesis vyssiu spotrebu tak benzín jednoznačne, a tá spotreba za ten komfort stoji :-D ja budem ďalšie auto určite vyberat zasa s benzínom aj keby sa mi nájazd zvýšil dvojnásobne ;-)

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od hkr »

Tak ono krome dpf mezi tsi a tdi uz neni takovy rozdil, oboji ma turbo, oboji je primovstrik. Do mesta tsi je asi tak naprd, jako tdi. Ale jo, ohreje se malinko driv, to jo.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od denis.82 »

Vošouch píše:Zdravim potrebuju poradit s vyberem motoru momentalne mam passat b6 2.0tdi a rocne najedu cca 13-15tkm a mam v planu vymenit za B7 ale protoze nenajezdim moc km tak uvazuju o benzinu. Rozhoduju se mezi 2.0tsi a 3.6 fsi rozdil ve spotrebe tak velky doufam nebude jen na V6 budou vetsi provozni naklady ale s tim se musi pocitat. Auto budu kupovat v nemecku jako vsechny ostatni u nas neni vyber tak poradte jaky motor bude vhodnejsi
Nejlepsi varianta by byla 3,6 s turbinou. :velo: Ale ne, i bez nej to trochu jede, i kdyz hlavni co me bavi nejvic je spis ten zvuk. :smoke:
Jinak nerekl bych, ze V6 ma vetsi provozni naklady...ale nemam porovnani s tim TSI.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od KJirka »

na rovinu, mě by se taky líbilo těch 300 kobyl a už jsem byl párkrát v takový euforii, že do toho půjdu, ale naštěstí jsem vždycky včas vystřízlivěl. Říkám otevřeně, že nemám zbytečný prachy na to, abych platil za pohonný hmoty dvakrát tolik, co teď. A Denis ví, že tohle auto mi taky celkem jede.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od denis.82 »

KJirka píše:na rovinu, mě by se taky líbilo těch 300 kobyl a už jsem byl párkrát v takový euforii, že do toho půjdu, ale naštěstí jsem vždycky včas vystřízlivěl. Říkám otevřeně, že nemám zbytečný prachy na to, abych platil za pohonný hmoty dvakrát tolik, co teď. A Denis ví, že tohle auto mi taky celkem jede.
Jj, to muzu potvrdit, jede pekne. :smoke: Jinak dostacujici je uz i tech 125 ci 130kw uz v zakladu....
No u koupe auta s obsahem vetsim nez 3 litry se clovek proste nemuze ridit jen rozumem. :D :D
Ovsem ja na tom ted vidim jenom pozitiva - jasne, zere jednou tolik co TDI, ale to je tak jedina nevyhoda. Pokud s tim nelita 50tkm rocne, ale jak pise 13-15tkm, tak ten rozdil az moc nepozna. Navic kurvitek jako u dieslovych motoru vc. DPF je tam minimum.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od KJirka »

asi tak, jak říkáš. A ještě zajímavost s turbem. Jsou firmy, který ten motor oturbit dokážou a dokonce dělají i další úrovně zvýšení výkonu. U tohoto motoru pak není problém dostat ven třeba i 700 koní (515 kW). Samozřejmě, ža taková úprava pak stojí skoro totéž, jak to auto (ojetý), ale prostě to jde. A to by teprve byla legrace, kdybys spraskal Porsche nebo Ferrari, jak malýho psa :laugh:
Ale dá se to třeba jen oturbit za nějaký celkem normální peníze, bez potřeby dalších zásahů. Akurát, že pak už ti přestávaj stačit brzdy.
Já to svoje jen párkrát rozjel ke 250 km a to nešlo ubrzdit. Ty brzdy zvadnou během chvilky. A stejně tak by to bylo u R36, který má sice brzdy slušný, ale kdyby se to oturbilo a dostalo dalších 100 - 150 kobyl a odstranil se omezovač, už by byly malý.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Passat b7 poradte jaky motor

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak kdyby měl člověk na to dát tam foukátko, tak brzdy už nejsou zas tak velká finanční položka :D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“