Zapojení osvetl.nohou B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od ROTL »

Ja mám všetko z Ali a bez bez problémov. Skrat na kostru mi vyhadzovalo keď som ledku zasunul do lampicky nadoraz. Potom som ich trochu povytiahol a vycentroval na kontaktoch a v pohode.

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
simir.breibin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 18.04.2010 15:37
Bydliště: Brno

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od simir.breibin »

Nwkt píše:Na BCM konektor B pin 50
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... l-Lighting" onclick="window.open(this.href);return false;
Děkují
vw Passat B7 2011

obelis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 15.12.2016 20:28

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od obelis »

Ahoj lidi kam to mám zapojit objednal sem z ali světýlka podsviceni noch mám b6 2010 komfort line.dik

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od Ergo »

Připojíš na BSG na černou svorkovnici T12i/7.

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od hatas »

Ahoj, taky jsem, již před časem dodělával světýlka (jen vepředu). Originál VW, Čínský LED jsem nebral abych se vyhnul problémům s odporama a tak co jsem četl. Svítí OK - při otevřených dveřích a v maxidotu funguje regulace intezity. Je to sice prkotina... ale chtěl jsem vyzkoušet si to nakódovat aby to svítilo za jízdy, každýmu to funguje po zapnutí ve VCDS v 09. Central. Electric bajtu 16 / bitu 7 (v B6/CC před fl), v B7 to je bajt 12 / bit 5 (jo sorry, nemam B7 ale nechtěl jsem zakládat novej topic). Mě to prostě pořád za jízdy nesvítí... nedalo mi to, ještě jsem zatáhnul břicho a vcucnul se pod volant abych se podíval jestli jsem to správně zapojil do BCM a tam to mám dobře (v konektoru B, pin 7 - BCM mám ještě jako B6). Čím si ještě nejsem 100% jistej, jestli jsem při zapojování nespletl plus a minus těch lampiček, můžu to propípat měřákem ale zase si říkám, že by to jinak nesvítilo vůbec a ani diagnostika nepíše chybu kostry jak se to někomu tady stalo. Jak říkám, je to prkotina, ale každýmu to funguje i na B6 tak mě to zaráží proč mě ne :-), jen zkouším jestli někoho něco nenapadne, jinak na to kašlu. Díky moc :-)
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od Prochy01 »

B6 nemá BCM! Mas vůbec správné zapojeni a kódování pro tvé auto?

A fyi: pokud jsi koupil svetylka z R8, tak změnou polarity měníš barvu světla.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od hatas »

Prochy01 píše:
22.01.2021 23:25
B6 nemá BCM! Mas vůbec správné zapojeni a kódování pro tvé auto?

A fyi: pokud jsi koupil svetylka z R8, tak změnou polarity měníš barvu světla.
Nene, světýlka mám original VW, však to jsem psal. Zapojeno to mám v T12i/7 jel jsem podle tohohle návodu
http://www.angelico.ca/wp-content/uploa ... ts_DIY.pdf
nakódovaný to mám taky takhle, tam to jinde ani aktivovat nejde.
Aha, o B6 jsem nevěděl, že nemá BCM, jen jsem chtěl říct, že nemám tu BCM jako B7 ale tu starší z tohoto návodu, a to jsem kontroloval, že to v tom pinu 7 zapojeno mám. Tou B6 jsem chtěl hlavně naznačit, že i u ní to lidem funguje zapnuto za jízdy takže netuším proč mě ne... byte 16 / bit 7 jsem aktivoval. Ta volba se jmenuje " Ambient lighting via footwell light active ", tím to svítí i za jízdy a automaticky se intezita trošku stlumí což je právě fajn. V práci jsme měli dřív služebního Superba kde to tak bylo a bylo to právě super, tak jsem to takhle chtěl mít i u sebe v autě...
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od Prochy01 »

Jj, jde to i v B6, v maxidotu se nastaví svítivost a intenzita pak reaguje na osvětlení interiéru.
Přílohy
1632F48D-9E5C-40C6-84AA-CB97699B00C1.jpeg
9B5A2AEC-1343-47F8-825F-A257BC9A9DAB.jpeg
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od hatas »

máš to hrozně hezký, já ale potřebuju zjistit proč to nefunguje u mě :-D až se budu nudit tak to asi fakt budu muset rozdělat a čeknout + propípat zapojení lampiček, protože už mě nic jinýho nenapadá kde by mohla být chyba
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od Nwkt »

S otevřenýma dveřma svítí?

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od hatas »

Nwkt píše:
24.01.2021 19:04
S otevřenýma dveřma svítí?
Právě, že jo... i v maxidotu funguje regulace intezity. Takže je mi to divný. Nejsem si jist zda jsem nepopletl na lampičkách + a -. Jenže to jsem si říkal, že by to nesvítilo vůbec. Ale jak tady Prochy napsal, že u lampiček z tý Audiny když se přehodí polarita a svítí jinou barvou tak tomu možná začínám věřit :-D
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od Nwkt »

Ne, zapojený to máš správně. Buď bude chyba v kódování nebo v BSG. Funguje to až když se zapnou parkovačky a reguluje se to kolečkem podsvitu palubky

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od hatas »

Tak na světla to rozhodně nereaguje taky. Ani na auto, ani když otočím kolečko do jakékoliv pozice. Kódování by mělo být určitě správně, tím jsem strávil snad 2 hodiny googlováním a všude u B6 / CC před FL se to zapíná bajtem 16 / bit 7. Jen mě ještě teď trklo, jak jsi napsal, že se to reguluje podsvitem palubky...mám tam dodělávaný ve všech 4 dveřích LED pásky jakože ambient osvětlení z FL :-D, které je zapojeno na tu regulaci podsvitu palubky, aby se to dalo regulovat tím kolečkem...Tak jestli náhodou to nemá už velký odběr a ty lampičky se už nespustí ? Ale zase na druhou stranu, při otevřených dveří to svítí všechno spolu nádherně...jaká by mohla být chyba v BSG, jako špatně zapojený ten pin, nebo něco jiného ?
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od Nwkt »

že to BSG nebude podporovat

Uživatelský avatar
hatas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 27.12.2009 10:25
Bydliště: Prag

Re: Zapojení osvetl.nohou B7

Příspěvek od hatas »

To asi těžko, když to funguje lidem v B6 / Passatech CC jako mám já. A ta volba v kódování tam prostě je...
VW Passat CC R-line 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG, 4 Motion / DCC / Webasto / ACC / kamera / Discover Media MIB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“