jaké ET u 18"

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od Qido »

ET35 bude pravděpodobně v pohodě, ale do TP to dostaneš horko těžko. Stačí?

Uživatelský avatar
morycze
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.10.2011 21:42

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od morycze »

Zdar mam v TP zapsaný 18ky ET 44 235/40 18... dal jsem tam myslim ET 35 a gumy 235/40/18 a dá se to v pohodě... jen vepředu kola lezou o milimetr ven a když se s autem zhoupnu tak zadní kola škrtaj o podběhy.. je to tím že mam auto snížený, takže raději jezdim ve dvou, když to naložim tak pořád drhnu... ale u série podvozku ET35 + 235/40 žádnej problém.

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od Pisa »

Nwkt píše: Na co? Když dodržíš to co máš v TP, šířku a rozměr gum, tak ET je poslední co bude někoho zajímat.
To si povíme, až tě, nebo ty někoho nabouráš, jestli to bude "to poslední" :good:


K věci: vážně typovej list neseženež, psal jsem si teď nedávno s VW, protože jsem si myslel, že nemám 18ky zapsané v TP a Typ. list mě nebyl nikdo ochotný vystavit (na origoš kola od VW - ale já je tam měl). Takže touhle cestou to nepůjde, koupil jsem krásné originály a hned na technické (byl jsem minulý čtvrtek) to hrotil, že mám jiné kola a jestli to mám v TP a jestli mám upravené podběhy od výrobce atd..

A příjde mi jako naprostá hovadina tam dávat kola s ET takovým, aby ti drhla pneu o podběh, jakej to má smysl kurvit podběh a gumu? ... :fool:

Moje doporučení ti bude asi jedno, ale drž se originálů, jsou léty ověřené, jdou sehnat levně, když s tím omylem vybereš díru nemusíš se hned bát, že si je ohneš nebo něco a tak dále.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od Qido »

Debilové na STK. Ani netuší co to znamená ta úprava podběhů...

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od Pisa »

No Qido to by mě ani tolik netrápilo, vše jsem mu odkejval a stejně houby poznal :D Řekl jsem mu že mě odstranili nějaké plasty a byl spokojenej.. Spíš mě sere, že mě to nedal kvůli malému silenbloku udržení předního pravého ramene nápravy. Takže tam musím do 30ti dnů znova...

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od GOLFÁK »

Jak už sme si psali, šel bych tak do ET 40 níž už ne, nebo do orig. kol.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od ricom »

tvl to je dobrý, mít tam 18" , mít sníženo, škrtat a radši jezdit ve dvou. tvl takový auto bych chtěl jednou mít.. proč si nekoupíš nějakýho sporťáka a kurvíš takhle rodinný auto ??
morycze píše:Zdar mam v TP zapsaný 18ky ET 44 235/40 18... dal jsem tam myslim ET 35 a gumy 235/40/18 a dá se to v pohodě... jen vepředu kola lezou o milimetr ven a když se s autem zhoupnu tak zadní kola škrtaj o podběhy.. je to tím že mam auto snížený, takže raději jezdim ve dvou, když to naložim tak pořád drhnu... ale u série podvozku ET35 + 235/40 žádnej problém.

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od denis.82 »

....a jeste nesmi jezdit po obede, to skrta taky. :laugh:
ricom píše:tvl to je dobrý, mít tam 18" , mít sníženo, škrtat a radši jezdit ve dvou. tvl takový auto bych chtěl jednou mít.. proč si nekoupíš nějakýho sporťáka a kurvíš takhle rodinný auto ??
morycze píše:Zdar mam v TP zapsaný 18ky ET 44 235/40 18... dal jsem tam myslim ET 35 a gumy 235/40/18 a dá se to v pohodě... jen vepředu kola lezou o milimetr ven a když se s autem zhoupnu tak zadní kola škrtaj o podběhy.. je to tím že mam auto snížený, takže raději jezdim ve dvou, když to naložim tak pořád drhnu... ale u série podvozku ET35 + 235/40 žádnej problém.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od CoolXman »

Mi řekněte teda jaký kola mám např. vybrat na B8 ve velikosti 19", když ET je předepsaný 44, rozměr 8x19 a v nabídce na trhu jsou tak 2-3 modely naprosto nevhodný a i originál kolesa od VW jsou v 19" jeden model, to je výběr teda fakt. V 18" to neni o moc lepší, to ET44 je hrozný omezení, bylo by potřebný mít tam nějaký malý povolený rozpětí v TP (třeba ET 40-45), jinak se skoro nedají defacto sehnat správný kola dle TP.
Proto je nutný to do TP nějak zapsat. Rady typu "kup originální kola" teda fakt nejsou na místě. Bavím se o nákupu nových kol.
Provozovat kola s nezapsaným přesným rozměrem vč. ET bych si v dnešních době už nedovolil.
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak na výběr bude víc kol, když si budeš kupovat nový kola (ne original) BBS, Ronal......, který jsou schválený na tvý auto tak neni problém je zapsat.

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od CoolXman »

musím pohledat ještě obecně informace k tomuto, ale nyní mi nejí jasný pojem "který jsou schválený na moje auto", jak to ten výrobce kol zajistí, jak to pozná co je schválený na moje auto ...... tam probíhá nějaký proces schválení mezi výrobcem kol (např. BBS) a továrnou VW co je schválený na moje auto než ty kola začnou prodávat nebo se berou údaje stejný jako ty, co jsou dány TP?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od GOLFÁK »

To netušim jak funguje schvalování, ale podivej se třeba na elektrony.cz tam už v nabídce na B8 kola maj. Ty by měly mít typový list. Ale samozřejmě je lepší se zeptat jak to je. http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/kon ... Priority=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od CoolXman »

to golfák: díky za práci a za odkaz, na elektrony.cz jsem uz koukal, mam tam svy favority, ale neexistuje tam nic, co by splnovalo presne specifikaci v TP od vyrobce, tedy 8x19, ET44. Ale pár kol se tam motá kolem ET 40-45, ty by určitě použít šly. Teď jde jen o to jak to zlegalizovat a zapsat do TP, respektive jake instituce/utvary na zaklade čeho provede ukony s cilem zapis kola do TP a za kolik.
Musim to casem zjistit. Kdyz by nekdo vedel presne dle aktualne ucinnych predpisu/ norem atd., necht se laskave podělí :-). Děkuji
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od GOLFÁK »

To vůbec nevadí, ty kola jsou schválený pro daný typ auta a díky typovýmu listu je dodatečně zapíšeš do TP.

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: jaké ET u 18"

Příspěvek od denis.82 »

CoolXman píše:to golfák: díky za práci a za odkaz, na elektrony.cz jsem uz koukal, mam tam svy favority, ale neexistuje tam nic, co by splnovalo presne specifikaci v TP od vyrobce, tedy 8x19, ET44. Ale pár kol se tam motá kolem ET 40-45, ty by určitě použít šly. Teď jde jen o to jak to zlegalizovat a zapsat do TP, respektive jake instituce/utvary na zaklade čeho provede ukony s cilem zapis kola do TP a za kolik.
Musim to casem zjistit. Kdyz by nekdo vedel presne dle aktualne ucinnych predpisu/ norem atd., necht se laskave podělí :-). Děkuji
Tady to mas pekne popsane....
http://www.stk-repy.cz/postup-zapisu-ra ... ozidla-s39" onclick="window.open(this.href);return false;
RS6 Performance 445kw

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“