Filtr pevných částic

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Bostich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 27.07.2014 00:35
Bydliště: Příbram

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Bostich »

Anebo se ti rozpadne turbo a všechen olej ti skončí v DPF (zaplnění na 103%) :-D Ale zase je pravda, že ven nevyšel ani čmoudík ;-)
VW Passat B8 DFGA 2018
VW Passat B6 BMM 2007
Peugeot 406 HDI 1999
BMW E30 1.8 IS
1991

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak já už vyděl pár CR motorů co měli v záruce měněnej DPF,takže to až tak absurdní není,že je po 100tkm KO.Asi občas udělaj turecký soudruzi na lince chybu a filtr udělá papá.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od KJirka »

no když odejde v záruce, tak asi většinou proto, že se vložka rozpadne. To máš asi na mysli, ne ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od ricom »

no jo ale ty jsi kámo extrém.. k tobě jezdí všichni ti co chtějí help či už je pozdě na help :drinks: :drinks:
sharik4x4 píše:Tak já už vyděl pár CR motorů co měli v záruce měněnej DPF,takže to až tak absurdní není,že je po 100tkm KO.Asi občas udělaj turecký soudruzi na lince chybu a filtr udělá papá.

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak u nas v praci mame 2x Renault Trafic a ty videli max rychlost 70km/h a to tak na par vterin, jinak se snima poskakuje 30km/h a tak 4km a pak se chcipnou a pak zas 4km a takhle celej den. Tak jsem zvedavej kolik vydrzej.

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Lada.s »

prassat píše:Nebo může být příčina ucpání filtru úplně někde jinde.
Zadavatel dotazu Kysky zde před nedávnem psal o problému čidla teploty spalin, tj. pokud některá čidla kolem DPF nejsou v pořádku je možné, že k aktivní regeneraci ani dojít nemůže...

Chce to diagnostiku, ale né doma "na koleni" ale v servisu, kde najdou příčinu problému.

Já měl např. KO čidlo diferenčních tlaků a DPF se také neregeneroval aktivně, ale pouze pasivně....
přesně tak, chce to diagnostiku, tento problém jsem řešil minulý týden, odešlo čidlo teploty spalin, takže neprobíhala regenerace, filtr se během několika jízd přicpal, takže čidlo diferenčních tlaků házelo chybu a padalo to do nouzáku. Takže vyměněno čidlo teploty, 2x provedena vynucená regenerace a zdá se to OK. Zaplnění filtru dle protokolu 60g tak by to prý mohlo ještě nějaký čas vydržet pokud to bude správně regenerovat

dodotrekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.06.2015 14:37

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od dodotrekk »

Zdravím mám problem rosvítila se mi kontrolka DPF a po několika kilometrech mi auto spadlo do nouzáku. Nejede a nechce mě to pustit přes 3000 otáček... díky
Vw passat variant 3c5 2.0 TDI 125KW
VW Passat Variant 3C5 2.0 TDI 125KW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od KJirka »

no tak asi budeš muset nechat vyvolat regeneraci v servisu a když to nepomůže, tak je s filtrem nejspíš ámen. Ale myslím, že tohle je tady už taky popsaný, tak si to stačí přečíst.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

dodotrekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.06.2015 14:37

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od dodotrekk »

Jo diky. No četl jsem si to tu ale o nouzáku nic.. a mýslíte že by se dal DPF obejít?
VW Passat Variant 3C5 2.0 TDI 125KW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od KJirka »

jistě že ano.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Toomitsch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.05.2009 16:03

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Toomitsch »

Dá, ale nedělal bych to. Pak toho budeš litovat, nebo budeš chtět jet do zahraničí a budeš mít sevřenou pr**l. Pak budeš shánět jiný a zpětně ho montovat na auto. Věř mi, vím o čem mluvím...

Uživatelský avatar
Milan1210
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Milan1210 »

Ahoj. Mám stejnej problém. Může mi někdo poradit? Právě se mi rozsvítila kontrolka. Koupil jsem to auto před 3 týdny a ujel asi 1500 km. Poslední cesta byla na dovolenou 300 km po dálnici a 100 km couračky. Auto v Německu najelo za 3 roky 260tis km a pak jsem ho koupil. Teď jsem na dovolený. Otázka zní: můžu se svítící kontrolkou filtru pevných částic dojet 130 km domů a pak to dát do servisu, nebo bych raději měl zajet do servisu hned?
Dík.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Filtr pevných částic

Příspěvek od hkr »

Motor?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Milan1210
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Milan1210 »

Ve specifikaci výbavy píšou: 4-vál. turbodiesel 2,0 Ll125 KW(4V) TDI Common-Rail, Agregát: TG 3/TH3ff L4lTM4 IT P 4 IT U3

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Filtr pevných částic

Příspěvek od hkr »

Jel bych s tim a dal bych mu poradne nazrat tepla. Doma hned napichnout na vaginu.

Dpf pricpane v techto km na commonrailu by byt jeste nemelo.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“