Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

Ahoj,
mám typ motoru BZB a nikde nemohu sehnat informace o výměně palivového filtru.
Online katalogy výrobců filtrů jako např. MANN nebo BOSCH je v podstatě neobsahují. To samé katalog Elitu. MANN-Hummel má u palivového pouze poznámku "Lifetime filter" = to by znamenalo celoživotní filtr, ale to se mi moc nezdá, resp. nevěřím, že by u těchto benzínových motorů nebylo potřeba měnit i palivový filtr.
Podařilo se mi přes vyhledávač jednoho prodejce najít pouze jediný - Filtron PP 836/2, ale na to se nechci příliš spoléhat.
Může prosím někdo poradit?
Plus bych uvítal informace o tom, jak často měnit atd. (u předchozího 1,9 TDi PD jsem měnil každých max 30tis = ob výměnu oleje).

Děkuji

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od KJirka »

taky jsem našel jen Filtron : http://www.granex.cz/autodily/vw/passat ... tId=679586" onclick="window.open(this.href);return false; , tak ho prostě kup probůh a za ty peníze ho měň častěji. Žádnej filtr není celoživotní.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

Ahoj,
dnes jsem ověřoval celou věc u VW. Ve třech autorizovaných servisech mi potvrdili, že moje auto palivový filtr jako takový NEMÁ 8O
Jediný "filtr" v palivové soustavě je prý součástí čerpadla z nádrže, který se ale preventivně nemění. Jeho cena je navíc cca 4 tis.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od KJirka »

na to ses nemusel ptát, to v tom motoru vidíš, jestli tam takovej válec někde je nebo není. Já mám naftu a tam samozřejmě filtr je. Ale divil bych se, kdyby u benzínu nebyl. Ale když to říkaj, tak to asi vědí. Gratuluju, ušetřil jsi 400,-Kč.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

nevim proc ta jizliva poznamka o setreni. Palivovy filtr u benzinovych motoru neni pouze v motorove casti jak je tomu u dieslu. Dost aut ho ma na podvozku blizko palivove nadrze = auto musis videt zespod. To zaprve.
A zadruhe - nekupuju veci stylem pokus omyl jen proto, ze to nekde pise nejaky prodejce filtru, ktery muze vedet houby o tom, kam ktery filtr prijde. A navic zrovna nepreferuju jako znacku polsky Filtron.

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od GOLFÁK »

Nejak se mi nezda, ze by byl jen filtr v nadrzi. U predchoziho auta GIV byl jeste filtr hned za nadrzi jak pises. Takze bych se podival zespod jestli tam neco neni. A dalsi, zajed stim ze nejakym mechanikem co tomu rozumi, hlavne ne do orig servisu. A jeste ke znacce Filtron, hadej co na me vykouklo, kdyz jsem menil vzduch filtr na aute, ktery jezdilo do orig servisu. Ano Filtron a jako bonus na nem znaky vw, olympiady a skoda.
Naposledy upravil(a) GOLFÁK dne 17.06.2015 20:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od KJirka »

v tom Granexu jsem už kupoval dost věcí. Provozovatel shopu nejen, že tomu rozumí, ale taky rád ochotně poradí. Tak mu napiš mail a ušetříš možná nejen peníze, ale hlavně čas, běháním po servisech.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od svanco »

Tvé vozidlo opravdu tento filtr nemá . U některých benzinu to takto je nic v tom nehledej
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak to je zajímavý

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

KJirka píše:v tom Granexu jsem už kupoval dost věcí. Provozovatel shopu nejen, že tomu rozumí, ale taky rád ochotně poradí. Tak mu napiš mail a ušetříš možná nejen peníze, ale hlavně čas, běháním po servisech.
To nebyla narazka na Granex, ktery neznam, ale na obchody obecne. nic ve zlem...

roxtidy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 16.06.2015 23:16

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od roxtidy »

GOLFÁK píše:Nejak se mi nezda, ze by byl jen filtr v nadrzi. U predchoziho auta GIV byl jeste filtr hned za nadrzi jak pises. Takze bych se podival zespod jestli tam neco neni. A dalsi, zajed stim ze nejakym mechanikem co tomu rozumi, hlavne ne do orig servisu. A jeste ke znacce Filtron, hadej co na me vykouklo, kdyz jsem menil vzduch filtr na aute, ktery jezdilo do orig servisu. Ano Filtron a jako bonus na nem znaky vw, olympiady a skoda.
taky trpim trochu fobii ze servisu, nejen znackovych, ale vseho s mirou :-)
Podle VIN to tam snad vyctou jednoduse - navic to tam maji i rozkreslene, takze pochybuji, ze by se vsichni tri chlapi spletli :-)
Jinak s temi znackami filtru je to tak, ze holt do auta davaji takovou znacku, ktera jim podle jejich specifikace nabidne nejlepsi cenu. Jde ale spis o takovy ten vnitrni pocit, jestli mi rozumis.
Zítra se na to zkusim podívat zespodu, at je jasno.

alxx1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2013 00:13
Bydliště: SK - BA

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od alxx1 »

2.0 FSI (BVX), takisto je vsade uvedeny dozivotny filter...je to sucast cerpadla v nadrzi (asi)
Passat Variant 2.0 FSI, B6, 4M, M6, BVX, 2006
Passat Variant 2.0 TDI, B8, 4M, A6, DFC, 2015

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od lumpo »

Přesně tak, moje TFSI ho má taky jako součást čerpadla v nádrži - nedá se samostatně vyměnit... neřešit - jezdit... A netankovat sračky
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od KJirka »

a to je přesně to, co mi vrtá v hlavě. Jak voni můžou vědět, kolik za život auta natankuješ těch sraček. Protože ten filtr můžeš v krajním případě totálně ucpat. No nevím, ale filtr, co se nikdy nemění, mi nějak nedívá smysl.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Palivový filtr - 1.8 TSI Passat CC

Příspěvek od hkr »

Tak benzín v první řadě necuckuje, tak jako nafta. Takže u benzínu se to asi neřeší. Ono cucek řepky pěkně do railu, to je ňamka.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“