Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: olej
PříspěvekNapsal: 24.06.2015 18:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2008

85

Jablonec nad Nisou

KJirka píše:
a 20 t. je jako hodně nebo co ? Vyser se na nějakej longlife, je to drahý a stejně je potřeba to měnit v polovině předepsanýho intervalu, pokud chceš, aby to ještě chvíli jezdilo. Takže jak psal Yessmen, přejdi na 5W40. Pořádně to propláchni a měň olej po 15 t. km nebo ještě lépe po 10 t. Long life 5W30, tam třicet tisíc km nechávaj jen úplný ignoranti.

oki :drinks: Díky

PříspěvekNapsal: 29.06.2015 19:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2008

85

Jablonec nad Nisou

Tak jsem objednal nakonec tohle http://jaknaauto.cz/Produkty/MOTOROVE-O ... 0-5L-P259/

PříspěvekNapsal: 29.06.2015 19:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.07.2010

401

Králik píše:

No vidíš to. :good: Tady jsem objednaval minulej tyden taky olej...

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 12:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.09.2011

32

Praha a Rokycany

KJirka píše:
a 20 t. je jako hodně nebo co ? Vyser se na nějakej longlife, je to drahý a stejně je potřeba to měnit v polovině předepsanýho intervalu, pokud chceš, aby to ještě chvíli jezdilo. Takže jak psal Yessmen, přejdi na 5W40. Pořádně to propláchni a měň olej po 15 t. km nebo ještě lépe po 10 t. Long life 5W30, tam třicet tisíc km nechávaj jen úplný ignoranti.

Absolutní souhlas, taky jsem po koupi aut ihned přešel na pevný interval...!!!!!!!!!!!!!!
Longlife je asi tak inteligentní "vynález" jako třeba EGR (původně vyvinutý pro velké náklaďáky, kde to mělo smysl a nevadilo to, a pak zelenáči zalobovali,atd,atd)...takhle mučit motory....

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 12:48 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

no já to udělal trochu jinak. Auto je sice po záruce, ale existuje tady ještě něco, čemu se říká kulance. Většina ví, ale zopakuju význam. V některých případech poruch nebo závad na vozidle je možný uplatňovat určitej druh garance i po skončení zákonný záruční doby. Probíhá to tak, že výrobce vozidla (potažmo importér a servis) nese ke svojí tíži cenu za díly a zákazník hradí práci servisu. Podmínkou k tomu, aby se tak stalo je, že je serviska orazítkovaná autorizovanými servisy VW. Pokud ne, má žadatel smolíka. Teď se asi ozve Ricom, že člověk může jezdit i do neznačkových servisů. Teoreticky by to tak být sice mělo, ale víme z praxe, že to tak prostě v Česku nefunguje.
Takže, nechal jsem tam longlife, měním si ho sám v půlce intervalu a do autorizáku jezdím jen na výměny po 30 t.. Kdybych měl nastavenej pevnej na 15, musel bych tam jezdit pokaždý a svlečou mě z kalhot.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 14:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.09.2011

32

Praha a Rokycany

KJirka píše:
no já to udělal trochu jinak. Auto je sice po záruce, ale existuje tady ještě něco, čemu se říká kulance. Většina ví, ale zopakuju význam. V některých případech poruch nebo závad na vozidle je možný uplatňovat určitej druh garance i po skončení zákonný záruční doby. Probíhá to tak, že výrobce vozidla (potažmo importér a servis) nese ke svojí tíži cenu za díly a zákazník hradí práci servisu. Podmínkou k tomu, aby se tak stalo je, že je serviska orazítkovaná autorizovanými servisy VW. Pokud ne, má žadatel smolíka. Teď se asi ozve Ricom, že člověk může jezdit i do neznačkových servisů. Teoreticky by to tak být sice mělo, ale víme z praxe, že to tak prostě v Česku nefunguje.
Takže, nechal jsem tam longlife, měním si ho sám v půlce intervalu a do autorizáku jezdím jen na výměny po 30 t.. Kdybych měl nastavenej pevnej na 15, musel bych tam jezdit pokaždý a svlečou mě z kalhot.

Já tam nejezdím, takže mě kalhoty zůstanou. Ať si každý vybere co si myslí, že je správně. Já si vybral a nikomu to nevnucuju.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 14:34 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

13400

Chomutov

to byste si rozuměli s Ricomem. Ten vydrží nadávat na autorizáky celý dlouhý hodiny. (P.S. a má pravdu, samozřejmě :laugh: :laugh: :laugh: )

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 23:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2009

8001

v prdeli

já na ně nenadávám. Jen mě tam s mým autem nikdy neuvidí... Ale jinak tam mám dobré vazby k nákupu dílů atd..
Jen tam holt nikdy nebudu servisovat vůz ani kdybych měl nový. To bych s tím radši jezdil do Německa na servis.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]